Bu Tatil Sezonunda Nereye Bağış Yapmalısınız? Bazı Fikirlerimiz Var.

Bakec

Member
Bu makale aynı zamanda Opinion Today haber bülteninde de yer almaktadır. buradan kayıt olabilirsiniz hafta içi her sabah ve cumartesi günleri gelen kutunuza almak için.

Tatil sezonuna girmeye hazırlanırken, sayfalarımızda düzenli olarak bulduğunuz yazarların tavsiyeleriyle Fikir Verme Rehberi’nin ikinci yılına geri döndüğünü bildirmekten heyecan duyuyorum. Açılış gezisi, birkaç değerli amaca katkıda bulunan cömert okuyucularımız sayesinde neredeyse anında başarı gösterdi – bazı durumlarda yıllık hayırseverlik fonlarını ikiye veya üçe katlayarak, harika işler yapan kar amacı gütmeyen kuruluşların gidişatını değiştirerek.

Bu yıl, yeni bir organizasyon listesi sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki hafta boyunca, Siyahi çiftçileri desteklemeye odaklanan bir fon, kendilerini ABD’deki mültecileri karşılamaya adamış bir grup ve diğerlerinin yanı sıra bazı etkileyici eğitim girişimleri hakkında bilgi alacaksınız. Umarız tekrar bağış yapmayı düşünürsünüz.

Sohbeti başlatacağım. Geçen yılki Bağış Rehberi için, kar amacı gütmeyen kuruluşların özellikle yerel düzeyde medya endüstrisine getirdiği yenilikler hakkında yazmıştım. Bu yıl, gazeteciliğin geleceğini sağlamlaştırmanın diğer önemli yollarına odaklanıyorum.

Mentorluk benim için her zaman önemli olmuştur. Kendi kariyerimde daha önce gelenlerin tavsiye ve yönlendirmelerinden faydalandım ve öğrendiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Sahada olan ve her gün mesleği icra eden genç muhabirlerle sohbet etmek inanılmaz derecede tatmin edici ve bana en başta neden gazeteci olduğumu hatırlatıyor.

Lütfen daha fazla bilgi edinmek, daha fazla eğitim almak ve uzmanlarla bağlantı kurmak için yola çıkan gazetecileri destekleyen iki bursa bağışta bulunmayı düşünün: Ida B. Wells Society for Investigative Reporting Fellowship ve the Elizabeth Neuffer Fellowship.

Ida B. Wells, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında Derin Güney’de ırkçılık ve linç üzerine gözü kara bir şekilde yazan ve ortak sahibi olduğu ve editörlüğünü yaptığı The Memphis Free Speech and Headlight adlı gazetede başyazılar yazan cesur bir araştırmacı muhabirdi. Ida B. Wells Araştırmacı Muhabirlik Derneği’nin anısına, insanları ülkenin en başarılı bazılarından derinlemesine raporlama teknikleri öğrenmek için New York City’ye getiren bir yıllık, yoğun, ücretsiz bir eğitim programı olan bir burs programı var. gazeteciler Burada daha fazlasını okuyun ve burada bağış yapın.

Elizabeth Neuffer, 9 Mayıs 2003’te Irak’ta haber yaparken hayatını kaybeden The Boston Globe muhabiriydi. , “Hem yazılarıyla hem de sorularıyla beni eğitti.”

Uluslararası Kadın Medya Vakfı, ailesi ve arkadaşlarıyla işbirliği içinde, insan hakları ve sosyal adalete odaklanan kadın ve nonbinary gazetecilerin habercilik becerilerini geliştirmek için akademik ve profesyonel fırsatlar sağlayarak onun mirasını onurlandırmak için Elizabeth Neuffer Bursunu başlattı. (Tam açıklama için: Burs için seçim komitesinde görev yapmaktan gurur duyuyorum.) Buradan daha fazlasını okuyun ve buradan bağış yapın.

Bu sektörde öncü olan ve inandıkları şey için savaşan birçok kişiye şükran borçluyum. Küçük bir teşekkür olarak, bugün bu iki olağanüstü kadının çalışmasını öne çıkarıyorum. Onların adaşı bursları, kendilerinden sonra gelen, işlerine tutkuyla bağlı ve mesleklerini geliştirmek isteyen çalışkan gazetecileri desteklemenin iki harika yoludur.

Meslektaşlarım ve ben, Fikir Verme Rehberi’nin bağış fikirleri arayanlar için bir başlangıç noktası olabileceğini umuyoruz. Bazı sorumluluk reddi beyanları: Desteği hak eden birçok değerli kuruluş vardır; Burada altını çizdiklerimiz, geçen yıl yazarlarımızın dikkatini çekenlerden birkaçı. Yazarların, yazdıklarında özellikle belirtilmediği sürece herhangi bir kuruluşla doğrudan bağlantıları yoktur. Bahsedilen herhangi bir kuruluşla ilgileniyorsanız, lütfen doğrudan web sitesine gidin. Ne yazarlar ne de The Times, gruplarla ilgili soruları yanıtlayamayacak veya bağışları kolaylaştıramayacak.

2022 Bağış Rehberimize daha fazla ekleme için bizi izlemeye devam edin. Kendilerinden haber alacağınız yazarlar, çeşitli konularda tutkulu ve verebileceğiniz her şey için minnettarlar.