Arlene Shuler, New York Şehir Merkezi Başkanlığından Ayrılacak

Bakec

Member
Erişilebilir ve popüler Fall for Dance festivaline ev sahipliği yapan tarihi bir dans evi olan New York City Center’ın başkanı ve CEO’su Arlene Shuler, 2021-22 sezonunun sonunda görevi bırakacağını duyurdu. yaz mevsimi.

Shuler bir telefon görüşmesinde, “İşe tutkuyla bağlı olduğum ve kurumu sevdiğim için bu kararı vermek son derece zor bir karardı” dedi. “Ancak tüm organizasyonlar yeni bakış açılarından faydalanıyor ve ben 19 yıldır orada olacağım. Zamanın geldiğini biliyordum. ”

Shuler, City Center ile uzun bir geçmişe sahiptir. 13 yaşında New York City Ballet ile “Fındıkkıran”ın genç lideri olarak orada dans etti. Daha sonra, Joffrey Balesi’nin bir üyesi olarak, 1923’te Shriners için bir toplantı salonu olarak inşa edilen ve 1943’te Belediye Başkanı Fiorello La Guardia tarafından Manhattan’ın ilk büyük sahne sanatları merkezi olarak adanan neo-Mağribi bir bina olan tiyatroda sık sık sahne aldı. .

2003 yılında City Center’daki işi kabul eden Shuler, “Eve gelmek gibi hissettim” dedi. Bundan önce, Columbia Üniversitesi’nden hukuk diploması alan Shuler, National Endowment dahil olmak üzere sanatla ilgili çeşitli organizasyonlarda üst düzey görevlerde bulundu. Sanat için Gönüllü Avukatlar, Sanat için Gönüllü Avukatlar ve Howard Gilman Vakfı.

Görev süresi boyunca, City Center’ı çoğunlukla dans şirketleri için kiralık bir alandan, yıllık programlarının ortalama olarak yaklaşık yüzde 60’ını devreye alan ve sunan bir prodüksiyon evine dönüştürdü. – selefi Judith Daykin tarafından başlatılan Broadway şovlarının sahnelenen canlanmaları. 2013’te Shuler, Encores’u yarattı! Off Center, Off Broadway müzikallerine ve yeterince temsil edilmeyen seslere odaklanmak için.

Başladıktan bir yıl sonra, Shuler, birkaç farklı program ve 10 dolarlık biletle, dans şirketlerinin eklektik bir yıllık smorgasbordu olan Fall for Dance’ı başlattı. (2012’de bilet fiyatı 15 dolara çıktı. ) Tiyatronun kimliğini yeniden tanımlayan, seyircisini genişleten ve sanatçılarla ilişkilerini güçlendiren bir ustalık eseriydi.

David Hallberg ve Sara Mearns, Christopher Wheeldon’ın 2020 Fall for Dance kapsamındaki “The Two of Us” parçasında. Kredi. . . Christopher Duggan

2002’den 2013’e kadar New York Şehri Kültürel İşler Departmanı’nın komisyon üyesi olan ve şu anda Bloomberg Hayırseverlik Sanat Programı’nı yöneten Kate D. Levin şunları söyledi: “1. Günden itibaren Arlene doğru soruları sormak konusunda akıllıydı. ‘Bu zenginlere ucuz bilet mi veriyor? Kim gelecek? Önce araştırmasını düzgün yaptı. ”

Shuler, La Guardia’nın 1943’te uyandırdığı insanlar için bir tiyatro fikrine geri dönmenin kendisi için önemli olduğunu söyledi. “New York City Ballet orada kuruldu, Ballets Russes, Amerikan Bale Tiyatrosu, Joffrey, Paul Taylor oradaydı,” dedi Şehir Merkezinden. “Birçok farklı türdeki şirkete bu fırsatı vermek ve bunu New York’un her yerinden insanlar için erişilebilir kılmak istedim. ”

Fall for Dance’de sahne alan ve şu anda City Center yönetim kurulunda yer alan eski Bale Tiyatrosu müdürü David Hallberg, Shuler’ın kendisine akıl hocası olduğunu söyledi. “Arlene her durumda aynıdır,” dedi. “Bir sanatçı için bir yüz, bir yönetim kurulu üyesi veya izleyici için başka bir yüz koymuyor. Şimdi Avustralya Balesi’nin direktörü olan Hallberg, onun diplomatik, sağduyulu ama gerçekçi yaklaşımından öğrendiğini söyledi. “Tutkulu ama diktatör değil” dedi.

Fall for Dance’ın başarısı, bağışçılardan ve vakıflardan gelen desteği büyük ölçüde artırdı; Shuler, City Center bütçesinin 2003’te 10 milyon doların altındayken 27 dolara çıktığını söyledi. bugün 6 milyon

Artan kaynaklar, City Center’ın Pacific Northwest Ballet, Nederlands Dans Theatre, Christopher Wheeldon’s Morphoses ve Matthew Bourne’s New Adventures gibi büyük ölçekli şirketleri tutarlı bir şekilde sergilemesine ve Londra’daki Sadler’s Wells ve performans sergileyen Alvin Ailey American Dance Theatre ile ortaklıklar kurmasına olanak sağladı. 1971’den beri tiyatroda.

Shuler, pandemiyi atlatmanın “herkes için olduğu gibi olağanüstü derecede zor ve zorlayıcı” olduğunu söyledi. “Sahnede, tiyatroda çalışmalarını filme alma kararı, diğerleri arasında Jamar Roberts, Kyle Abraham ve Wheeldon’dan yeni parçalar sipariş etmesi, oldukça başarılı olduğunu ve ayrıntılı protokollere ve harcamalara değdiğini söyledi. Şehir Merkezi’nin bağışçıları yolunda kaldı ve hükümet programları ve bazı personel kesintileri, tiyatronun bu yıl açık vermeden ortaya çıkmasını sağladı.

Levin, dans programlarının sanat yönetmeni Stanford Makishi ve Encores’un yeni direktörü Lear deBessonet’e atıfta bulunarak, “Arlene, mali temelleri yerinde, sanatsal bir vizyona dokunulmamış ve ilham verici bir liderlik altında ayrılıyor” dedi. “Sağlamlık ve enlem vardır; harika bir geçiş noktası. ”

Shuler, halef seçiminde yer almayacağını söyledi, bu nedenle yeni işe alınan kişinin dansa olan güçlü odaklanmasına devam edip etmeyeceği konusunda konuşamadı. “Ancak bu, City Center’ın yaptığı işin o kadar önemli bir parçası ki,” dedi, “dans ve müzikal tiyatroyu desteklemeye pek ilgi duymayan birini işe almaları pek olası görünmüyor. ”

Emekli olmayacağını da sözlerine ekledi. Sanatla uğraşmayı seviyorum, dedi. “Planlarım var. ”