Banca Mediolanum Şubat ayında 1,46 milyar ile rekor net girişler elde etti

Erdemitlee

Global Mod
Mod
Mediolanum Bankası Şubat 2023’e ait ticari sonuçları iletir ve – tarafından altı çizildiği gibiMassimo Doris’e – “Yönetim altındaki varlıklara 526 milyonluk sağlam katkının yanı sıra Grubun büyümesini hızlandırmaya yönelik girişimlerimizin elde ettiği büyük başarının bir sonucu olarak 1,46 milyara eşit net girişler açısından şimdiye kadarki en iyi sonucumuz, özellikle yılda %4 olan 6 aylık vadeli mevduat promosyonundan”. İlk iki ayda net girişler 2,15 milyar, yönetilen varlıklar ise 1,01 milyar olarak gerçekleşti. 266 milyon (ilk iki ayda 498 milyon) yeni kredi kullandırıldı ve koruma poliçesi primi 14 milyon (iki ayda 27 milyon) oldu.

Doris, “Yönetim altındaki 938 milyonluk varlık, bir yandan mevcut müşterilerin diğer kurumlardan nasıl yeni likidite aktardığını, diğer yandan da tam olarak kullanmaları koşuluyla yeni nitelikli müşterileri nasıl çektiğimizi gösteriyor. Mediolanum ekosistemi Satın alma, son 3 yılın ortalama değerinin %164 üzerinde 22.285 yeni banka müşterisi ile ayda son derece belirleyici oldu”.

Doris, “Stratejimizin önümüzdeki aylarda, Aile Bankacılarının tavsiyesi ile müşterilerin kademeli olarak varlık yönetimi ürünlerine yatırım yapabilecekleri tasarruf havuzunu daha da artırmamıza izin vereceğine inanıyorum” diyerek sözlerini sonlandırıyor.