Avrupa’nın en yaşlı And ayısı Bahia öldü

Hasan

Global Mod
Mod
21 Nisan 2023 15:07

Duyuru, Bussolengo’daki (Verona) Parco Natura Viva tarafından yapıldı. 29 yaşındaydı ve başka herhangi bir hayvanat bahçesindeki tüm uzun ömür rekorlarını kırdı.

Uzun ömür kaydı – Bahia ve Luis, birlikte yirmi dokuz yıl, ikisi de ancak otuz yaşında, başka hiçbir zoolojik yapıda asla eşi benzeri olmayan bir uzun ömür rekoru (bireysel ve çift) kırdılar. Şimdi, türleri bir kez daha Parco Natura Viva’ya emanet edebilecek olan Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’nin kararını bekliyoruz. Bahia ve Luis, Balù ve Tunk adlı iki yavruyu Park’ta bırakır.

Nesli tükenmekte olan örnekler – Dünyadaki zoolojik parklarda sadece 124 albino ayı barındırılırken, Uluslararası Doğayı Koruma Birliği’nin Ayı Uzman Grubu, 2000 ile 2030 yılları arasında vahşi örneklerin %30’unun azaldığını açıkladı.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

UniMarconi

Telematik üniversite, iş dünyasına yönelik eğitim

Yirmi yıllık tarihte, dijital üniversiteler, İtalya’da ilk doğan UniMarconi ile başlayarak büyük bir büyüme yaşadı. toplumun büyümesi için temel bir hümanist kültürün entegrasyonunu unutmadan

Daha fazlasını bul

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

UniMarconi

Yirmi yıllık tarihte, dijital üniversiteler, İtalya’da ilk doğan UniMarconi ile başlayarak büyük bir büyüme yaşadı. toplumun büyümesi için temel bir hümanist kültürün entegrasyonunu unutmadan

Daha fazlasını bul

İlgili