Ateşli toplantıda azınlık hissedarları yönetim kurulunun istifasını istedi

Erdemitlee

Global Mod
Mod
Hareketsiz olmakla suçlanan bir kurul sanayi planı yapılmamış olması, bulunamayan hisselerin (%15,5'i tam anlamıyla yok olmuş) olması, Varlıklar neredeyse yarı yarıya azaldı Üç yıl içinde talepte bulunulması sorumluluk davası başkana doğru. Borsada işlem gören en eski şirketlerden biri olan Restart'ın bu öğleden sonraki hissedarlar toplantısı hararetli olacağa benziyor. Üst yönetim, sermaye enjeksiyonlarında hız değişikliği ve kalkınma ve kârlılığa odaklanan bir rota çizebilecek bir iş planı isteyen azınlık hissedarlarının ilgi odağı haline geldi.

Stella d'Atri ortağı ve yönetim kurulu üyesi Restart'ın şirketi birkaç yıl içinde bunaltma riski taşıyan bir durumu kınamakta hiçbir tereddütü yok Yönetim ve kontrolün hissedar Augusto tarafından uygulandığı, başkanlığındaki şirketlere ait Amenduni ve Matteo Arpe. ''2020'nin sonunda – Adnkronos'a açıklıyor – şirketin net değeri 13 milyon euro 8,6 milyon oldu haziran sonunda. Kısaca üç yılda 5 milyon civarında bir kayıp. Şirketi yürütmenin maliyetinin yarım milyon civarında olduğunu düşünürsek, hareketsiz kalırsak bu 2023 ya da 2024 meselesi değil, gelecek yıllarda hissedarlar açısından etkisi kesinlikle felaket olacaktır''.

Toplantının yapılmasını isteyen ve toplantı yapılmasını teklif eden d'Atri'ye göre sermayeyi 5 milyon artırmak Euro tutarındaki görevdeki mevcut yönetim kurulu, ''tüm hissedarlar için değer üretmek şöyle dursun, şirketi başa baş noktasına getirebilecek konumda değil''. ''Bu kurul sanayi planı tanımlamayı uygun görmedi'' gerekçesi ile açık bir şikâyet. Ama eğer bu eksikse, orta-uzun vadeli vizyon da eksiktir ve dolayısıyla buna bağlı olumsuz zincirleme etkiler ortaya çıkar”. Ve meclis üyesi için, kesinlikle bir etki yaratmış olan Kovid ve Ukrayna'daki savaş konularına başvurmak bile mümkün değil. “Geliştirme faaliyetlerine başlarken ihtiyatlı davranabilir ve temkinli kalabiliriz, ancak bu tutumu sonsuza kadar sürdüremeyiz. Diğer şeylerin yanı sıra, sektörümüzde fırsatlar tam da kriz durumlarında yaratılmaktadır.” Borca girmemek ve şirketin karşılayabileceğinden daha büyük adımlar atmasını riske atmamak doğru ama kısacası, 2022'de en değerli mülkümüzü de sattıkNakit de var ama henüz yatırım yok. Böyle devam edemeyiz'' dedi.