Komşularınıza Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Bakec

Member
Bu makale, Times Opinion’ın 2022 Bağış Rehberi’nin bir parçasıdır. Devamını oku Opinion’un editörü Kathleen Kingsbury’den bir notta rehber hakkında.

Geçen yılki bağış rehberinde yaptığım gibi, dikkatimi yaşadığım yerde, orta Virginia’da ve çevre bölgelerde iyi işler yapan yerel ve bölgesel gruplara odaklamak istiyorum. Ve size şunu da söylemek istiyorum ki, toplumunuzda bağış yapmanın ve komşularınıza yardım etmek için çalışan insanlara biraz fazladan para sağlamanın yollarını aramaya değer.

Roe v. Wade davasının sona ermesiyle, üreme özgürlüğünü ve üreme sağlığı hizmetlerine erişimi desteklemek her zamankinden daha önemli hale geldi. Whole Women’s Health of Charlottesville, kürtaj deva da dahil olmak üzere uygun fiyatlı üreme sağlığı hizmetleri sunmaktadır.

Nolef Turns, daha önce hapsedilmiş insanları topluluklarına yeniden entegre etmek ve Richmond bölgesinde yeniden suç işlemeyi azaltmak için çalışıyor.

PFLAG Blue Ridge, destek hizmetleri, eğitim ve savunuculuk yoluyla Charlottesville bölgesindeki lezbiyen, gey, biseksüel ve trans kişilerin sağlığını, güvenliğini ve esenliğini teşvik eder.

Virginia Destekli Konut, 25 yıldır Charlottesville’de ve İngiliz Milletler Topluluğu genelinde kalıcı ve destekleyici konut sağlıyor. “Önce Barınma” modelini kullanarak çalışır; bu, “istikrarlı konutlara erişimi diğer tüm ihtiyaçların üzerinde vurgular”, yani gelir veya ayıklığa bakılmaksızın kısıtlama olmaksızın barınma sağlar ve ardından evsizliğe dönüşü önlemek için sakinlerle birlikte çalışır.

Ve Piedmont Konut İttifakı, Charlottesville bölgesinde uygun fiyatlı konutların oluşturulmasını ve bakımını desteklemektedir.

ne yazdım

Salı köşemde, Devrimci dönem Amerikalılarından alınan içgörüleri kullanarak, yargıçlar için süre sınırlamaları için bir dava açmak için Yüksek Mahkeme etrafındaki usulsüzlük iddialarını kullandım.

Ve John Ganz ile podcast’imin son bölümünde, John Grisham’ın “The Pelican Brief” adlı romanının 1993 sinema uyarlamasını tartışıyoruz.

Şimdi Okunuyor

Nelson Lichtenstein, Dissent için Amerikan yüksek öğrenim tarihindeki en büyük grevde.

Lynn Hunt, The New York Review of Books için Alexis de Tocqueville hakkında.

Afro-Amerikan Entelektüel Tarih Derneği için bir “iç savaş” olarak Amerikan köleliği üzerine Karen Cook Bell.

WEB Du Bois’dan daha önce mevcut olmayan 1906 tarihli bir makale, “Amerika’daki Zenci İşçi.”

Ellen Meiksins Wood’un kapitalizmin kökenlerine ilişkin klasik açıklamasının kabaca yarısına geldim, uygun bir şekilde “Kapitalizmin Kökeni: Daha Uzun Bir Bakış” başlıklı.

Geri bildirim Okuduğunuzdan keyif alıyorsanız, lütfen onu arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi düşünün. Buradan kaydolabilirler. Bu haftaki haber bültenindeki bir öğe veya genel olarak haber bülteni hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen bana [email protected] adresinden e-posta gönderin. Beni Twitter (@jbouie), Instagram ve TikTok’tan takip edebilirsiniz.

Haftanın Fotoğrafı

Richmond’daki James Nehri çevresinde uzun, güzel bir nehir yürüyüşü var. Şehri ziyaret etme şansınız olursa, bir göz atmalısınız.

Şimdi Yiyor: Hindi Porchetta

Bu yıl nispeten küçük bir grup insan için Şükran Günü yemeği pişirdim ve bütün bir hindiyi kızartmak yerine bu hindi püresini yaptım. Çoğunlukla hazırlanmasında biraz yer alır, ancak bir evvel fırında çok basittir. Aynı zamanda harika artıklar yapar. Benim gibi birkaç kişi için yemek yapıyorsanız veya bir tatil yemeği için biraz farklı bir şeyler denemek istiyorsanız denemeye değer. Tarif, Ciddi Yiyor’dan geliyor.

İçindekiler

• Kaşar tuzu ve taze çekilmiş karabiber, artı ½ yemek kaşığı bütün karabiber

• ¼ bardak taze adaçayı yaprağı

• 4 orta diş sarımsak

• 1 ½ çay kaşığı bütün rezene tohumları

• ½ çay kaşığı kırmızı biber gevreği

• 1 tam kemikli, derili hindi göğsü (yaklaşık 4 ila 5 pound), kurulayın

• 2 yemek kaşığı kanola yağı

• 1 litre düşük sodyumlu ev yapımı veya mağazadan satın alınmış tavuk veya hindi suyu

• 1 küçük havuç, kabaca doğranmış

• 1 büyük sap kereviz, kabaca doğranmış

• 1 orta boy soğan, kabaca doğranmış

• 2 defne yaprağı

• 2 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı

• 2 yemek kaşığı çok amaçlı un
Talimatlar

Bir mutfak robotunun kasesinde 2 çay kaşığı koşer tuzu, bütün karabiber, adaçayı yaprağı, sarımsak, rezene tohumu ve kırmızı pul biberi birleştirin. Kaba bir macun oluşana kadar işlem yapın, gerekirse kenarları yaklaşık 30 saniye kazıyın.

Hindi göğsünün derisini dikkatlice çıkarın ve düz bir şekilde yatırın. Ellerinizi ve kemik sıyırma bıçağını kullanarak göğüs etini karkastan dikkatlice çıkarın. Karkası sos için ayırın. Bonfileleri başka bir kullanım için ayırın.

Bir göğsün yarısını hindi derisinin üzerine koyun ve kalın ucunu bir kemik çıkarma bıçağıyla yatay olarak keserek kelebek yapın, son ½ inç’i sağlam bırakın, ardından kanadı açın. Diğer göğüs yarısı ile tekrarlayın.

Etin yaklaşık ½ inçlik kesimini yapan hindi etinde 1 inçlik aralıklarla bir dizi paralel eğik çizgi yapın. Birinciye dik ikinci bir eğik çizgi dizisi ile tekrarlayın. Baharat/bitki karışımını etin içine sürerek tüm çatlaklara geçmesini sağlayın.

Hindi etini, derisini kullanarak tamamen kapatacak şekilde dikkatlice sıkı bir silindir haline getirin. Kızartmayı kasap sicimiyle 1 inç aralıklarla ve önceki uzunlamasına sıkıca bağlayın. Kızartmayı kenarlı bir fırın tepsisine yerleştirilmiş bir tel rafa aktarın, plastik ambalajla gevşek bir şekilde örtün ve en az 6 saat ve 2 güne kadar buzdolabında saklayın.

Hindi dinlenirken sosu yapın. Karkası kanatlı makası veya ağır bir balta ile kabaca doğrayın. 1 çorba kaşığı kanola yağını büyük bir tencerede parıldayana kadar yüksek ateşte ısıtın. Hindi karkasını ekleyin ve ara sıra karıştırarak iyice kızarana kadar yaklaşık 8 dakika pişirin. Havuç, kereviz ve soğan ekleyin ve sık sık karıştırarak hafifçe kızarana kadar yaklaşık 5 dakika daha pişirin. Tavuk suyu, defne yaprağı ve kemikleri zar zor kaplayacak kadar su ekleyin. Bir kaynamaya getirin, kaynamaya bırakın ve 2 saat pişirin. İnce gözenekli bir süzgeçten süzün, katıları atın ve yüzeydeki yağı kaşıkla alın. Bir tencereye geri dönün ve yaklaşık 3 bardağa düşene kadar pişirin.

Tereyağını orta ateşte orta bir tencerede eritin. Unu ekleyin ve bir çırpma teli ile karıştırarak koyu altın rengi kahverengi olana kadar yaklaşık 3 dakika pişirin. Hindi suyunu yavaşça çırpın. Hafifçe koyulaştırmak için kaynatın, ardından tuz ve karabiber ekleyin. Kullanıma hazır olana kadar soğumaya bırakın ve soğutun.

Pişirmeye hazır olduğunuzda, bir fırın rafını orta konuma getirin ve fırını 275°F’ye ısıtın. Hindinin dışını hafifçe tuz ve karabiberle tatlandırın. Kalan yemek kaşığı kanola yağını büyük bir dökme demir veya paslanmaz çelik tavada parıldayana kadar yüksek ateşte ısıtın. Hindiyi ekleyin ve ara sıra çevirerek her tarafı iyice kızarana kadar toplamda yaklaşık 8 dakika pişirin. Hindiyi kenarlı bir fırın tepsisine yerleştirilmiş bir tel ızgaraya aktarın ve fırına aktarın. Hindinin en kalın kısmı anında okunan bir termometrede 145 ila 150°F (63 ila 66°C) kaydedene kadar yaklaşık 2 saat kızartın. Fırından çıkarın, kesme tahtasına aktarın ve 10 dakika dinlendirin. Bu arada, sosu yeniden ısıtın. Kümes makası kullanarak ipi kesin. Dilimleyin ve sıcak sosla servis yapın.

Bu haber bülteni, Times Opinion’ın Verme Rehberi 2022’nin bir parçasıdır. Yazarın bahsedilen kuruluşlarla doğrudan bir bağlantısı yoktur. Times Opinion’ın Verme Kılavuzu 2022’de bahsedilen herhangi bir kuruluşla ilgileniyorsanız, lütfen doğrudan web sitesine gidin. Ne yazarlar ne de The Times, gruplarla ilgili soruları yanıtlayamayacak veya bağışları kolaylaştıramayacak.

Düzeltme: Bu bültenin geçen Cumartesi günkü sayısında Steven Spielberg’in yeni sinemasının başlığı yanlış yazılmış. “The Fabelmans”, “The Fablemans” değil.