ABD'de veteriner, yavrusunu emzirmek için tilki gibi giyindi

Hasan

Global Mod
Mod
Tgcom24

Özel bir muamele ama çok fazla değil. Çünkü maskeli veteriner, tüm hayvan türlerinden yetim yavru köpeklerin yetiştirilmesinde yaygın bir prosedürdür. “Richmond Yaban Hayatı Merkezi'nin belirttiği gibi, baskıyı önlemek için insan seslerini en aza indiriyoruz, görsel engeller oluşturuyoruz, manipülasyonu sınırlıyoruz, farklı tesislere transferleri önlüyoruz ve her tür için farklı maskeler takıyoruz.”

Ayrıca, “Aynı yaş ve ağırlıktaki tilki yavrularını tespit etmeyi başardık ve onların çıkarları için yapılabilecek en iyi şeyin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Bize devredin mi devretmeyin mi? Her halükarda mesele ortada. Hasta, yaralı ve öksüz yaban hayatı ile evcil veya yabani egzotik hayvanlara yardım sağlayan Richmond merkezinden gelen not, bu tilkinin kendi yaşındaki diğer tilkilerle birlikte kalmasının çıkarları açısından önemli olduğu sonucuna varıyor.

Geçtiğimiz haftalarda küçük yetim tilkinin gelişiyle birlikte kuruluş, gerekli her şeyi satın almak için Facebook aracılığıyla bir bağış kampanyası başlatmıştı. Destekçilere şırınga ve gazlı bez satın almaları için gönderilen SOS mesajının başlangıcı, “Gözleri henüz açılmadı ve işitme duyusu henüz gelişmedi, ancak gözlerini açtığında hazır olmalıyız” oldu.

“Onu yanına yerleştirebileceğimiz bir yetişkin ya da kardeşimiz olmasa bile, ilk gördüğü şeyin diğer tilkiler olmasını istiyoruz. Yani Amazon istek listemizde yetişkin bir peluş tilki ve annenin tilkisi gibi bir emzirme seti var.” yazı devam etti. “Ayrıca dilek listemizde, beslenirken insan yüzü görmemesi için takabileceğimiz bir tilki kafası maskesi de var. Eğer onu vahşi doğaya döndürmek istiyorsak bu kritik önem taşıyor. Bu eşyalara bir an önce ihtiyacımız var çünkü gözleri Önümüzdeki günlerde açılacaktır.” Ve dilekler yerine getirildi.

Küçük tilki 1 Mart'ta merkeze ulaştı, henüz 24 saatlikti ve göbek bağı hâlâ bağlıydı. “Başlangıçta onu bulan kişi onun bir kedi yavrusu olduğunu düşündü – bu Richmond Yaban Hayatı Merkezi'nin sosyal hikayesidir – gerçekte o bir tilkidir”. Geldiğinde sadece 80 gram ağırlığındaydı, dişleri yoktu, gözleri hâlâ kapalıydı ve sağırdı.