Elijah Cummings’in Ressamı Portrenin Kariyer Değiştirici Olduğunu Buldu

Bakec

Member
Bir Baltimore oğlu bir başkasını boyadı.

Temsilci Elijah E. Cummings Ekim 2019’da 68 yaşında öldüğünde, Maryland 7.

Ocak ayında, kongre üyesinin ölümünden sonra sanatçı Jerrell Gibbs tarafından boyanmış resmi portresi, yüzlerce Siyah lider portresinden 20’sinden daha azının bulunduğu Capitol’de gelecek kuşaklar için kutsal sayılacak.

Altı yıl önce resim yapmaya başlayan ve geçen yıl Maryland Institute College of Art’ta MFA’sını alan 33 yaşındaki Gibbs için komisyon “yaptığım şeye bakışımı değiştirdi” dedi. “İnsanların masaya getirdiğim şeyi desteklemek istemesi ve değerli olduğuma inanması bana cesaret verdi. ”

Jerrell Gibbs, “Sadece Bir Dakikam Var, İçinde 60 Saniye… Sayın Elijah Cummings’in Portresi,” 2021. Kredi. . . Jerrell Gibbs ve Mariane İbrahim

Global Policy Solutions’ın kurucusu, başkanı ve CEO’su Maya Rockeymoore Cummings, “Elijah memleketi bir adamdı ve Baltimore merkezli renkli bir sanatçının portresini yapmasının dokunaklı ve çok Elijah’a benzer olacağını düşündük” dedi. 1997 yılında tezi için kendisiyle röportaj yaptığı sırada kongre üyesi ile tanışan ve 2008 yılında onunla evlenen .

Kocasının başkan olduğu Meclis Gözetim ve Reform Komitesi tarafından bir portre sipariş etme çabasını yönlendirmesi istendi. O da, 2017’den 2019’a kadar mütevelli olarak görev yaptığı Baltimore Sanat Müzesi’nin yardımına başvurdu. Küratörleri geniş bir yerel sanatçı havuzu belirledi ve müze ve topluluk sanat liderlerinden oluşan bir seçim komitesi oybirliğiyle Gibbs’i seçti, kim komisyon için 75.000 dolar aldı.

Baltimore Sanat Müzesi müdürü Christopher Bedford, “Maya, Elijah’ın Baltimore’da harika sanatlar yapan gençlere olumlu bir ışık tutma arzusunu kanıtlayan bir şey yapma fırsatı olduğunu hissetti” dedi. Komite, “Capitol’de daha geleneksel olarak tasarlanmış portrelerde ve arasında var olmak için gerekli gravitalara sahipken” ilerici ve günümüze uygun görünen bir kelime dağarcığına sahip birini arıyordu. ”

Gibbs’in 22 Aralık – 9 Ocak tarihleri arasında Washington’daki kalıcı kurulumundan önce Baltimore Müzesi’nde sergilenecek olan cesur fırçalanmış portresi, kongre üyesinin asil duruşunu ve tutuklayıcı bakışını somutlaştırıyor. Altın-kahverengi bir ışık aurasından çıkan Cummings, hakimin tokmakını kullanıyor ve neredeyse tuvalden fırlayacakmış gibi görünüyor.

Bedford, Gibbs’in derinden hissedilen resim tarzı ve “konularına fark edilebilir bir iç yaşam verme yeteneği” tarafından etkilendiğini söyledi. “Bir portre ressamına öğretmek zor bir şey – Rembrandt, Titian ve Velazquez gibi insanları bu kadar başarılı yapan şey. ”

Gibbs stüdyosunda. Baltimore Sanat Müzesi müdürü Christopher Bedford, Gibbs’in “konularına fark edilebilir bir iç yaşam verme yeteneği”nden etkilendiğini söyledi. Kredi. . . The New York Times için Jared Soares

Gibbs’in ABD Capitol’ü için Cummings’in portresini yapması için seçilmesi, Ulusal Portre Galerisi’nin, 2017’de o zamanlar az bilinen, Baltimore’da yaşayan başka bir ressam olan Amy Sherald’ı seçen Michelle Obama’nın resmiyle karşılaştırmaya davet ediyor. yüksek profilli komisyon.

Pennsylvania Üniversitesi’nde sanat tarihi profesörü olan Gwendolyn DuBois Shaw, “Genç bir ressam için böyle bir komisyon gerçekten çok önemli olabilir” dedi. “Şu anda hayatı tamamen farklı olan Amy için kesinlikle öyleydi. ” First Lady’nin tablosu, Sherald’ı sanat dünyasının merkezine fırlattı; şimdi Hauser & Wirth’in güçlü galerisi tarafından temsil ediliyor.

“Thomas için,” 2021. Kredi. . . Jerrell Gibbs ve Baltimore Sanat Müzesi
“Benimle Eve Gel,” 2020. Kredi. . . Jerrell Gibbs ve Baltimore Sanat Müzesi
“Üst Raf”, 2020. Kredi. . . Jerrell Gibbs ve Mariane İbrahim

Gibbs bu yılın başlarında, Cummings komisyonu için değerlendirilen 30’dan fazla aday arasından seçilen Monica Ikegwu ve Ernest Shaw ile birlikte üç finalistten biri olduğunu öğrendiğinde, tamamen bunalmış hissettiğini açıkladı. “Benim için en zor şey, beni seçilen konuma neyin getirdiğini hatırlamaktı, ki bu benim resim yaptığım gibi resim yaptığımdı” dedi.

Sanat tarihçisi Lori N. Johnson, sanatçı ve küratör Jeffrey Kent ve sanat savunucusu ve berber dükkanı sahibi Troy Staton’ın da dahil olduğu dokuz üyeli, Baltimore merkezli seçim komitesi, üç finalistin her biriyle stüdyo ziyaretleri yaptı. Gibbs, garajında gerçekleşti). Rockeymoore Cummings, onun öne çıktığını hatırlıyor.

“Jerrell, Elijah’ı doğal olarak merak ediyordu ve hayatta yaptığı işler hakkında bilgili bir şekilde konuştu” dedi. Komite, üç sanatçıdan da etkilendi ve her birini portrelerinin nasıl görünebileceğini gösteren bir çizim sunmaya davet etti.

Gibbs’in ön konsepti, kıdemli kongre üyesinin son portrede kaldırılan bayraklarla çevrili olduğunu gösterdi. Kredi. . . Baltimore Sanat Müzesi

Gibbs’in memnun olmadığı birçok çizim yaptıktan sonra, Cummings’in “We’re Better Than This” kitabının kapağında Justin T. Gellerson’ın bir fotoğrafını kullanarak gerçek bir tabloyu komiteye sundu.

Rockeymoore Cummings, “Jerrell, Elijah’ın dışavurumculuğunu, kasvetliliğini ve majestelerini sadece birkaç vuruşta yakaladı” dedi. Grubun kararı neredeyse ani oldu.

Boyalı çalışmadaki Cummings figürü nihai sonuca benzer olsa da, Gibbs’in ön konsepti, kongre üyesini ABD ve Maryland Eyalet bayraklarıyla çevrili ve sanatçının dahil ettiği kükreyen bir aslan heykeli ile bir masanın önünde dururken gösteriyor. Cummings’in mahkeme salonundaki varlığının sembolü. Ancak, asıl portre üzerinde çalıştığı aylar boyunca sanatçı, bu yabancı nesneler tarafından yoldan çıkarıldığını ve bir dizi başarısızlığı attığını veya örtbas ettiğini anlattı.

Arka planı sadeleştiren ve Cummings’in figürünü kırpan ve büyüten Gibbs, “Yakalamak istediğim şeyin onun sesi, varlığı, mizacı, gücü ve diğer her şeyin ondan uzaklaştığını fark ettim” dedi. . “Rembrandt’ı ve figürler için ışık ve doku kullanarak yarattığı atmosferi düşündüm. Bunu anlayınca gerçekten heyecanlandım. ”

Rockeymoore Cummings başlangıçta emin değildi. “Jerrell, eşyalarıma ne oldu?” dedim. dedi gülerek. “Başkanın Kongre Binası’ndaki her portresinin arkasında bir bayrak vardı ve Elijah’ın bayrağı yoktu. ”

Gibbs’ten yeniden düşünmesini istedi ama Gibbs vizyonuna bağlı kaldı. Rockeymoore Cummings şimdi kocasının portrede nasıl tek başına durduğunu benimsiyor. “Hayatının son yılları demokrasimizi korumak ve savunmak için mücadele etmeye odaklandı” dedi. Arkasındaki aurayı “ülkemizin geleceği için neyi seçeceğine dair açık bir soru işareti” olarak yorumluyor. ”