Windows 10 güvenli mod çalıştırma yöntemleri!

Hasan

Global Mod
Mod

Bilindiği üzere dünya genelinden en çok kullanılan işletim windowsait olan işletim sistemidir. Bilgisayarımızda şuanda windows işletimler mevcuttur.Bazen bilgisayarrımız güvenli mod açmamız gerekebiliyor. Bunun en büyük nedeni Pc beklenemedik bir sorun çıkmasından kaynaklıdır. Peki Windows 8 8.1 10 güvenli mod, nasıl çalıştırama yöntemlerin biliyor musunuz.

Windows 10 güvenli mod çalıştırme yöntemlerin anlatacağım. Pc beklenmedik bir durumda kapandığında yada hata aldığınız zaman Güvenli mod çok rahat kullanabilirsiniz. Windows 10 güvenli mod çalıştırma yönetmeleri işte detaylar…

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılabilir?

Windows 10 güvenli mod açılışı için bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatmaktır (restart). Kapandığı zaman Shift tuşun bırakabilirsiniz.
Bilgisayar yeniden başlatırken klavyeden F4 tuşuna basarak Enable Safe Mode (Güvenli mod) seçimini mutlak yapın.
Not : Bu seçeneğin Windows’un sadece normal modda başlayabildiği durumlarda aktif olacağın unutmayın.

Güvenli mod çalıştırma adımları

TR Windows 10: Tüm Ayarlar > Güncelleme & Güvenlik > Kurtarma > Gelişmiş Başlatma > Yeniden Başlat

Msconfig (Güvenli Mod) Çalıştırma
MSCONFIG aracını açıp Boot tabı altından güvenli mod seçeneğini aktif ettiğinizde bundan sonraki süreçlerde PC her zaman güvenli mod çalışacaktır.

Eski İşletim sistemlerinde ilk Pc açıldığında güvenli mod üzerinden açılıyordu. Fakat windows 10 işletim sisteminde bu durum böyle değil. Windows 10 işletim sisteminde bu durum ayarlamak gerekiyor.