Amerikan Vatanseverliği Hakkında Karmaşık Gerçek

Bakec

Member
Yapımcı ‘The Argument’

Bir Amerikan bayrağı, futbol, milli marş, “Amerika’yı Yeniden Büyük Yap” – bunların hepsi Amerikan vatanseverliğinin sembolleri olabilir, ama kime göre? 2022’de vatansever olma kavramı en hafif tabirle karmaşıktır ve bölünmüş bir ulusta şu soru sorulabilir: Kim vatansever olarak adlandırılacak ve Amerika’da vatanseverlik gerçekten ne anlama geliyor?

Bu hafta Jane ve misafirleri, her birinin vatanseverlik hakkında ne düşündüklerini ve iki baskın siyasi partimizin bu fikri kendi amaçları için nasıl kullandığını araştırıyor.

2009’dan 2017’ye kadar eski ulusal güvenlik danışman yardımcısı olan Ben Rhodes, bugün Amerika’da temel bir vatanseverlik duygusunun hâlâ geçerli olduğunu öne sürüyor. Ben, “Bu her zaman kendimiz hakkında anlattığımız ve yaşamadığımız hikayeyle ilgiliydi” diyor. “Bence vatanseverlik temelde Amerika’nın bize anlattığı hikayenin daha iyi versiyonuna kadar yaşama çabasıyla ilgili.”

[“Argüman”ın bu bölümünü Apple , Spotify veya Google veya podcast’lerinizi nereden alırsanız alın .]

Jamelle Bouie, Times Opinion’da köşe yazarıdır ve ülke çapında birleştirici bir vatanseverlik duygusu oluşturmanın mümkün olduğu fikrine direnir. Amerika, bir anlam temeli üzerinde birleşemeyecek kadar büyük ve çok çeşitlidir. Vatanseverliğin bireysel düzeyde yattığını öne sürüyor: “Bence tek yapmanız gereken sizin için değerli olan şeyleri belirlemek mi? Sizin için önemli olan şeyler nelerdir? Ve onları takip ediyorsun, ”diyor.

Vatanseverlik sizin için ne ifade ediyor? Kendine vatansever der misin? Senden duymak istiyoruz. Tartışmayı dinledikten sonra düşüncelerinizi bu sayfadaki yorumlarda paylaşın.

Bu bölümde bahsedilen:

• “Düşüşten Sonra” Yaptığımız Dünyada Amerikalı Olmak” Ben Rhodes tarafından.

• Atlantik’te Ben Rhodes tarafından “Pasif Vatanseverliğin Zamanı Değil”.

• “Milliyetçilikten Sonra: Bir Bölünme Çağında Amerikalı Olmak”, Samuel Goldman.

• William James tarafından International Journal of Ethics’te “The Moral Philosopher and the Moral Life”.
(Bölümün tam metni öğlen Times web sitesinde mevcut olacaktır.)

Kredi… Chang W. Lee/The New York Times

Düşünceler? Bize argü[email protected] adresinden e-posta gönderin veya (347) 915-4324 numaralı telefondan bize bir sesli mesaj bırakın. Ailenle, arkadaşlarınla ve çılgın düşmanlarınla ne hakkında tartıştığını duymak istiyoruz. (Mesajınızdan alıntıları gelecek bir bölümde kullanabiliriz.)

Bize bir mesaj bırakarak okuyucu gönderme koşullarımıza ve adınızı, sesinizi ve mesajınızı kullanabileceğimizi ve başkalarının kullanmasına izin verebileceğimizi kabul ediyoruz.

“Argüman” Phoebe Lett, Elisa Gutierrez ve Vishakha Darbha tarafından üretilmiştir ve Anabel Bacon ve Alison Bruzek tarafından düzenlenmiştir; Mary Marge Locker ve Kate Sinclair tarafından gerçek kontrolü; Isaac Jones tarafından müzik ve ses tasarımı; Carole Sabouraud tarafından mühendislik; ve Shannon Busta’nın izleyici stratejisi. Yönetici yapımcımız Irene Noguchi. Kristin Lin ve Kristina Samulewski’ye özel teşekkürler.