Bil bakalım Paranı Kim İstiyor?

Bakec

Member
Şubat ayına hoş geldiniz! Bildirilecek kayda değer Ocak başarıları var mı, millet? Donald Trump’tan para isteyen 266 e-posta aldım. Orada bir yerde ömür boyu başarı ödülü olmalı.

MUTLU YILLAR, Dostum, mektuplarından birine başladı. (Bu tek yönlü yazışmalarda, Trump bana her zaman Arkadaşım diyor. Onu en son gördüğümde, “Bana hiç iyi davranmadın” diye şikayet etti. )

“Her zaman EN BÜYÜK destekçilerimden biri oldunuz,” diye ekledi zarafetle ve muazzam bir yanlışlıkla, “işte bu yüzden SİZİN 2022’DEKİ İLK BAĞIŞÇIMIZ OLMANIZI istiyorum.” Bu özel mesajı 26 Ocak’ta aldım, bu da umut etmekle birlikte, ilk sıranın hala açık olma ihtimalini oldukça düşük kılıyor.

Trump bağış toplama e-postalarımın yaklaşık 60’ı oğullarından biri tarafından imzalandı. Meşgul çocuk, Don Jr. Ayrıca, söylendiğine göre babama “Birlikte Yolculuğumuz” için milyonlarca dolarlık bir avans veren kendi yayıncılık markasını kurdu. , bazıları elle de dahil olmak üzere.”

Kitaptan elde edilen kâr, muhtemelen, açılış fonlarını kötüye kullanmaktan Washington’daki 6 Ocak isyanını kışkırtmaya kadar her şey için aleyhinde açılan çok sayıda davada Trump’ı savunmanın maliyetlerini karşılamaya yardımcı olabilir. Tabii ki, zaten siyasi bağışlarda yaklaşık 122 milyon dolarlık bir yastıkta oturuyor, bu nedenle hemen yoksulluğa düşmek pek olası görünmüyor.

Ve her şey başarısız olursa, sadece 250.000 $ ‘a tarihi moda hayranı için mevcut olan Melania’nın şapkasını aldılar.

Şimdi bazılarınız Trump e-posta listesinden kaçmayı başarmış olabilir, ancak yine de Senato, Meclis, vali vb. Onları okumaktan çekinmeyin.

Aslında ofis için koşan iyi insanları desteklemek isteyeceksiniz. Beğendiğiniz birini bulun ve bir katkı gönderin. Aksi takdirde, seçilenler, tüm başarılarının son derece zengin insanların ve lobicilerin cömertliğinden kaynaklandığına inanarak yeni işlerine yemin edecekler.

Son derece bilimsel olmayan araştırmama göre, Teksas valiliğine umutlu olan Beto O’Rourke, bu cephedeki e-posta şampiyonlarından biri. Ve eminim ki çoğunuz Demokrat Meclis ekibi için para toplayan ve diğer taraftaki fon toplama başarıları hakkında alarm verme konusundaki yeteneği için puan alan Nancy Pelosi’den haber almışsınızdır. (“Kalbim hızlanıyor, Gail.…”)

Bu haftanın para için yaratıcı dırdır etme ödülü hala beklemede, ancak şu anki favorim, Senato koltuğunun Cumhuriyetçi Pat Toomey tarafından boşaltılması için yarışan Pennsylvania’nın Demokrat vali yardımcısı John Fetterman.

“Gail, Bugün dünyanın en ünlü köstebek ve Pennsylvania kahramanı, Punxsutawney Phil, altı hafta daha kış öngördü. Benim için fark etmez (şort giymeye devam edeceğim) ama iyi haberlere ihtiyacın olabileceğini düşündüm” diye yazdı.

Fetterman’ın ekibinin adımı aldığını fark edeceksiniz. Ve en azından benim e-posta listemde, Groundhog Day bağlantısıyla ilk giren oydu. Pensilvanya köprüsünün çöktüğü yerde Başkan Biden’ı selamlarken herkese şort giydiğini hatırlatmak istedi sanırım. Ayrıca, elbette, 5 dolarlık bir bağış öneren küçük bir notun üzerine yapıştırın.

Ocak ayında Fetterman’dan 35 e-posta aldım. Azim için puan mı yoksa haşere için ceza mı?

Brennan Center Seçimler ve Hükümet Programından Daniel Weiner geçen yıl bana Şükran Günü’nü akrabalarının aldıkları bağış toplama e-postalarının selinden şikayet etmelerini dinleyerek geçirdiğini söyledi. Şimdi, yeni bir yılı karşılamaya hazırlanırken, annesiyle birlikte mutfakta üç saat geçirdiğini, onun metinlerle aldığı memnuniyet selini temizlemeye çalıştığını bildiriyor.

(Bugünlerde mesaj yoluyla siyasi kampanyalara bağışta bulunabileceğinizi biliyor muydunuz? Weiner, Federal Seçim Komisyonu tarafından “nadir görülen bir şey yapma eylemlerinden birinde” yetkilendirildiğini söyledi.)

Weiner’ın ziyaretinde annesinin e-posta tufanıyla da uğraşacak zamanı yoktu. “Ama eminim Fısıh’ı onun telefonuna eğilerek geçireceğim,” diye içini çekti.

Bu arada, tüm para taleplerine, yazışmayı durdurmak için tıklayabileceğiniz küçük bir nokta eşlik etmelidir. Ancak uzmanlar, işkencecilerinizin adresinizi başka bir posta listesinden geri alacağını söylüyor.

“Politikacılar bir kez sizin adınızı alır almaz, onu satacaklar,” dedi Irvine’deki California Üniversitesi’nde profesör olan ve bu şeyleri takip eden Rick Hasen.

Oh iyi. Kimse demokrasinin ucuza geldiğini söylemedi.

Trump mektuplarının en sevdiğim kısımlarından biri, her gün kalktığında, sonunda büyük arkadaşı Arkadaşından haber almayı umarak, ancak kalbinin bir kez daha kırılacağını umduğuna dair içten güvencesidir.

Trump Salı günü yaptığı açıklamada, “Bu hayatımın gezisi olacak, Dostum ve orada yanımda olmasını tercih edeceğim başka birini düşünemiyorum,” diye yazdı ve kazanana Mar-a-Lago’yu ziyaret etme sözü verdi. özel bağış yarışması. “Bir sonraki YARIN listesini görmek istedim ve Friend olmadan başka bir liste almak istemiyorum.”

Tanrım, bu gece gündüz yaşıyormuş gibi geliyor. Seçimin çalındığını iddia ederek ülke çapında koşuşturacak zaman bulabilmesi şaşırtıcı.

The Times yayınlamaya kararlıdır harf çeşitliliği editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

The New York Times Opinion bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@NYTopinion) ve Instagram .