Will Forte Hala ‘MacGruber’ın Patlamasını Bekliyor

Bakec

Member
Will Forte’un ikiliğini anlamak için şunları göz önünde bulundurun: Geçen Temmuz, aktör, yazar ve “Saturday Night Live” mezunu Forte, kısmen düzenledikleri samimi bir hafta sonu töreninde karısı Olivia Modling ile evlendi. , onları ziyarete gelen Forte’nin ebeveynlerini şaşırtmak için.

Ertesi Pazartesi, Forte tekrarlayan “S. N. L. ”, tamamen çıplak olmasını gerektiren bir sahneyi çeken pervasız bir maceracı hakkında eskizler çiziyor.

Forte, bu sahne için forma girme çabalarına rağmen, “Sanırım cumadan pazara yedi kilo aldım. Kesinlikle biraz su tutma vardı. Bu sadece doğru miktarda baba gövdesiydi. ”

Tüm hesaplara göre, 51 yaşındaki Forte nazik, tatlı dilli bir kişidir – ailesine karşı saygılı, 9 aylık kızı Zoe’ye karşı dikkatli ve alışılmadık bir çift çorap kadar basit bir şeyle heyecanlanıyor.

Dizi, karakteri Kristen Wiig ve Ryan Phillippe’in oynadığı yardımcılarla yeniden bir araya getiriyor. Kredi. . . tavus kuşu

Yine de, birçok patlamadan ve 2010 yapımı “MacGruber”dan bir bomba gibi sağ kurtulan, pişmanlık duymadan kaba bir aksiyon kahramanı olan MacGruber rolünü üstlendiğinde dönüştürücü bir şey olur. uzunluk.

Şimdi – Forte’u herkes kadar şaşırtacak şekilde – MacGruber, yapımında on yıldan fazla bir süredir devam eden bir akış serisine geri döndü ve bu, filmin kaldığı yerden devam ediyor.

16 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan “MacGruber” dizisi, bir kez daha Forte’un hayali dövüş becerilerini sergilemesine, kötülerin içini boşaltmasına ve kendisinin ve yardımcı yazarlarının tasarlayabileceği en kaba diyaloglardan bazılarını dile getirmesine olanak tanıyor.

Şovun gelişi ayrıca düğmeli Forte ve en güvendiği işbirlikçilerinden bazılarının bu tuhaf karaktere neden bu kadar tamamen bağlandığını düşünmeleri için bir an sunuyor.

Bu, Forte’un ara sıra “aptalca şeylerle gizlenmiş daha akıllı şeyler” yapmak için harcadığı bir kariyer üzerine kafa yorduğunu söylediği ve yanıtlamaya pek de yaklaşamadığı bir soru.

Forte, karakterin “S. N. L. ”çok daha az ötesinde. “Yolun her adımı, oh, bunun için yolun sonu gibi görünüyordu” dedi. Kredi. . . The New York Times için Philip Cheung

Geçen hafta bir video röportajında “Tam bir hasta değilim” dedi. “Ama her şeye karşı oldukça duyarsızım. Uzun zamandır içimde yaşıyorum, bu yüzden özellikle sapık olduğumu düşünmüyorum. Belki sadece kendime alışırım. ”

MacGruber “S. N. L. ” 2000’lerin başında, yazar Jorma Taccone (aslında onu konuk ev sahibi Lance Armstrong için bir rol olarak sunan), karakteri ilk kez Richard Dean Anderson tarafından canlandırılan yaratıcı TV kahramanı MacGyver’ın kaba, beceriksiz üvey kardeşi olarak hayal etti.

Bunun yerine Forte, 2007 ve 2010 yılları arasında yayınlanan ve Taccone ve John Solomon ile yazdığı tekrar eden eskizlerde karakteri oynadı. Hemen hemen her bölümde, karakterin bir zamanlayıcı dolmadan önce yangın çıkaran bir cihazı etkisiz hale getirmeye çalıştığı – ve başarısız olduğu – gösterildi.

Forte, “Her zaman benim patlamamla sona erdi ama patlamaya giden yolculuk yeterince farklıydı” dedi. Yine de karakterin “S. N. L. ” sık sık yaptığı gibi: “Yolun her adımı, ah, yolun sonu bu gibi görünüyordu” dedi.

Bunun yerine MacGruber, 2009’da Super Bowl sırasında gösterilen bir Pepsi reklamında rol aldı. Ertesi yıl Forte, Taccone ve Solomon ile birlikte yazdığı ve Taccone’nin yönettiği bir “MacGruber” filminde rol aldı.

MacGruber, “S. N. L. ” 2007’de ve Forte 2010’da gösteriden ayrılana kadar tekrar etti. Kredi. . . NBC

Film, karakterin taklitçi “MacGyver” kökenlerinin ötesine geçti ve onu, Rambo ve John McClane gibi 1980’lerin aksiyon kahramanları tarzında daha çok tek kişilik bir ordu haline getirdi. Ayrıca, “S” üzerinde asla uçamayacak renkli bir kelime dağarcığı kullanarak R notundan tam olarak yararlandı. N. L. ”ve kalıcı bir sahnede, MacGruber’ın kalçalarının arasından bir kereviz sapıyla çıplak dolaşarak düşmanlarının dikkatini dağıtması.

Filmde MacGruber’ın arkadaşı ve müttefiki olan Teğmen Dixon Piper rolünde rol alan Ryan Phillippe, filmin Mart 2010’daki SXSW festivalinde galasına katılma deneyimini hatırladı.

Phillippe, “Yanıt şamatalıydı,” dedi. “İnsanlar bağırıyor ve alkışlıyordu. Elimizde bir darbe olduğunu düşündüm. Belki ‘The Hangover’ değil, mütevazı bir hit. ”

Ancak o mayıs ayında açıldığında, “MacGruber” bir fiyaskoydu, vahşi eleştiriler aldı ve dünya çapında ancak 9 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Forte, kendisinin ve işbirlikçilerinin ilk başta şaşırdıklarını, ancak “iğrenç küçük filmimizle garip bir şekilde gurur duymaya devam ettiklerini” söyledi. Filmin yaratıcılarının komik buldukları şeylere dair kendi tuhaf duyarlılıklarına bağlı kalmalarını anlamlı buldu.

“Oh, bomba tecrübem var – bu bir ‘MacGruber’ kelime oyunu değil,” dedi. “İnsanlar için daha erişilebilir hale getirmek için bir şeyleri değiştirdiğiniz ve hala bombaladıkları şeylerin bir parçası oldum ve bu en zoru. Bu, ele alınması daha kolay bir bombardımandı. ”

“Verdiğimiz her kararı sorguladığımız kesinlikle birkaç haftamız oldu. İki hafta sonra anladık, biliyor musun? Bir şeyi değiştirmezdik. ”

Filmin ve yeni dizinin yapımcısı Lorne Michaels, MacGruber konseptinin “çoğu insanın beğendiğini itiraf etmekten utanacağı bir şekilde aptalı kucakladığını” söyledi. ” Kredi. . . Greg Peters/Evrensel Resimler

Lorne Michaels, “S. N. L. ”, “MacGruber” ve temsil ettiği komedi türünün, daha geniş halk gezintiye çıkmadığında bile savunmanın önemli olduğunu söyledi.

“MacGruber” film ve TV dizisinin yapımcısı olan Michaels, “Bence gerçekten komik ama meşru eleştirmenlerin öveceği bir şey değil” dedi.

“Kabul edilebilirin çok ötesine geçiyor” dedi. “Çoğu insanın hoşlandığını itiraf etmekten utanacağı bir şekilde aptalca kucaklıyor. İnsanlar uslu komediyi severler ama komedi yıkıcıdır ve can sıkıcı olabilir. Serbest bırakıyor. Belki de ergenlik çağındaki çocuklardır. Haklı olamaz, bu yüzden bunun için konuşacak birine ihtiyacı var. ”

Zamanla, filmin itibarı yükselmekten başka bir yere gitmedi. Phillippe’in hatırladığı gibi, “Bu benim depresyondayken izlemeyi en sevdiğim şey, diyen komedyenler ve film yapımcılarıyla karşılaşırdım. ‘MacGruber’a dayalı kolej içki oyunları olduğunu duydum – biri ‘Grubes’ dediğinde bir atış yaparsınız. ‘”

Forte, komedi-drama “Nebraska” gibi filmlerde ve Solomon’un yazar ve yapımcı olduğu Fox dizisi “The Last Man on Earth”te rol aldı. Taccone, “Popstar: Never Stop Never Stopping” (Akiva Schaffer ile birlikte) gibi filmleri ve “Brooklyn Nine-Nine” gibi TV şovlarını yönetti. ”

Yine de bir “MacGruber” devamı fikrinden asla vazgeçmediler. Taccone, “Bir Google dokümanında 11 yıldır eklediğimiz tonlarca fikrimiz vardı” dedi. “Kim kokladı, dağıttı” gibi bir çok giriş, soru işareti, dört yıldız. ”

Yazarlara önerilen takiplerinin bir film olarak finansal olarak uygun olmadığı söylense de, NBC Peacock yayın hizmetini tanıttığında yeni bir fırsat penceresi açıldı ve burada “MacGruber” sekiz bölümlük bir dizi olarak alındı.

Taccone, bu yeni yaşam süresi göz önüne alındığında, “MacGruber” yaratıcılarının amacının karakteri değiştirmek veya filmdeki algılanan kusurları düzeltmek değil, filmin “gelişmiş versiyonunu” sağlamak olduğunu söyledi – yine de şiddetli ve müstehcen, ancak başka türlü dümdüz bir gerilim filmi gibi oynadı, asla seyirciye göz kırpmadı ya da kendi aşırılığını kabul etmedi.

Taccone, “Bu bizim için şakanın bir parçası” dedi. “Sonra onu yok etmek için bir aksiyon filmi dünyası yaratıyoruz ve bu ne kadar gerçekse, bu yanlış ipucunun olması o kadar komik. ”

“MacGruber” serisi, kahramanını bir kez daha küresel sonuçları olan tehlikeli durumlara çekilmiş ve geçmişinden bir kötü adamla karşı karşıya bulur. Oyuncu kadrosunda Laurence Fishburne, Billy Zane ve Sam Elliott da dahil olmak üzere diğer otantik, hiciv olmayan macera filmlerinin kıdemli isimlerinin yanı sıra Phillippe ve Kristen Wiig gibi geri dönen franchise müdavimleri yer alıyor.

Orijinal “S. N. L. ” eskizleri, şovun yaratıcı ekibiyle ne zaman çalışsa, malzemenin gerektirdiği kadar gülünç olma özgürlüğünü hissettiğini söyledi.

Forte hala karakterden hoşlanıyor, ancak onunla yalnızca bir noktaya kadar özdeşleşiyor. “Kibar ve saygılı bir insan olmaya çalışıyorum” dedi. “Özel hayatımda kimsenin boğazını kesmem. ” Kredi. . . The New York Times için Philip Cheung

Genellikle komedi projelerinde Wiig, “Kendinizden şüphe etmeye veya merak etmeye meyillisiniz, bu komik olacak mı? Ben o adamlarda yok. Sadece onlara tamamen güveniyorum. Ne yazdın? söyleyeceğim. ”

Ve hiç kimse bu abartılı saçmalık ruhunu Forte’un kendisinden daha iyi somutlaştıramaz. Wiig, “En iyi şekilde, sadece öz-farkındalık yok” dedi. “O sadece, ben onun için gidiyorum. Ve sen, o beyninin diğer tarafında ne var gibisin?”

Forte’u Los Angeles’taki California Üniversitesi’ndeki öğrenciliklerinden beri tanıyan Solomon, MacGruber’ı oynamanın arkadaşına, onun mutlu gündelik yaşamına başka türlü uymayan yaratıcı ifadeler için bir yer sunduğunu söyledi.

“Onun her şeyi dışarı çıkarması için mükemmel bir çıkış noktası,” dedi Solomon. “Will, insanları dinlemeyi, kendilerini rahat ve duyulmuş hissetmelerini sağlamayı gerçekten önemsiyor. Beyninde çok yoğun şeyler oluyor ve MacGruber bir valf açıyor. Taahhüt etmeyi sever ve MacGruber’in alması gereken pozisyonlarda kendini rahat hisseder. ”

Forte, karakterle ancak bir noktaya kadar özdeşleştiğini söyledi: “Kibar ve saygılı bir insan olmaya çalışıyorum. Özel hayatımda kimsenin boğazını kesmem. ”

“Bu dizide çok fazla kirli şey yapıyoruz ama ister inanın ister inanmayın kendi kendimizin polisliğini yapıyoruz. “Hayır, bu çok iğrenç, kesinlikle haddini aşıyor” diye gittiğimiz zamanlar oluyor. ‘”

Forte, en şehvetli şakalarından bazılarının nasıl karşılanacağını görmek için “MacGruber” serisinin yayınlanmasını belli bir neşeyle beklediğini söyledi. Ama belki de karakterin katılığını paylaşmadığına dair en kesin işaret olarak, gösterinin annesinin sosyal konumunu nasıl etkileyeceği konusundaki endişesini de dile getirdi.

“Annemin 2010’da filmi izlemeye giden birkaç arkadaşı vardı ve film yüzünden onu gerçekten bıraktılar, ki bu çok çılgınca” dedi. “Ve çitin üzerinde birkaç arkadaş vardı ve bu arkadaşlarımızı ‘Nebraska’ ile geri aldık. ‘ Bu onu tekrar kesecek. ‘MacGruber’ dizisi başını belaya sokacak. ”