Neden Cincinnati Bengals Super Bowl’u Kazanacak?

Bakec

Member
Kansas City Chiefs ve Cincinnati Bengals arasındaki maçın ilk yarısında beş dakikadan fazla oynama süresi kala, neredeyse televizyonu kapatıyordum. buna yakın geldim. Chiefs 18 puanlık bir avantaja sahipti, ancak bundan daha fazlası, Bengals’ın numarasına sahipti. Chiefs’in hücumu istediği gibi sahada bir aşağı bir yukarı yürüdü. Savunmaları Bengallerin kükremesini susturdu.

Kumanda elimdeydi. Kafamda bir olgu vardı: Ulusal Futbol Ligi play-off’larının onlarca yıllık tarihinde sadece 10 kez takımlar, Bengals ile karşı karşıya kaldıkları büyüklükteki skor açıklarının üstesinden gelebildi. Chiefs’i yenmek ve Super Bowl’a yükselmek için bir araya gelme ihtimalleri zayıftı, bu yüzden maçı izlemeye devam etme durumu zayıftı.

Ve henüz. Neredeyse hiç kimse onları bu kadar ileri götürmek için seçmezken, sezonun başında Bengals’e karşı olan ihtimaller çok büyüktü. Bir önceki yıl sefil bir 4-11-1 rekoru ve ondan önceki yıl daha da sefil bir 2-14 rekoru vardı. Alay etmek için can atıyorlardı, acıma nesneleriydiler, kaplan çizgili miğferleri bir Potemkin şiddeti gösterisiydi – kazanmaya başladıkları ve ardından kazanmaya devam ettikleri ve sürekli olarak korkunç Chiefs’e karşı bu eşleşmeye yol açacak zorlu yola yöneldikleri Eylül ayına kadar.

Chiefs yarışmaya acımasız bir puanlama verimliliği modeli olarak girdiyse, Bengaller daha az ölçülebilir ve daha az sınıflandırılabilir ancak tartışmasız daha önemli bir model olarak geldi. Bir şeyin umut, azim ve şanslı molalar almaktan, bunlardan yararlanmaktan ve beklentileri yeterince sık sık aşmaktan kaynaklanan kendine özgü güveni bir araya getirmesi, bunu tekrar yapmak kaderden çok istatistiksel bir uzak ihtimal gibi görünüyor.

Bu tarif edilemez bir karışım. Bir oyuncunun veya takımın güçlü ve zayıf yönlerine ilişkin gerçek anlamda yapılan herhangi bir analizden ayrı olarak var olur. Sonunda Bengalleri Chiefs’in üzerine çıkardı. Ve Pazar günü Super Bowl’da “kağıt üzerinde daha iyi” olan başka bir rakip olan Los Angeles Rams’a karşı zaferlerini güçlendirecek.

Geçen yılki Super Bowl’un galipleri olan Tampa Bay Buccaneers’ın sahip olduğu şey de buydu. Bucs’ın Bowl’daki görünümü Bengals’ınki kadar büyük bir sürpriz değildi, ama onlar da çoğu uzmanın beklentilerini aşan bir sezon geçirdiler. Onlar da şansı yendi. Tom Brady takıma katılmıştı ve oyun kurucudaki oyununun seviyesi belirli, ölçülebilir bir gelişmeydi.

Ama o zaman Bucs’ı izlemek, daha büyük ve belirsiz bir şeyin olduğunu fark etmekti. Brady’nin varlığı diğer oyuncuların kendileriyle ilgili şüphelerini bastırdı ve hayallerini boşa çıkardı. Onlara özel bir duygu bahşetmiştir. Onlara bir aura verdi. Onlara inanç verdi.

Bu inanç: Pek çok harika futbol hikayesinin, pek çok harika spor hikayesinin bir parçası. Olimpiya’da, daha önce düşünülemez bir altın madalya çetelesiyle, sözde kariyerini sonlandıran bir yaralanmadan geri dönen şampiyonda bulunur. “m” ile başlayan iki isme özellikle ağır bir egzersiz vererek belirli bir kelime dağarcığı ortaya çıkarır.

Cincinnati Enquirer’dan Charlie Goldsmith, Bengal’ler Chiefs’e karşı Amerikan Futbol Konferansı şampiyonluk maçına gitmek için son saniyelerde Tennessee Titans’ı yendiğinde “Mucize bir sezona uyan mucizevi bir bitişti” diye yazdı. Evet, Bengals’ın savunması önemli anlarda kritik duruşlar yapmıştı ve Bengals’in genç oyun kurucusu Joe Burrow bir kez daha bir debriyaj kahramanı olmuştu. Ancak her iki faktör de sonucu tam olarak açıklamadı, bu yüzden “mucize” çıktı, Bengals’ın Chiefs ile bile çekerek ve onları uzatmada yenerek başarmaya devam ettiği daha büyük mucizeden önce bile.

Bir dizi mucizeyi bir araya getirin ve spor yazarlarının ve spor tutkunlarının daha da çok sevdiği bir kelime elde edin: “momentum”. Momentum, bilim dünyasında olduğu kadar batıl inanç aleminde de bulunur, bu yüzden Bengallerin neye sahip oldukları, neye dokundukları, neden onlar için “m” ismimle bir woo-woo adım daha ileri gideceğim. galip gelecek: Bu bir sihir.

İncelenmeye Değer Sözler: ‘Yalancı’ Karşı… Ne?

Cincinnati Bengals oyun kurucu Joe Burrow (mtagxedit09) (mtagxedit09) /Icon Sportswire aracılığıyla Getty Image

Laurie Caplan’dan “Yalan söyleyen insanlar için çok sözümüz var” Astoria, Ore., birkaç gün önce bana, eş anlamlılar sözlüğünün onlarla dolu olduğunu ekleyerek yazdı. Benimki de: “yalancı”, “yalancı”, “fabulist”, “yalancı” ve bir düzine ya da daha fazlası. Ancak, “Doğruyu söyleyen insanlar için tek bir kelime bulamıyorum; dürüst insan mı, dürüst insan mı demeliyiz vs. Başkalarını denedim ama ‘doğruyu söyleyen’ iki kelimeden oluşuyor.”

Merak etti, bu İngiliz dili hakkında ve bunu bize doğrudan söyleyen insanlara duyduğumuz sözde hayranlığın gerçekliği ve gücü hakkında neyi ortaya koyuyor?

Emin değilim. Belki de hiçbir şey. Bu, bir sıfat probleminden çok bir isim problemi ve muhtemelen bir tuhaflık gibi görünüyor. Ama onun sorusu ve gözlemi aklımda kaldı, çünkü bunlar daha geniş bir kalıba uyuyorlar, en azından bu kadar çok haber kapsamı ve çok sayıda günlük konuşma söz konusu olduğunda: Doğru yapmaktan çok yanlış yapmaktan daha fazla büyüleniyoruz ve bu konuda daha konuşkanız. .

Ve bu yalnızca düzeltici bir dürtü, bu tür ihlalleri ortadan kaldırma ve insanları utanç salonuna düşmemeleri için uyarma girişimi değildir. Oyunda genellikle olumsuz, karamsar bir zihniyet vardır. Karışımda muhtemelen schadenfreude var.

Sebep ne olursa olsun, istisnalar dışında, iyileri tebrik etmekten çok kötü oyuncuları çağırmakta daha hızlıyız. Süper Kase. Olimpiyatlar. Bu olaylar, insanların yetenekli olduğu başarılara odaklandığımız anları temsil ediyor ve bu başarılar için kelime sıkıntısı yok. Onlar kazananlar. Şampiyonlar. Kahramanlar.

“İncelemeye Değer Sözcükler” yinelenen bir özelliktir. Bir terim veya ifade önermek için lütfen bana buradan e-posta gönderin ve lütfen adınızı ve ikamet ettiğiniz yeri ekleyin.

For the Love of Lyrics

Kredi… Jonas Holthaus/laif/Redux

(

bu özellik hakkında çalışır)

her beş haftada bir ama bundan daha erken geri getiriyorum çünkü: vay. Yüzlerceniz şarkı yazarları ve şarkılar aday göstererek hevesinizi dile getirdiniz. Memnun oldum ve minnettarım. Ve birçoğunu zaman içinde sergileyebilmem için adaylıklarınızı bekliyorum.

Son bölümde Aimee Mann’ı övdüm ve şaşırtıcı tekerlemelerini not ettim. Bennington, Vt.’den David Argentieri, “Save Me” adlı şarkısının başlangıcında bunların en iyilerinden birini atladığımı söylemek için yazdı:

Ama Mann’ın piyasada çok sayıda rakibi var. göremezsin-gelen piyango tekerlemeleri. Boston’dan Anne Brown, Manhattan’dan Nan Tecotzky ve Mount Desert, Maine’den Elaine Shute, dikkatimi söz yazarı Stephin Merritt’e ve özellikle “A Chicken with its Head Cut” şarkısı da dahil olmak üzere Magnetic Fields grubuyla çalışmasına yöneltti. “Uygun”u “anlaşılır” ve “aptal” kelimesini “Cupid” ile kafiye ederek başlayan Off”.

En sevdiğim Magnetic Fields şarkımda, ilk mısrasında şu satırları olan “Sen Acıkmış Olmalısın” diye parladım:

Can “bana dön” “apendektomi” ve “dizleriniz, evet” ile “anestezi” ile eşleştirilir mi? Eğer öyleyse, belki de Bonnie Raitt’in hit parçası “Thing Called Love”a aittir ve “Queen of Sheba” ile “amip”i çok mantıklı bir şekilde kafiyeli yapan olağanüstü John Hiatt tarafından yazılmıştır. (Başkalarının yanı sıra Syracuse, NY’den Dave Murray ve Grand Marais, Minn.’den Phil Oswald’a Hiatt’ı aday gösterdiği için ve özellikle bu şarkıya isim verdiği için Blaine, Wash.’dan Martha Menard’a teşekkürler.)

(

)

En az 30 kişi, 2020’de koronavirüsle ilgili komplikasyonlardan ölen John — John Prine adlı başka bir şarkı yazarı için birkaç teşekkür ve övgü sözü istedi. Kataloğu anıtsaldır ve “You Got Gold”daki şuna benzer, kendine has bayağı kıvrımlı kafiyeler içerir:

Ama Prine, “Sam Stone”, enjekte ederek uyuşturucu bağımlısı olan bir gazinin şu tanımını içerir: “Babanın kolunda tüm paranın gittiği bir delik var.”

Prine, “Benden Uzakta”nın anlatıcısının

Veya “Cennet”te:

(Birçoğunuza teşekkürler) bir düş kırıklığı şairiydi. , Sant Feliu de Guíxols, İspanya’dan Tim Kelly; Denver’dan Judith Moran; ve Boise, Idaho’dan Kevin Geraghty)

“For the Love of Lyrics” aylık olarak yayınlanıyor(ish). Bir söz yazarı ve şarkı aday göstermek için lütfen bana buradan adınız ve ikamet yeriniz ile birlikte e-posta gönderin. “For the Love of Cümleler” önümüzdeki hafta geri dönecek; Aynı bağlantıyı, bunun için son nesir parçalarını önermek için kullanabilirsiniz.

Ne Okuduğum/Kişisel Bir Notta (Özel Kombo!)

kocasıyla , Bill Sandoval Kredi… Claire Havrilesky

) Bu hayatta tamamen iyi ya da tamamen kötü olan durumlar vardır. Katışıksız mutluluğun kaynakları vardır ve seyreltilmemiş umutsuzluğun kaynakları vardır. Ama onlar karmaşık olmayan istisnalardır. Varlığımızın büyük kısmı grinin 50 milyon tonudur.

Ve arkadaşım Heather Havrilesky’nin daha bu hafta yayınlanan yeni kitabı “Foreverland: On the Divine Tedium of Marriage” da bunu çok zekice ve iyi bir şekilde kabul ediyor. Heather, geçen yaz Manhattan’dan buraya taşınmamla aynı saatlerde Los Angeles bölgesinden Chapel Hill, NC’ye taşındı. Hiç tanışmamıştık ama ortak arkadaşlarımızdan biri olan Kerry Lauerman, birbirimize baskı yaptı. Heather şarap için geldi. Sanırım biraz peynir ve kraker çıkarmak için toplandım bile. Gazetecilik savaş hikayelerini takas ettik. Güven alışverişi yaptık. Daha sonra mesajlaştık ve yemin ettik: Bu son olmayacak. Ve değildi.

The Times’ın Aralık ayı sonlarında yayınladığı “Foreverland”den bir alıntı, siz de dahil olmak üzere büyük ilgi gördü. NY, Skaneateles’ten Marcia Watt, Heather’ın “evliliği sürdürmek için eşinizin sesini kısmayı gerektirir, böylece ne dediklerini zar zor duyabilirsiniz. Bunu sadece ilk yıl içinde aynı boğucu kelime ve cümleleri aşırı dozda kullanmamak için değil, aynı zamanda eşinizin çeşitli hırıltıları, hapşırmaları, horlamaları ve boğaz temizlemeleri de sihirli bir flüt işlevi görmemek için yapmalısınız. ön kapıdan çıkıp vahşi doğaya bir daha dönmemek üzere dolaşın.”

Austin, Teksas’tan John Langmore, şapkasını Heather’ın, üniversite profesörü olan kocası Bill’in mesleğinin karikatürü haline geldiği anlara ilişkin açıklamasına çevirdi: “Ve sonra atılgan kahramanımız kendini göstermeye başlar. ‘öğrenme bilimleri’ üzerine – bu terimden nasıl da nefret ediyorum! – ve gözlerimin önünde çabucak solup lanetli bir akademisyene dönüşüyor, dünyada sadece beş kişinin anladığı arkaik bir dili konuşan yalnız bir inek ile kışın ortasında kamyonunu mahallede dolaşan perili bir dondurmacı arasındaki bir geçiş. Çocuklar için.”

Sosyal medyada, bazı insanlar Heather’ın Bill’i cilasız değerlendirmesine istisna getirdi. Onu küçük düşürdüğünü hissettiler. yapmadım. Oyundaki mizahı ve kasıtlı abartıyı ve ağıtların altındaki aşkı gördüm. Bill’in portreyi kabul ettiğini varsaydım. Ve Heather’ın evliliği romantikleştirmek için evli olduğu kişiyi romantikleştirmek zorunda olduğunu anladım.

Daha sonra bana şunları söyledi: “Çoğu insan evlilikleri hakkında size söyleyecekleri konusunda çok dikkatli. Evliliğimle pek çok düzeyde gurur duyuyorum ve sanırım bu kitabımda da görülüyor. Ama en son isteyeceğim şey, ruhun karanlık gecelerine dalmadan iyi şeyler hakkında övünmek.” Bill’in portresinin de kendisinin bir portresi olduğunu ekledi – ne kadar huysuz bir eş olabileceğinin. Ve Bill, her şeyi ortaya koymasında gerçekten iyiydi. Alıntı, “kitabın en sevdiği bölümlerinden birinden” dedi.

Yapaylığı ortadan kaldırmak, korkuyu bırakmaktır: Korunması gereken daha az sır var, daha az açığa çıkma şansı. Ve onlara bir çekiç aldıysanız, kimse gelip yanılsamalarınızı paramparça edemez. Bunu yapmak, yaratıcı yıkımın özüdür: Etrafınızdaki parçalar, gerçek ve dayanıklı bir memnuniyet şeklini alana kadar bir araya getirdiğiniz yapboz parçaları haline gelir. Kendi hayatımın yapbozunda – ve bahse girerim, Heather’ınkinde – bir renk baskındır. Gri.