Şimdi İzlenecek Beş Korku Filmi

Bakec

Member
St. Nick’in yaramazlar listesinde olmalıyım çünkü o benim yeni kötü Noel Baba filmlerine yönelik Noel dileğimi yerine getirmedi. Dünyanın dört bir yanından seçtiklerim arasında edepli bir mutant, intikamcı bir cadı, işkence görmüş bir müzisyen ve şeytani bir akşam yemeği gibi seçeneklerle sezonu kendim de korkutacağım.

‘Derin Ev’

Epix veya Rent’te yayınlayın veya çoğu büyük platformdan satın alın.

“Su altında her şey tuhaf”: Bu filmin karakterlerinden birinin yaptığı bu gözlem, Yeni Fransız Aşırılığı’nın imza filmi “Inside”ın arkasındaki ikili, yönetmen Alexandre Bustillo ve Julien Maury’nin son ürkütücü dramasını özetliyor ve “ Kandisha,” doğaüstü bir gerilim ve Ağustos seçimlerimden biri.

Ben (James Jagger) ve Tina (Camille Rowe) güneybatı Fransa’yı ziyaret eden genç bir çifttir. Sosyal medya içeriği oluşturmaya hevesli olan Ben ve Tina dalış kıyafetlerini giyer, su altı ışıklarını ve kameraları doldurur ve dalmaya başlar.

Mükemmel korunmuş evi ama aynı zamanda gizemli bir şekilde kilitli bir kapıyı da bulurlar. İçeri girdiklerinde ürkütücü bebekler, dev bir haç ve kapüşonlu, zincirli ve yüzen insan figürleri keşfederler. Evin içinde onlarla birlikte olan sadece balıkların olmadığı ortaya çıktı.

Standart bir perili ev filmi ne olurdu, sualtı ayarıyla stilistik bir nakavt yapılır. Görüntü yönetmeni Jacques Ballard sayesinde, ağır çekim hareketi ve klostrofobik ortam uğursuz bir uyum içinde çalışıyor.

‘Metele Ölüm’

Amazon’da kiralayın veya satın alın.

Zane (Alex Stein) berbat bir gün geçiriyor. Şeytani thrash grubu Withered Christ, Grandma Incinerator için yapacakları konserin açılışından önce onu terk etti. Kasabanın karşısındaki St. Mary’s Kilisesi’nde, Peder Kilborn (Andrew Jessop), saçma sapan vaazlarıyla ilgili şikayetler üzerine açığa alınır. Bir inanç kriziyle karşı karşıya kalır, sersemler ve onu zehirli sulara fırlatan bir araba kazası geçirir ve burada kana susamış bir mutanta dönüşür.

Peder Kilborn, her yıl düzenlenen Holy Saturday Metal Katliamı’nda bir öldürme çılgınlığına giriştikten sonra, o ve Zane, saygısız, kanlı ve çok aptalca sonuçları olan bir teolojik saçma sapan savaş için buluşurlar.

Tim Connery’nin düşük bütçeli korku komedisi, zorlu tür sevenler için akıl almaz ve yüzsüzce küfürlü bir mücevher. Film, metal kafaların yarattığı mizah, beklenenden daha iyi oyunculuk ve yılın ölümü için oyumu alan zillerin ölümü sayesinde gerçek bir underdog cazibesine sahip. Liam Brazier tarafından çizilen, canlanmış bir death metal albüm kapağını andıran Nikaragua’daki animasyonlu flashback sahnesini (uzun hikaye) çok sevdim.

“İpler”

Shudder’da yayınlayın.

Bir dalışla değil, sürünerek dehşet yaratan, yavaş ilerleyen bir korku hayranıyım. Bir filmin bu ayakkabıcısında, Kanadalı yönetmen-görüntü yönetmeni Ryan Glover, beni oldukça rahatsız eden bir sürüngen için sürünmeyi yavaşlatıyor.

Genç bir besteci-müzisyen olan Catherine (Teagan Johnston), kışın ortasında, yeni malzeme üzerinde tek başına çalışmak ve portresini sonunda genç bir fotoğrafçı olan Grace’e (Jenna Schaefer) çektirmek için teyzesinin kırsal kulübesindedir. için düşüyor. Ama bekleyin, Catherine merak ediyor: Evin her zaman bir bodrum katı var mıydı? Ve sahildeki adam kim?

40 dakika sonra korkunç şeyler ortaya çıkmaya başlar ve geldiğinde, hücumlar halinde, musallat olur. Catherine’in mutfağındaki bir sahne, tüm yıl boyunca belki de en korkunç iki dakikadır.

Glover’ın filmi, yalnızlık ve tecrit konularını keşfetmeye zaman ayırarak, Josephine Decker’ın (“Butter on the Latch”) korku dolu dramalarını akla getiriyor. Her iki yönetmen de en lezzetli korkuların bazen en yavaş pişirmeyi gerektirdiğini biliyor.

“Şölen”

Çoğu büyük platformda kiralayın veya satın alın.

Bu yıl, Yidiş (“The Vigil”) ve Afrikaanca (“Gaia”) dahil olmak üzere korku filmlerinde hiç duymadığım dilleri keşfetmekten büyük keyif aldım. Bu listeye, doğaüstü raylardan çıkan bir akşam yemeği partisiyle ilgili bu rahatsız edici Galce peri masalını ekleyin.

Glenda (Nia Roberts), tavşan avcısı kocası (Julian Lewis Jones), bencil oğulları (Steffan Cennydd ve Sion Alun Davies) ve arkadaşları için kırsal Galler’deki şık evinde bir ziyafet veriyor. Glenda, gece için ikinci eli olması için huysuz genç bir kadın olan Cadi’yi (Annes Elwy) işe alır. Ancak Cadi sadece masayı kurmak için orada değil – görevi daha uğursuz ve yakındaki ormanda kökleri olan gizemli bir güçle ilgisi var.

Yönetmen Lee Haven Jones, şık bir ev alanı, rüya gibi yeşil bir manzara ve kabus gibi bir orman arasında gidip gelen dehşetleri betimlemek için görüntü yönetmeni Bjorn Stale Bratberg ile harikalar yaratıyor. Sonuç, Architectural Digest’in sayfalarından bir halk korku filmi. Film sonunda saçma sapan bir hal alıyor – hala kimin kimin tarafında olduğundan emin değilim – ama bunu yapmak harika görünüyor.

‘Chhorii’

Amazon’da yayınlayın.

Ödenmemiş borçlar için salaklar tarafından dövüldükten sonra, Hemant (Saurabh Goyal) hamile karısı Sakshi (Nushrratt Bharuccha) ile şeker kamışı tarlalarının, batıl inançların ve cinsiyetle ilgili geleneksel inançların çok yaygın olduğu, şoförlerinin kırsaldaki memleketine kaçar.

Hemant sonunda eve döner ve Sakshi’yi kırmızı sari giymiş kadından ve Sakshi’den oynamasını isteyen üç çocuktan kaçınması için uyaran şoförünün karısı (Mita Vashisht) ile birlikte köyde bırakır. Sakshi dinler mi? Hayır. Bu, geceleri grotesk vizyonları ve labirentlerde dolaşmayı serbest bırakır mı? Evet.

Vishal Furia’nın Marathi korku filmi “Lapachhapi”nin (2017) Hintçe versiyonu olan doğaüstü pembe dizisinde hayran kalacak çok şey var. Kadınların kendi kaderini tayin hakkını teşvik eden feminist bir mesaj memnuniyetle karşılanmaktadır. Yüksek şeker kamışının karakterleri tehditkar bir doğal manzaraya hapsetmesine bayıldım. Çocuk oyuncuları “Ölülerin Şafağı”ndaki figüranlar gibi göstermek için çak bir beşlik. ”

Ancak filmin aşırı karmaşık hikayesi ve standart doğaüstü şeylere – hayalet görüntüler, halüsinasyonlu kabuslar, atlama korkuları – güvenmesi beni tamamen gergin tutmadı.