Bu 12 Kadın Her Şeyi İstemiyor. Daha İyisini İstiyorlar.

Bakec

Member
Mutluluğumuzu, öz değerimizi, ebeveynlerimizin sunduğu modelin ötesinde büyüyüp evrimleştiğimize dair algımızı şekillendiren hayattaki seçimler nelerdir? Peki ya başkalarının bize davranış biçimleri ve bizim kendimize davranış biçimlerimiz bizi belirsiz, bitkin ve yalnız hissettirir? Hangi başarıyı elde edebileceğimize inanıyoruz – ve hangi başarıyı hak ettiğimize inanıyoruz?

Times Opinion’un yeni odak grubumuz için, baskı dolu çağımızda bu fikirlerin bazılarını, iş hayatında, kariyerlerinde ve ilişkilerinde gördükleri ve hissettikleri değişimler hakkında kadınları dinleyerek keşfetmeye karar verdik. , son yıllarda ebeveynlik ve cinsiyet rolleri.

Grubun yaşları 22 ile 43 arasında değişen üyeleri evli ve bekar, evli ve evli olmayan, anneler ve yeminli anne olmayanlardır. 11’i cis-cinsiyetli ve biri kadın ve ikili olmayan olarak tanımlandı. İş deneyimi ve siyasette gamutu yönettiler (altı Biden destekçisi, dört Trump destekçisi ve ikisi 2020’de “başka biri” için). Bu farklılıklar bir yana, hepsi cinsiyeti hayatlarının belirleyici bir yönü olarak gördüler. Birçoğu, erkeklerin iş yerinde kendilerinden önce atladığını görmüştü, ancak aynı zamanda #MeToo gibi kadınlara yardım etmeyi amaçlayan hareketlere de derinden şüpheyle bakıyordu. Anneler, hepsi hemfikirdi, çocuk bakımıyla ilgili pratikliklerin yanı sıra bakıcılık beklentilerinin yükünü taşıyorlardı. Bu da, birden fazla kadının ebeveynliğin kendi geleceklerinde olmadığına karar vermesine yol açmıştı.

Odak grup kıdemli Kristen Soltis Anderson tarafından yönetilen konuşma samimi ve kişiseldi. Daha genç katılımcılar, çoğunlukla, ebeveynliği ve evliliği ertelemeyi veya vazgeçmeyi tercih ediyorlardı ve bu seçimleri genellikle mutlu yaşam döngüsü olayları yerine kısıtlama ve yük çerçevesinde görüyorlardı. Kadınların çoğu, annelerininkinden farklı kararlar veriyor ve seçeneklerini daha geniş görüyordu.

Bu, Amerikalıların daha geniş kesimlerinin görüşlerini duymaya ve anlamaya çalışan Odaktaki America serimizdeki beşinci gruptur. Bu döküm, uzunluk ve netlik için düzenlenmiştir; oturumun ses kaydı ve video klipleri de yer almaktadır.

Kristen Soltis Anderson : Bu günlerde nasıl hissettiğinizi açıklamak için bir kelime seçmeniz gerekse, bu kelime ne olurdu?

Sonbahar Gökyüzü (36, beyaz, Nebraska’dan toplum sağlığı koordinatörü): İnce yayılmış.

Brianna (22, beyaz, Florida’dan öğretmen): Sabırsız.

Jahira (26, Siyah, New York’tan sosyal hizmet uzmanı): Var.

Danielle (43, beyaz, Nevada’dan insan kaynakları temsilcisi): Yorgun.

Staci (32, beyaz, Teksas’tan okul danışmanı): Çatıştı. 2 yaşındaki oğluma sahip olmak gibi hayatımda birçok harika şey oldu. Ama sonra gelecek için endişeleniyorum.

Jahira : Ben yeni mezun oldum, bu yüzden sahtekarlık sendromunun üstesinden gelmeye çalışıyorum, geleceği çok fazla düşünmemeye çalışıyorum ama çok fazla düşünmemeye çalışıyorum geçmişin. Bu yüzden gerçekten sadece günden güne alıyorum ve kendime çok sert davranmıyorum.

Kristen Soltis Anderson : Tamam. Aynı türde bir kelime alıştırması yapacağız, burada ben bir cümle atıyorum ve sonra sen aklına gelen bir kelimeyi geri veriyorsun. Birincisi, “iş bulmak”.

Staci : Heyecan verici. Şey, gerçekten, benim için aklıma gelen ilk kelime paraydı, ki bu heyecan verici. Ama içinde bulunduğum şu anki pozisyonda iyi para kazanmıyorum. Ve ben de, oh, başka bir iş, belki daha iyi para kazanabilirim.

Dusti (33, beyaz, Tennessee’den yedek öğretmen): Yedi yıl üçüncü sınıfa ders verdim. Ve kızımı doğurduğumdan beri evde kalıyorum. “İş bulmayı” duymak korkutucu çünkü o zamanlar ne yaptığımı biliyorum ve pek de bir öğretmen değildi. Ve sanki: Hiçbir şey yapmamaya geri dönmek istiyor muyum ve tüm hayatını eğitime mi adadın? Yoksa daha fazla para kazanacağım ve ailemle daha çok vakit geçireceğim bir şeye mi odaklanmak istiyorum, ama o zaman tutkum yok mu?

Kristen Soltis Anderson : Pekala. Bir sonraki büyük yaşam olayı veya kararı, “ebeveyn olmak”.

Julie (30, beyaz, Oregon’dan sigorta satış elemanı): Asla.

Staci : En iyisi. Bayıldım. Çocuğumla her gün evdeyim. O çok komik ve çok tatlı ve kelimenin tam anlamıyla yaptığı her şey – sümüğünü gömleğime siliyor ve ben aman tanrım, dur diyorum. sen değerlisin

Rebecca (42, beyaz, işsiz, Oklahoma’dan): Bazen onu çok ihmal ettiğimi hissediyorum. Çünkü çok şey istediğini biliyorum ama oturup her zaman istediğini yapacak zamanım yok. Ve bilmiyorum. Artık gün içinde yeterli saat yok gibi.

Kristen Soltis Anderson : Brianna, ebeveyn olmak dediğimde aklıma hangi kelime geliyor?

Brianna : Korkunç. Ben bir okul öncesi öğretmeniyim. Anne babaların özellikle bu zamanlarda yaşadıkları stresi, çocukları arka arkaya karantinada falan olduğu için bir hafta işten ayrılmak zorunda kaldıklarını görüyorum. Kendim yapabilir miyim bilmiyorum, özellikle de bu ekonomide.

Kristen Soltis Anderson : Erkeklerin ve kadınların büyük yaşam olayları veya kararları hakkında nasıl düşündükleri konusunda farklılıklar olduğunu düşünüyor musunuz?

Sonbahar Gökyüzü : Erkeklerle konuşmak ve bazılarının iş kariyeriniz söz konusu olduğunda gerçekten bir fark olmadığını düşünmek gerçekten harika. Vücudunuz sezaryen ameliyatından, travmatik bir doğumdan, hatta normal doğumdan sonra iyileşme sürecindeyken iki haftada işe geri dönmek zorunda kalan arkadaşlarım var. Ve araştırmalardan biliyoruz ki, kadınlar genellikle boşanmadan sonra ekonomik olarak daha kötü durumdalar. Ve tanıdığım çoğu insan – siz işteyken bir çocuk hastalanırsa, anne gider ve onları kreşten almak için zaman ayırır. Bir kadın olarak, “hepsine sahip olmak” için, hayatınızda gerçekten çok şeyden ödün vermeye çalışmanız gerektiğini düşünüyorum. Erkeklerin yapmayacağı şekilde bununla nasıl başa çıkacaksın diye soruluyor.

Julie : Discord’da kadınlar için bir topluluk yönetiyorum ve bu yüzden dünyanın her yerinden kızlarla çok fazla etkileşimim var. Ebeveynlik konusunda “asla” dememin nedenlerinden biri, erkeklerin hamilelik ve doğum da dahil olmak üzere tüm bu süreci kadınlardan çok daha hafife almalarıdır. Erkeklerin gelişigüzel konuşmalarını duymak bile – tanıdığım, saygı duyduğum ve sevdiğim gerçekten harika adamlar – ve onlar “Ah, evet, bugün çocuklara yardım etmem gerekiyordu” derler. Gibi, ama buna ebeveynlik denir. Mesela, yardım etmiyorsun, biliyor musun? Bu şeylerin bizi onlar kadar nasıl etkilediğine dair en ufak bir fikirleri olmadığı gerçeği konusunda çok güçlü hissediyorum.

Staci : Kocam ve ben bu konuda açıkça ve dürüstçe konuşuyoruz ve sanırım o ışığı gördü. Demek istediğim, yardım ediyor – biz 50-50’yiz. Başka türlü yapabileceğimi sanmıyorum ve bunun norm olduğunu da düşünmüyorum. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum.

Bugün 12 Amerikalı Kadın İşyerinde ve Evde Toplumsal Cinsiyet Rollerini Nasıl Görüyor

Rebecca
: Kızım erkek arkadaşımın biyolojik çocuğu değil. Yaklaşık dört yıldır birlikteyiz ve 8 yaşına girmek üzere. Her şeyi ben yapıyorum. Onu okula götürmek, kahvaltısını yapmak, okula bırakmak için sabah 5’te kalkarım. Ve sonra, o okuldayken, evde yapmam gereken şeyleri ya da her neyse onu yapmak için kendime zamanım oluyor. O evdeyken, ona hiçbir konuda yardım etmez.

Liz (26, beyaz, New Jersey’den satış elemanı): Sadece biraz şeytanın avukatını oynamak istiyorum. Babam ve annem ben 5 yaşındayken boşandı. Üvey babamla ben 7 yaşındayken tanıştı ve onunla büyüdüm. Ve sanırım soruyu sorma şeklin yüzünden 50-50 olabilir mi? – bu olabilir. Üvey babam çok şey yaptı. Mecbur olmadığı şeyler için parayla yola çıktı. Ben onun çocuğu değildim. Bizi ve annemi önemsediği ve bu ilişkiyi istediği için bizi tatile çıkardı.

Sarah Wildman : Merak ediyorum — koca kelimesini duyduğunuzda aklınıza ne geliyor?

Danielle : Ortak.

Rebecca : Refakatçi.

Staci : En iyi arkadaşım.

Liz : Evet, takım arkadaşı, ortak gibi düşündüm.

Sonbahar Gökyüzü : Gereksiz.

Kristen Soltis Anderson : Bize bundan biraz daha bahsedin.

Sonbahar Gökyüzü : 10 yıldır boşandım. Kocam olmadan çok tatmin edici bir hayatım olduğunu görüyorum. Ve çok fazla baskı hissediyorum. Çok çekirdek bir ailenin olduğu Ortabatı’da yaşıyorum ve tüm arkadaşlarımın ve ailemin her zaman ne zaman evleneceksin dediğini hissediyorum. Ya da bir kocaya ihtiyacınız var. Ama çoğu zaman, bir kocaya sahip oldukları için pek mutlu görünmüyorlar. Ayrıca her kadın koca istemez. Bazılarımız bir eş ya da koca dışında bir şey ister. Yani belki gereksiz – belki “gerekli değil” daha iyi bir kelime.

Sarah Wildman : Peki ya karı kelimesi?

Rita (43, Maryland’den beyaz, hibe ve sözleşme uzmanı): Sanırım, destekçi.

Liz : Aslında ortak veya takım arkadaşı gibi aynı kelimeyi düşünüyorum.

Brianna : Ponpon kız.

Sarah Wildman : Eşit ortaklıklar açısından eşcinsel evlilikler heteroseksüel evliliklere göre nasıl? Bir fark görüyor musunuz?

Apollyon (23, Siyah, işsiz, Maryland’den): Bence kesinlikle daha fazla eşit bir birliktelik talebi veya aynı cinsiyetten bir evlilikte eşit bir birliktelik beklentisi var.

Sonbahar Gökyüzü : Bazen kadın partnerler tarafından biraz daha iyi anlaşıldığını, ne demek istediğimi açıklamaya daha az zaman kaldığını hissediyorum.

Julie : Bir şey söyleyeceğim – ve bu berbat. “Koca” için “sağlayıcı” kelimesi akla geliyor. “Eş” denilince akla “uşak” kelimesi gelir. Ve biri “ortak” dediğinde, içimde çok daha iyi bir his oluyor. Muhtemelen nasıl yetiştirildiğimle çok ilgisi var. Annem ve babam ikisi de Güneyli, yani çok cinsiyetli. “Kocam” veya “erkek arkadaşım” yerine “partnerim” demeyi tercih ederim. Sadece cinsiyeti bunun dışında tutmanın daha iyi hissettirdiğini düşünüyorum.

Sarah Wildman : 1990’da, 25 ile 54 yaş arasındaki Amerikalıların üçte ikisi evliydi, ancak 2019’a gelindiğinde bu sayı ancak yarısı kadardı. Sizce bu sayı neden bu kadar düştü?

Staci : Evlenmek için daha çok bekleyen bir sürü arkadaşım var. Herkes, gerçekten iyi bir ortak olan biriyle tanışana kadar mali açıdan istikrarlı olana kadar bekliyor. Çocuk sahibi olmakla aynı şey.

Fatou (28, Siyah, Pensilvanya’dan kimyager): Bence günümüzde kadınlar evlenmek istiyor. Ama sanırım, çoğunlukla birine bağlanmaktan çekinen erkekler.

Danielle : 20’li yaşlarımdayken bütün arkadaşlarım evleniyor ve aile kuruyorlardı. O zaman için bir sonraki mantıklı şey buydu. Ve şimdi 20’li yaşlarında iki çocuğum var ve tanıdıkları kimse evlenmiyor ve tanıdıkları kimse aile kurmakla ilgilenmiyor. Birçoğunun gerçekten istikrarlı işleri veya uzun vadeli planları bile yok. Ve yetişkin olmanın ne anlama geldiğine dair tüm fikrin değiştiğini hissediyorum. 25 yıl önce evliliğe baktığım zamandan, şimdi 20’li yaşlarındaki insanlar için olduğundan farklı. Bütün paradigma değişti.

Kristen Soltis Anderson : Anne olup olmama konusundaki kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Julie : Her şey hayatımı nasıl yaşamak istediğime bağlı, değil mi? Kedim istediğim zaman tatile gitmeme izin vermiyor. Bir çocuğun lojistiğini çözmeyi düşünmek beni tamamen buna çeviriyor. Ve hemen hemen tek sebep bu. Mesela, kendimi daha çok önemsiyorum — Başka birinin iyiliğini umursamak istemiyorum. Sadece kendi iyiliğimi ve partnerimi önemsemek istiyorum, biliyorsun, ama önce ben gelirim.

Rita : Evlendikten hemen sonra 40 yaşına girdim. Ve tüm bu durumu, ebeveyn olup olmayacağımıza karar vermeye çalışarak geçtik. Çok fazla zaman kalmamıştı. Sanırım bu muhtemelen vermek zorunda kaldığım en zor karar, hatta evlenmekten bile daha zor. Çünkü yeni bir hayata başlamak daha büyük.

Ancak doğurganlık klinikleriyle çok çaba sarf etmek gerekirdi ve o yola gitmek için beni gitmem gereken yere kadar götürme motivasyonum yoktu. Ve sonunda, diğer sağlık sorunlarımdan dolayı histerektomi olmak zorunda kaldım. Kapıyı benim ve kocam için rahat bir şekilde kapattı, çünkü hala insanları yetiştirme ve insanlara öğretme fırsatımız olduğuna ve bir bakıma daha genç insanlara yatırım yapabilen ve insanlara yatırım yapabilen insanlar olduğumuza inanıyoruz. öğrendiklerimizi hayatımıza aktarıyoruz.

Apollyon : 23 yaşındayım. Asla çocuk sahibi olmak istemediğimi biliyorum. Bunu hep biliyordum. Ben çocukken ailemin hiçbir şeyi olmadı. Bunu asla birine yapmak istemem. Neyse ki çok daha istikrarlıyım ve kendimi daha iyi anlıyorum. Ayrıca kendimi ikili olmayan olarak tanımlıyorum, bu yüzden ona biraz farklı bir bakış açım var.

Çok yazık, çünkü histerektomiler hakkında her zaman duyduğum olumsuz bir şey. Ama 16 yaşımdan beri hep bir tane istedim ve bu sadece bir tür cinsel istismar öyküsünden kaynaklanıyor. Ve çocuk sahibi olma gücüne sahip olmak istemediğimi hissettim. Bu benim için sahip olamayacağım kadar fazla bir güç gibi görünüyor. Belki de genç olduğum içindir. Belki daha büyük olsaydım daha farklı anlardım ya da çocuk istediğimi ya da çocuğa ihtiyacım olduğunu hissettiğim bir pozisyonum oldu. Ama ben hemen hemen bir çocuğum, bu yüzden sanırım kendimi tutabilirim ve bu benim için yeterli.

Kristen Soltis Anderson : Toplumun annelerden babalara karşı farklı beklentileri olduğunu düşünüyor musunuz?

Brianna : Bir okul öncesi öğretmeni olarak kesinlikle söyleyebilirim. Hasta bir çocuğunuz olduğunda, ilk içgüdümüz, hey, annemi aramaktır. Ve toplumumuza gömülü olması biraz üzücü. Mesela, anne ilk savunma hattıdır. Ama bunun da deneyimden kaynaklandığını düşünüyorum. Mesela, baba işten çıkamıyor, baba evden uzakta çalışıyor ve annem dışarı çıkıp çocuğa bakmak zorunda kalması durumunda işine yakın bir çocuk bakıcısı seçmeye karar veriyor. Çocuğu taşıdıkları andan 18 yaşına gelene kadar kadınların bu işin yükünü çekmesi bekleniyor ve eğer bu olursa, onları evden çıkarmanın zamanı geldi.

Dusti : Ah, ben evde oturan bir anneyim dediğimde, ah, kocan, onun bakıcı olduğunu düşünüyorlar. Ve maddi anlamda, evet, ama demek istediğim, bizler ya da anneler, bilirsiniz, evde kalıp çalışan anneler olmasaydı bu ev ayakta kalamazdı. Bekar babalara dayanarak değişebileceğini hissediyorum. Her nasılsa, son zamanlarda bekar baba TikTok’tayım. Her şeyiyle harika olan babaları görüyorum. Ama babam hiç evde değilmiş gibi. Babam oda babasıydı ve annem çalışıyordu çünkü babam garip saatler çalışıyordu. Ama yine de: Annemi ara.

Sarah Wildman : Çocukluğunuzdan beri anne fikrinin değişip değişmediğini merak ediyorum.

Julie : Evet, yani evde eğitim görüyordum. Babam dışarı çıktı ve çalıştı. Annem evde kaldı. Bana evde eğitim verdi. Görevi bana bakmak, yemek yapmak ve evin çalıştığından emin olmaktı. O en iyisi, biliyorsun. Şimdi 30 yaşındayım ve anne olan arkadaşlarım var ve onların çalışmasını ve orada olmayan erkeklerle birlikte ebeveynlik yapmalarını izliyorum ve sadece onları stresli görüyorum. Bilmiyorum – ve bunu söylemek korkunç geliyor ama büyüdükçe, bir annenin nasıl göründüğünü düşünmek çok daha stresli görünüyor.

Liz : Yani ben ve annem, üniversiteden mezun olmak üzere olana kadar iyi bir ilişkimiz yoktu. Zamanının çoğunu üvey babamla ya da işte geçirirdi. Bazen, bundan daha iyi bir anne olabilirim diyorum. Daha fazla kendine güveni olan bir çocuğu daha iyi yetiştirebilirim. Kızının jimnastikçi olduğu ya da amigo kız gösterilerini sevdiği TikTok’ta o babayı gören var mı bilmiyorum ve o sadece onun özgüvenini deli gibi artırıyor. Yapmak istediğim ebeveynlik türü bu.

Kristen Soltis Anderson : Kadınlar erkeklere kıyasla iş gücünde ilerlemekte zorlanıyor mu?

Brianna : Benim işim, kadınların ağırlıklı olduğu bir iş — anaokulunda bir sürü kadın var ve sadece genel olarak öğretmenlik yapıyor. Kadınların fırsatları olmadığı için değil, bazen kadınlar, işyerinde erkekler kadar kendinden emin olmamaları veya iddialı olmamaları gerektiği gibi hissetmeye şartlandırılmıştır. Kadınlar, diğer insanlara eziyet etmeden veya duygularını incitmeden, böyle olma iznine sahip olduklarını hissetselerdi, tüm engeller olmadan da aynı derecede başarılı olabileceklerini hissediyorum.

Apollyon : Kesinlikle bulunduğunuz bölgeye veya iş gücüne bağlıdır. Yakın zamanda ortağımla çalıştım. O bir erkek ve biz tamamen aynı işte çalışıyorduk. Ben ayrıldıktan hemen sonra, onlar için çalıştığım gerçeğine rağmen bana bir şey vermeyi reddettikten sonra, onun orada bulunduğu sürenin iki katı sanırım, ona zam yaptılar.

Danielle : Ebeveyn olduğumdan beri birçok kez terfilerden ve maaş artışlarından vazgeçtim. Kariyerim boyunca ya işte ya da evde başarısız olduğumu hissettim. Her ikisinde de başarılı olduğum bir dengeye sahip olmak zor ve defalarca evde işten daha iyisini yapmak istediğim seçimini yaptım. Daha fazlasını yapabileceğimi, daha başarılı olabileceğimi ve işyerinde daha rekabetçi olabileceğimi biliyorum ama olmamayı seçtim çünkü ailemle daha fazla zaman geçirmek istiyorum. Bu durumda olan bir sürü kadın tanıyorum. İlerlememeyi seçtiler, çünkü fazla mesai, evden daha fazla zaman ve daha fazla sorumluluk, akşam aramaları, bunun gibi şeyler istemiyorlar. Çoğu erkeğin yaşamadığı, kadınlar için bir baskı.

Kristen Soltis Anderson : Birkaç yıl önce #MeToo hareketi, kadınlara erkekler tarafından ve özellikle iş yerinde nasıl davranıldığına dair konuşmayı değiştirdi. #MeToo deyince aklınıza ne geliyor? #MeToo hareketinin işgücündeki kadınlar için net bir pozitif olduğunu düşünüyor musunuz, yoksa o kadar da değil mi?

Apollyon : En alttakiler olan çoğunluğu etkilemez. Hashtag’in yapabileceği çok fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sanırım bir fikrin var, konuş ve sesini duyur. Ama sesini çıkaramayan, sesini duyuramayan çok insan var. Günün sonunda, iğneyi hareket ettiren bir etkisi yok ve bence kesişimsellik ve bunun gibi şeyler karşısında biraz tükürüyor.

Brianna : Gördüğüm MeToo hashtag’lerinin çoğu ünlüler veya yüksek mevkilerdeki insanlar – yüksek profilli insanlar. Ama sadece duyduğum olumsuz kısımları düşünüyorum, kendi ailemdeki insanlardan bile, erkeklerin, ah, şimdi bu işe bir kadınla asla gidemem, çünkü ya beni suçlarsa? Ve daha önce orada olmayan bazı kadın düşmanlıklarını ortaya çıkardığını ve aynı zamanda bir endişe yarattığını hissediyorum. Bence bazı insanlar samimiyetlerinin uygunsuz olarak algılanmasından gerçekten korkuyorlar.

Sonbahar Gökyüzü : #MeToo’nun çok olumlu yanları olsa da, bir kadının bir şirkette yükselme yeteneği açısından bazı olumsuz yönleri olduğunu düşünüyorum. Yöneticilerin çoğu erkek ve kaç erkeğin artık kadınları bu pozisyonlar için düşünmeyeceklerini söylemelerine şaşırdım çünkü bir kadının onları suçlayacağı bir konuma getirilmek istemiyorlar. Çünkü çoğunlukla bu hikayelerin doğru olduğuna inanmıyorlardı. Kadınların kendilerini ilerlemek için kullandıklarına inanıyorlardı.

Staci : Kişisel olarak çoğu insan gibi hissediyorum, açıkçası, mağdurlara inanılmasını ve hikayelerinin paylaşılmasını ve failleri adalet önüne çıkarsın. Ama ne yazık ki #MeToo hareketi kültürel olarak bölücü başka bir şeydi. Çok ciddi bir konu olmasına rağmen hala insanların #MeToo’yu şaka olarak kullandığını duyuyorum.

Julie : Net pozitif oldu. Bir şeyin adil olduğunu hissetmiyorsam veya bana kötü davranılıyorsa, kendim adına konuşma konusunda kendime daha çok güveniyorum. Bir erkeğe, hey, bunu söylemenin gerçekten uygunsuz olduğunu söylediğimde #MeToo hareketine atıfta bulunabileceğimi bilmek beni rahatlatıyor. Aynı şeyi söyleyen ve aynı şeyi söyleyen tüm bu kadınların olduğunu biliyorum, kendimi güçlenmiş hissettim.

Kristen Soltis Anderson : “Feminist” kelimesi hakkında sormak istiyorum. Önce elleri gösterin — kaçınız “feminist” etiketinin sizin için geçerli olacağını düşündüğünüzü, “Ben feministim?” demekte rahat olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

Julie, Staci, Rebecca, Autumn Sky ve Liz ellerini kaldırıyor.

Julie : Birkaç yıl önce, etrafındaki olumsuz çağrışımlar nedeniyle feminist olduğumu söylemekten utanırdım. Sadece kendi boynuzlarını çalmaya çalışan bir grup mızmız kaltak olabileceğini düşündüm. Ama yaşlandıkça ve daha fazla maruz kaldıkça, bunun sadece kadınlara insan gibi davranmakla ilgili olduğunu anladım. Ve bu pek olmuyor.

Brianna : Bununla ne demek istediğime dair uzun bir açıklama yapmadan kendimi etiketleme konusunda rahat hissetmezdim. Çoğu zaman, feminist kelimesini söylediğiniz zaman, birçok insanda çok farklı şeyleri tetikler.

Sarah Wildman : Kadınların ve erkeklerin aynı iş için eşit ücret almasını sağlamak için hükümetin yapması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir şey var mı?

Staci : Çocuk bakımı sağlayın.

Liz : Bence şirketler maaşın ne olduğunu iş başvurusuna yazmalı. Bir pozisyona başvurmaya gittiğinizde, miktarı veya en azından bir aralığı olması gerektiğini düşünüyorum.

Sarah Wildman : Ücret şeffaflığını gerçekten zorunlu kılma fikri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Autumn Sky: Aslında sadece pozisyona başvurduğunuzda pozisyonun ne olduğunu değil, aslında çalışanlarınıza ne kadar ödediğinizi söylemek için daha da ileri giderdim. Çünkü bazı insanlara korkunç bir şekilde ödeme yapmaktan utanıyorsan, belki yolunu değiştirirsin. Pek çok kez, ben bir konuşmacı olduğum için, ‘Ah, benden 5.000 $ daha az maaş alıyorsun’ diye düşündüm. ’10 bin dolar alıyorsunuz ve hepimiz aynı işi yapıyoruz.’ Ve bu yüzden, her düzeyde daha fazla şeffaflık gerekli olsaydı harika olurdu diye düşünüyorum.

Jahira : Şu anda yaşadığım şey bu. Yüksek lisans için altı yıl okula gitmenin yeterli olacağını düşünürdünüz. Bu yüzden ne kadar kazanacağımı bana söylemen gerektiğini düşünüyorum çünkü benden daha fazlasını istiyorsun ama bana asgariyi vermeye çalışıyorsun. Sadece bizden çok şey beklendiğini hissediyorum. Kendi başına bir iş bulmaya çalışmak çok yorucu.

Times Opinion’un America in Focus serisinin bir parçası olan bu 90 dakikalık tartışma Zoom üzerinden yapıldı. Katılımcılar, Times Opinion’un rehberliğinde moderatör Kristen Soltis Anderson tarafından seçildi. (Times Opinion iş için ona ödeme yaptı; siyasi adaylar, partiler ve özel çıkar grupları için benzer işler yapıyor.) Katılımcılar yaşlarını, ırklarını veya etnik kökenlerini ve iş geçmişlerini belirttiler. Odak gruplarında olduğu gibi, katılımcıların soyadları dahil edilmemiştir.

Sarah Wildman, Opinion’da personel editörü ve yazarıdır. Adrian J. Rivera bu makaleye katkıda bulunmuştur.

The Times, editöre gönderilen çeşitli mektupları yayınlamaya kararlıdır. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazı ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Facebook , Twitter (@NYTopinion) ile ilgili The New York Times Opinion bölümünü takip edin ) ve Instagram .