12 Ekonomik Olarak Güvensiz Amerikalılar, Geceleri Onları Uyandıran Şeyler Üzerine

Bakec

Member
Politikacılar enflasyon ve ulusal borç konusunda paniğe kapılırken, temsil ettikleri kişilerin akıllarında daha acil endişeler var. Bakkallarında tavuk tükeniyor. Elektrik faturaları her ay üç katına çıkıyor. Ve bazen, sadece karşılayabilecekleri bir paket tuvalet kağıdı bulmak için 45 dakika boyunca kasabadan uzaklaşmak zorunda kalıyorlar.

Times Opinion’un yeni bir odak grubunda, ekonomik güvensizlik yaşayan insanların günlük gerçeklerini yakalamak için yola çıktık – çoğu zaman sürekli bir korku durumunda yaşayan insanlar: anne, genç ailesinin iki yatak odalı dairelerini geride bıraktığından endişeli; emekliliğe zorlanan, birikimlerinin azaldığını izleyen yaşlı bir vatandaş; Detroit’te yemek kuponu olan bir kadın, akşamlarını karanlık bir oturma odasında geçiriyor ve faturaların artacağı korkusuyla ışıkları açmamaya karar veriyor.

Hiçbir odak grubunun kesin olması amaçlanmamıştır. Buna katılan 12 kişi Demokratlar ve bağımsızlardı ve bazıları diğerlerinden daha zengindi, ancak her biri benzer güvensizlikleri paylaşıyordu – sadece kendi mali durumları hakkında değil, milyarderlerin “uzaya roketler” gönderdiği bir dünyanın geleceği hakkında da. insanlar “sadece yemek yemek için saatlerce çorba kuyruklarında beklerler”. (Times Opinion, Cumhuriyetçi seçmenlerin yer aldığı başka odak grupları düzenliyor.)

Kıdemli bir odak grup lideri Margie Omero tarafından yönetilen ve netlik için özetlenen sohbet, ekonomik güvensizliğin psikolojik maliyetini görmemizi sağlıyor. Yoksulluk, dünyayı görme biçimimizi çarpıtıyor: Bir politikacının yerine getirilmeyen her sözü veya bir devlet kurumuyla ilgili sinir bozucu deneyim, yardımına en çok ihtiyacı olanları engellemek için tasarlanmış bir sistemde yaşadığımız hissini pekiştiriyor. 12 katılımcımız da umut ve dayanıklılık hakkında konuştu ve sonuç, milyonlarca insanın olduğu yerde takılıp kaldığı dönüştürücü bir çağda yaşamın günlük çelişkilerini yakalayan, özünde bir Amerikan mozaiği oldu: kapitalizme güven, ancak eşitsizliğe öfke; yoksulluğun kültürel tasvirlerine çileden çıkmak, ancak komşularının onların mücadelelerini anladığına güvenmek; ve her zaman, gelecek ayın ne getireceğine dair sarsıcı korku.

Margie Omero : Hepiniz ülkenin farklı yerlerindensiniz. Benim için sadece boşluğu doldurun: Bölgemde ekonominin nasıl gittiği konusunda “boşluk” hissediyorum. “boş” hissediyorum.

Phyllis (52, beyaz, California’dan, risk değerlendirme görüşmecisi, 30.000 ile 50.000 dolar arasında kazanıyor): Korkuyor.

Jennifer (28, Latino, Teksas, yarı zamanlı öğretmen yardımcısı, 20.000 ila 30.000 dolar arasında kazanıyor): Üzücü.

Rob (50, Latino, Illinois, işsiz ama iş arıyor, 20.000 dolardan az kazanıyor): Dolandırıldı.

Justin (35, beyaz, Virginia, oyuncu, 30.000 ila 50.000 dolar arasında kazanıyor): Sinirlendi.

Margie Omero : Olumlu bir sözü olan var mı?

Mary (68, beyaz, Massachusetts, emekli, 50.000 ila 75.000 dolar arasında kazanıyor): Umutlu. umutluyum

Margie Omero : Tony, ya sen?

Tony (62, beyaz, Arizona, işletme sahibi, 30.000 ila 50.000 ABD Doları arasında kazanıyor): Evimden bir iş yürütüyorum. Antika restorasyon ve antika işleri yapıyorum. Bir şeyler sipariş ettiğimde, onu almak sonsuza kadar sürer. Müşteriler, Covid yüzünden şu anda iş yapmaktan gerçekten çok utangaçlar.

Jenny (49, beyaz, Tennessee, lisanslı psikoterapist, 50.000 ila 75.000 dolar arasında kazanıyor): Nashville’deyim ve deli gibi büyüyor. California, Illinois, New York gibi yerlerden taşınan tonlarca insanımız var. Konut piyasamızı çatıdan geçiriyor. Ve bakkaliye pahalılaşıyor. Bazı raflar boş. Ve duydum ki tek şehir biz değiliz.

Margie Omero : Şimdi bunu farklı sorayım. Peki ya kişisel olarak senin için?

Bekira (53, Black, Michigan, çalışmıyor ve iş aramıyor, 30.000 ile 50.000 dolar arasında kazanıyor): Sabit bir gelirim var. 15 yıldır böyleyim. Ve bundan kurtulmamın tek yolu işe geri dönmek. Ancak pandeminin yükselmeye başladığı gün, biri postane için, diğeri parmak izi almak için başka bir şirketle olmak üzere iki iş görüşmem oldu, ancak yavaş ama emin adımlarla önce şehri, sonra da devleti kapatıyorlardı. İki yıl sonra elimdeki tek şey 1.400 dolarlık çeklerdi.

Sammie (68, Black, Nevada, emekli, 30.000 ila 50.000 dolar arasında kazanıyor): 40 yıl benzin tankerleri kullandım. Ve karım emekli bir hemşire. Üç yıl önce Chicago’dan ayrıldık ve buraya, Las Vegas’a geldik. Karım burada iki farklı yerde hemşire olarak iş buldu. Ve aniden, büyük bir felç geçirdi. Ben onunla ilgileniyorum. Tekrar kamyon sürmek gibi dışarı çıkıp para kazanamam çünkü onunla evde olmalıyım. Bu yüzden para kazanmanın başka yollarını aramalıyım.

Justin : 20 yılı aşkın bir süredir oyuncuyum. Hiç tekrarlayan bir maaşım olmadı. Şu anda ailemin yanındayım. Sadece ebeveynlerini sülük gibi kullanan o klişeleşmiş bin yıllıklardan biri oldum. Bundan gerçekten mutlu değilim. Ama muhtemelen şu anda benim durumumda ayrıcalıklıyım.

Jennifer : Bir yıl kadar önce işimi kaybettim. Üç çocuğum var. Ve en küçüğü, 1 yaşına girdi. Her şey pahalılaşıyor. Çocuk bezi. Gıda. Çok yemek yerler. Şu anda iki yatak odalı bir dairede kalıyorum. 2020’nin başında bir ev almayı düşünüyordum ve sonra her şey oldu ve insanlar bizden daha fazla teklif vermeye başladı. Bir ev için daha yüksek bir fiyat koymak için çok param yok.

Mary : 2020 yılının Mart ayında emekli oldum. Ardından işsizlik topladım. kıdem tazminatı aldım Ve bilirkişilik için bir iş buldum. Çok kazançlıydı. Saati 70 dolar. Ama hepsi bir şekilde fışkırdı. Maaşım sıfıra gitti. Şans eseri, Sosyal Güvenlik’teyim ve sahip olduğum az miktarda birikimle geçiniyorum. Yani evet, tüm faturaların geldiğini ve çek hesabımdaki bakiyenin düştüğünü gördüğümde endişeleniyorum. Uzun yıllardır bu endişeyi yaşamadım. Kızımı 32 yıl tek başıma büyüttüm. Yani, hiç paramın olmadığı zamanlar oldu ama işler daha iyiye gitti ve şimdi geriye gittiler. Ve 68 yaşında, para için endişelenmek için zor bir zaman.

12 Onları Geceleri Uyandıran Şey Konusunda Ekonomik Olarak Güvensiz Amerikalılar

Margie
Omero’nun bir çiftinin (mtagx’in bu soruyu duymasına izin verin): insanlar buna atıfta bulunur. Burada işini kaybeden, işsiz kalan insanlar oldu mu?

Hannah (25, beyaz, New York, öğrenci, 75.000 ila 100.000 dolar arasında kazanıyor): Çalışma saatlerimi azalttım. Çoğunlukla tükenmişlik yüzündendi.

Bekira : İşe gitmek istiyorum ama Covid’e yakalanmaktan korkuyorum çünkü ölen üç kişi tanıyorum. Eğer ölürsem, oğlum bunun bedelini ödemek zorunda kalacak. Beni gömecek parası yok. Bu şansı almak istemiyorum.

Margie Omero : Bazen bu grupları yaptığımda insanlar, “İnsanlar işlerinden öylece çıkıyorlar ve ben istifa ediyorum diyorlar ve şirketler bu pozisyonları doldurmak zor. Her yerde yardım aranıyor levhaları var.” Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu senin deneyimin mi?

Mary : Kendimi oraya koydum ve yarı zamanlı uzaktan çalışmak istediğimi söyledim. Ve muhtemelen tam zamanlı ve çok az maaşla 20, 30 teklif alıyorum.

Hannah
: Bence insanlar şirketlerin daha fazla ödeme yapması ve çalışanlarına daha iyi davranması gerektiğini anladılar. En azından konuştuğum birçok insan, zihniyetleri, bu noktada, aslında sizi takdir eden bir işimiz olmalı.

Margie Omero : Tükenmişlik yüzünden çalışma saatlerimi azaltmam gerektiğini söylediğinde başına gelenlerin bir parçası mı?

Hannah : Evet, birçok kar amacı gütmeyen kuruluş aynı zihniyete sahiptir: bu amaç için çalışıyorsunuz, bu nedenle daha düşük ücret alabilmeli ve çılgın saatler çalışabilmelisiniz, çünkü’ çok iyi bir insan. Ve sonra maaşınızın 10 katını kazanan CEO’lar. Ve sonra, az maaşla geçen uzun saatler gerçekten bunu yapan şeydi.

Jenny : Psikoterapist olarak serbest meslek sahibiyim ve bu Covid’in sonunda biraz canım yandı. Covid’in sonu değil – hala devam ediyoruz. Ama kurumsal Amerika’ya, İK liderliği tipi rollere geri dönmek istiyorum. Düşündüğümden daha uzun sürüyor. Şirketlerin işe alınması daha uzun sürüyor çünkü daha özel olmak istiyorlar ya da büyük istifa yüzünden korkuyorlar.

“Eskiden istediğim şey için alışveriş yapardım. Şimdi ihtiyacım olanı satın alıyorum.”

Bir soru sormak istiyorum. Bir dakika durup fiyatları sormak istiyorum çünkü birkaç kişi bundan bahsetmiş. Ve bunun gibi gruplar yaptığımda, benzin ve benzeri olsun, fiyatların yükseldiğini duyuyorum. Kaç kişi bunun aklında olduğunu, işlerin maliyetinin arttığını söylüyor? “Evet. Evet. Kesinlikle.” Mal ve hizmetlerin maliyeti artıyor. Özellikle ne? hissediyor musun? Söylesene, buraya gittiğimde hissettim ve x aldım. Bana bunun senin için nasıl gittiğini anlat. “Yiyecekler.” Bakkal mı? “Evet.” “Yiyecekler.” “Ah evet.” Bazıları var mı? Bakkal mı? Bu şeyin daha yüksek olduğu gibi belirli bir şey var mı? “Sadece her şey.” “Evet, temizlemek zorundaydım…” [ARA SESLER] “Her şeyi.” “Her şey.” “Eskiden istediğim şey için alışveriş yapardım.” “Markete gidiyorsun ve ne alacaksan, daha fazlasını aldığın yerde aynı miktar gibi. Yani hiçbir şey almıyormuşsun gibi. Bakkala gidiyorsun, eve gelmeyi seviyorsun, tıpkı ne aldım gibisin?” TAMAM. TAMAM. [ARA SESLER] “Çok para.” “Eskiden istediğim şey için alışveriş yapardım. Şimdi ihtiyacım olanı satın alıyorum.” TAMAM. TAMAM. [ARA SESLER] Pekala. Herkes başını sallıyor. Bekira, öyle mi? “Geçen hafta tuvalet kağıdı almak için kasabanın kenarına gitmem gerekiyor. Demek istediğim, sadece tuvalet kağıdı almak için 45 dakikalık bir tren yolculuğu. Stokta olmayan şeyler yüzünden mi yoksa daha düşük bir fiyat için mi? “Evet, stokta yoktu. Ya da içinde daha fazla paket vardı ama ben buna param yetmedi.” TAMAM. TAMAM. Bekira, ne diyecektin?” “Evet, Detroit, Michigan’da yaşıyorum. Ve yemek kuponu alıyorum, tamam mı? Sonra, birkaç ay önce, ayın 18’inde olduğu gibi, valimiz yiyecek pullarımıza fazladan 100 dolar koymaya başladı. 250 dolar yerine 350 dolar alıyorum. Ve ben sadece bir kişiyim. Yani Michigan’da yemek kuponu alan herkes normalde her ay aldıklarına ek olarak 100 dolar daha alıyor. Bu yüzden istediğimi satın alıyorum. İstediğimi yiyorum. Bununla ilgili bir problemim yok. Ve muhtemelen Michigan’da olduğum için ve valim birkaç ay önce bunun için biraz para aldığı için.” TAMAM. TAMAM. Sammie, bakkalların daha pahalı hale gelmesine kafa sallıyordun. “Evet. Biftek. Biftek ve bu türden şeyler derken şimdi ‘zengin insanların yemeği’ de diyebilirsiniz. Et sadece saçma. Demek istediğim, tavuk bile tamamen saçma. Birinin dediği gibi, alışverişe gidiyorsun ve görüyorsun -” “Hiçbir şey bulamıyorsun -” “- Orada 98 dolar ve eve gidiyorsun ve elinde ne var, sanki hiçbir şeyin yokmuş gibi.” “En son ne zaman tavuk göğsü mevcut olduğunu söyleyemem. Bakkala gittiğimde ise hiç görmedim. Bilmiyorum. Kasım, Kasım’dan beri mi? Her zaman gitti. alamam.” TAMAM. TAMAM. Angel, başını sallıyorsun. Aynı deneyime sahip misin? “Eh, işte tavuk kanatlarıydı.” TAMAM. TAMAM. “Kasım ayından beri onları arıyorum.”

)

Margie Omero : Bir dakika durup fiyatları sormak istiyorum. Kaç kişi bunun aklında olduğunu söylüyor, işlerin maliyeti artıyor?

Mary : İstediğim için alışveriş yapardım. Şimdi ihtiyacım olan şeyler için alışveriş yapıyorum.

Rob : Sadece tuvalet kağıdı almak için diğer kasabaya gidiyorum. Demek istediğim, açık – sadece tuvalet kağıdı almak için 45 dakikalık bir tren yolculuğu.

Margie Omero : Sammie, bakkaliye konusunda daha pahalı şeyler yapıyordun.

Sammie : Evet. Biftek. Artık “zenginlerin yemeği” de diyebilirsiniz. Demek istediğim, tavuk bile tamamen saçma. Alışverişe gidiyorsun, orada 98 dolar görüyorsun ve eve gidiyorsun ve elindekilere bakıyorsun, sanki hiçbir şeyin yokmuş gibi.

Phyllis : Bakkala gittiğimde tavuk göğsünün en son ne zaman olduğunu söyleyemem.

Angel (49, beyaz, Missouri, kendini ev hanımı olarak tanımlıyor, 20.000 dolardan az kazanıyor): İşte tavuk kanadı. Kasım ayından beri onları arıyorum.

“Gaz ve elektrik az önce burada, San Diego’da çatıdan geçti.”

“Yani burada, San Diego’da gaz ve elektrik çatıdan geçti. Faturalar bu ay yüzde 35 daha fazla.” Peki bu konuda yaptığın bir şey var mı? Yani, takip mi ediyorsun, bir şeyler yazıyor musun, ya da birisiyle bunun hakkında konuşuyor musun, yoksa kendini bir dengeyi kontrol ederken mi buluyorsun? Bana biraz senin için nasıl ortaya çıktığından bahset. “Tamam, önceki ayı karşılaştırarak mı? Üçlü faturamız olduğunu düşündüğüm gibi. Üçlü fatura değildi. Ve sonra diğer arkadaşlarımın “Aman Tanrım, elektrik faturan neydi?” gibi yazılar yazdığını ya da mesaj attığını görünce. Sırada su var. Ve sonra sadece deli. Sonra California’da güneş enerjisiyle çalışan insanların peşine düşüyorlar. Bununla para kaybettikleri için, bunu başka bir yolla telafi etmeleri gerekiyor. Yani sadece kazanamazsınız.” Tamam “Mola veremezsin.” Tamam, diğer millet? “Aydınlatma ve gaz faturam ayda 130 dolar gibi ve burada sadece ben varım. Geçen gün okudum. Benzin aylık 60 dolar. Işıklar ayda 95 dolar. Ve ben, burada sadece ben varım. Biliyorsun?” Tamam evet.” “Karanlıkta yaşamak – Tüm ışıklar kapalıyken oturma odasında kalıyorum. Ama su akıtırsam, banyo yaparsam veya duş alırsam ya da çamaşır ve kurutma makinemi çalıştırırsam, yani ayda 150 dolar ödüyorum?” TAMAM. “Aynı deneyime sahibim.”

)

Phyllis : Burada, San Diego’da gaz ve elektrik çatıdan geçti. Üçlü faturamız olduğunu sanıyordum. Üçlü bir fatura değildi. Sırada su var. Çılgınlık. Ve Kaliforniya’da güneş enerjisiyle çalışan insanların peşine düşüyorlar. Kazanamazsın.

Bekira : Aylık 130 dolar gibi bir ışık ve doğalgaz faturam var. Ve ben, burada sadece ben varım. Tüm ışıklar kapalı bir oturma odasında kalıyorum.

Margie Omero : Bunun arkasında ne olduğunu düşünüyorsunuz? Bu neden oluyor?

Mark (46, Asyalı veya Pasifik Adalı, Washington, yarı zamanlı öğretmen, 20.000 dolardan az kazanıyor): Yaşadığım yerde Rite Aids var. Tatiller boyunca pek çok raf kapandı, boştu. İhtiyaç duydukları şeye sahip değillerdi. Sadece darboğaz, gemilerin ve konteynırların olması gereken yere ulaşmaması gibi.

Tony : Herkes fiyatları yükseltiyor. Benim gibi, ben de bir işletme olarak, dışarı çıkıp ürünleri satın alıyorum ve satın aldığım bazı ürünler için iki katı, üç katı para ödüyorum. Dürüst bir yaşam kurabilmem için müşterimden daha fazla ücret almam gerekiyor. Bu bir domino etkisi.

Margie Omero : Farklı bir bakış açısı olan var mı?

Bekira : Bence birçok şirket aslında topluluklarına yardım etmek için yiyecek, tuvalet kağıdı ve maskeler veriyordu. Şimdi o parayı bir şekilde geri almaları gerekiyor.

Hannah : Daha büyük şirketler, bence, piyasadaki gelgitlerin bir kısmını absorbe edecek paraya sahipler, ancak bunu tüketiciye yüklüyorlar.

Rob : Geçen ay eşimi bir otele götürdüm ve oraya gitmek için birkaç ay biriktirmemiz gerekti. Ve geç check-out yapmak için kayıt olduk, 18 dolar. Son faturayı aldığımda, sadece olası masraflar için 75 dolar vermekle kalmadım, geç çıkış için de benden 75 dolar tahsil ettiler. Çılgınca.

Angel : Her zaman bir durumdan faydalanacak şirketler vardır.

Justin : Şahsen tam tersini görmüş gibiyim. Aklıma gelen iki örnek var. Örneğin, Kraft, Philadelphia Cream Cheese’in Noel’de bir promosyonu vardı, eğer cheesecake yapmazsan, sana farklı bir tatlı alman için 20$ göndereceğiz. Ve Domino’s şu anda bir promosyon yapıyor, eğer pizzayı size teslim etmelerini sağlamak yerine kendiniz alırsanız, size daha fazla pizza için kredi verecekler.

Margie Omero : Bir veya iki yıl sonra nerede olacağınızı düşünüyorsunuz? Bu grubu tekrar yapsaydık, bahsettiğiniz zorlukların farklı olacağını düşünüyor musunuz?

Hannah : Siyasi duruma bağlı olduğunu düşünüyorum.

Phyllis : Her yıl daha iyi olmasını ve bunun gerçekleşmediğini umuyoruz.

Bekira : Evet, sanırım iki yıl içinde durumum Covid öncesi ile aynı olacak. Çekimi almak, kiramı ödemek, kedilerimi beslemek, oğlumun borç para alması. Ama ülke söz konusu olduğunda, her gün haberlerde bir şeyler oluyor. Şimdi Ukrayna için bir savaş olacak. Ülke için gerçekten üzülüyorum.

Jenny : Her şey çok tahmin edilemez geliyor. Mart 2020’den beri, artık hiçbir şeyden emin değilim.

Margie Omero : Yani sadece ekonomik değil.

Jenny : Ekonomi, politika, ilişkiler. Bekarım. Çıkıyorum ve görünüşe göre farklı çıkıyoruz. Birbirimize nasıl davrandığımız farklı. Bugünlerde öncelik verdiğimiz şey farklı.

“Diğer insanların ekonomik durumunuz hakkında ne anlamadığını düşünüyorsunuz?”

Diğer insanların ekonomik durumunuz hakkında ne anlamadığını düşünüyorsunuz? Ya sen Jennifer? “Durumum hakkında insanların anlamadığı şey nedir?” Mmm-hmm. “TAMAM. Belki çocukları olup olmadığını anlamıyorlar. Bekarlar ve sadece kendilerine güveniyorlar ve sadece kendi faturalarını ödüyorlar ve kendileri için kendi yaşam maliyetlerini ödüyorlar, çocuk sahibi olmanın ve sahip olduğunuzdan emin olmanın nasıl bir şey olduğunu tam olarak anlayamayabilirler. okul için ihtiyaç duydukları şeyler ya da sadece günlük şeyler. Yani en azından benim için bu benim görüşüm.” Pandemi sırasında bunlardan bazılarıyla boğuştuğunuz bir an oldu mu ve o — [ARA SESLER] “Bunu söylemek zorundayım.” -sen? Hayır, ileri git. “Üzgünüm, bunu söylemek zorundayım. Bu yüzden sorunuzu anlıyorum. Ve insanların ekonomik durumum hakkında anlamadıkları şey – muhtemelen bana tembelmişim gibi bakıyorlar, çek ve yiyecek pulları toplamaktan memnunum, oysa gerçekte 13 yaşımdan beri çalışıyorum. ve aynı zamanda okula gitmek. Bu yüzden öğrenci kredisi borcum çok yüksek. Ve Detroit’te olduğum için, SGK ve gıda kuponları topladığım için, bir kez daha, oraya çıkıp gelirimi artırmak için yeterince çaba sarf etmediğim konusunda bir yanılgıya düşüyorlar. Ve bence bu, insanların genel olarak devlet yardımı alan insanlarla ilgili yanlış algısı.” İnsanların anlamadığı veya sizin onlara iletmek isteyeceğiniz bir şeye atlamak isteyen başka biri var mı? “Pek çok insan – tanıdığım birçok arkadaşı ve ailesi – hemen hemen anlıyorlar. Bence büyük sorun şu ki, bence çoğu hükümete yöneliyor. Hükümetin kişisel olarak içinde bulunduğumuz durumların çoğunu anladığını sanmıyorum. Tanıdığım arkadaşlarıma ve aileme ve tanıdıklara kadar herkes inciniyor. İşlerin gidişatından dolayı herkes acı çekiyor. Ve bence hükümet – ve anlamadığım kısım bu, hükümet neden bizim gibi insanları bizim yaşadıklarımızdan geçmekte görmüyor. Ve bence, yılda 50.000 dolardan veya yılda 100.000 dolardan az kazanan insanların ne olduğunu anlamayan hükümetin kendisidir – yılda 200.000 – 300.000 dolar kazanan insanlar, buna sahip olmayacaklar. sahip olduğumuz kadar kötü.” “Sağ.” “Gidip sistemi kullanmak zorunda değiller, anlıyor musunuz? Ve hükümet bunu anlamıyor.” Yapacağız – Bunun bir takibi var, ama sonra Laura, bir sonraki bölüme geçmeden önce başka bir sorunuz varsa, onu da yapabiliriz. Ama sorum şu ki, Tony’nin söylediklerini düşününce, insanlar benim durumum hakkında anlamadıkları bir şey yerine, aslında, şu anda, insanlar birbirini anlamaya çalışıyor. İnsanların birbirini daha iyi anladığı ya da daha empatik olduğu bir dönem olduğunu bu şekilde düşünen var mı? Bu insanların hissettiği bir şey mi? “Evet kesinlikle. İnsanların anladığını hissediyorum.” “Ben de.” [ARA SESLER] “— birbirlerinin neler yaşadığını anlayın ve insanlar daha empatik ve sempatik.” [ARA SESLER] “—hep birlikte geçiyor.” [ARA SESLER] “— dedi.” “Evet.” Tamam, diğer insanlar ne düşünüyor? Diğer insanlar başını sallıyor mu? “Evet.” “Bence sıradan insanlar, arkadaşlarım ve ailem gibi ama politikacılar ya da insanlar değil…” [ARA SESLER] “— onların baloncuklarında.” “Sağ.”

)

Laura Reston : Diğer insanların ekonomik durumunuz hakkında ne anlamadığını düşünüyorsunuz?

Bekira : İnsanlar muhtemelen bana tembelmişim gibi bakıyorlar, çek ve yemek pulları toplamaktan memnunum. Aslında 13 yaşımdan beri çalışıyorum ve aynı zamanda okula gidiyorum. Bu yüzden öğrenci kredisi borcum çok yüksek. Ve Detroit’te olduğum için, SGK ve yiyecek pulları topladığım için, bir kez daha oraya çıkıp gelirimi artırmak için yeterince çabalamadığım konusunda bir yanılgıya kapılıyorlar.

Tony : Pek çok insan, tanıdığım birçok arkadaş ve aile, hemen hemen anlıyorlar. Bence en büyük sorun hükümet. Hükümet bizim gibi insanları görmüyor – neler yaşadığımızı.

Phyllis : İnsanlar daha empatik ve sempatik.

Hannah : Gündelik insanlar, arkadaşlarım ve ailem gibi ama politikacılar değil.

Margie Omero : Tamam, hadi federal hükümet hakkında konuşalım. İnsanlar, federal hükümetin, insanların bahsettiği bu şeylerden bazılarını ele almak için yaptığı şeylere dair örneklere sahip mi?

Mary : 40.000 doların üzerinde öğrenci veli kredim var. Kızımın 165 bin dolardan fazla parası var. Ve ya onları azaltmaya, faizi düşürmeye ya da aslında bakiyenin bir kısmından kurtulmaya çalıştıklarını söyleyen bilgiler aldık. Hükümetin yaptığını gördüğüm tek şey bu.

Phyllis : Çok fazla konuşma var ve eylem yok gibi hissediyorum. ‘Oh, bunu yapacağız, bunu yapacağız, sana bu şekilde yardım edeceğiz, sana bu şekilde yardım edeceğiz.’ Bu havucu önünüzde sallıyorlarmış gibi hissediyorum ama kimsenin havucu alıp yemesine izin vermiyorlar.

Laura Reston : Phyllis, çok fazla konuşma işittiğimizi ve hiçbir şey duymadığımızı söyledin. Bu herkes için: Son zamanlarda, ekonomi hakkında konuşurken gerçekten anladığını düşündüğünüz, tartıştığımız zorlukları gerçekten anlayan bir Demokrat duyduğunuzu anlatın. Aklına gelen biri var mı? Ve eğer öyleyse, ne dediler?

Phyllis : Hayır.

Mary : Elizabeth Warren Dünya’ya çok bağlı olabilir.

Hannah : Stacey Abrams.

Melek : Bernie.

Bekira : Joe Biden’ın bizi kandırdığını hissediyorum. Her şeyi doğru söylüyordu. Yine öğrenci kredisi ile ama sonra odağı Covid, Covid, Covid, Covid oldu.

Mary : Yani, insanlar ölüyor. Milyonlarca.

Bekira : Üç kişiyi kaybettim. Yani biliyorum. Ama geri kalanımız için hayat devam ediyor hala burada. Covid çözüldüğünde ne olacak? İşe geri dönmesi gerekiyor. Umudum öğrenci kredisi durumuydu. Beni anlayan buydu. Ve şimdi bu konuda yalan söylemiş gibi.

Justin : Sanırım ciddiydi. Sadece henüz gerçekleşmedi.

Laura Reston : Her birinizin Demokratlardan sizin için düzeltmesini veya değiştirmesini isteyebileceğiniz bir şey varsa, bu küçük bir şey olabilir . Her gün hayatınızı kolaylaştıracak bir şey.

Jenny : Aklıma ilk gelen şey, sabit bir gaz fiyatımız olsaydı oldu. sahip olduğum bir fantezidir.

Margie Omero : Böyle olur mu?

Jenny : Bilmiyorum ama olacağını hayal etmeyi seviyorum. Ve bu mahalledeki bu benzin istasyonuna gitseydim, aynı fiyat. Ve bir sonraki duruma gidersem, aynı fiyat çünkü benzin buna mal oluyor. Dönem.

Phyllis : Seninle o bulutun üzerindeyim.

Justin: Söylemeye korkuyorum. Korkarım bir kutu solucan açacağım, ama aşı zorunluluğunun olması, zarar vermekten çok daha fazla yardımcı olur. Ekonominin normale döndüğünü görebiliriz.

Bekira : Bebeklerimizi aşılıyoruz değil mi? Aşılarını yapıyorlar ve onlar ağlayınca biz de ağlıyoruz. We don’t question what’s in it, right?

Mary : Because we trust science.

Justin : People being vaccinated would solve a lot of problems. Maybe it’s over-simplicity, but I think it’s one of those common sense things that people just aren’t getting for some reason.

Bekira : Because it’s a way to buck the government. Again, we microwave our food, we smoke weed, cigarettes, have unprotected sex, vaccinate our babies, but now we don’t want a shot.

Mary : It gets me crazy.

Margie Omero : OK. So imagine you’re in charge of the economy. Patron sensin. You could decide it. Nasıl görünürdü?

Phyllis : The cost of living would go down for everybody.

Bekira : Your rental or your housing costs would be a reflection of your monthly wage. The cost of higher learning, as well.

Margie Omero : How many people have had to pay student loans?

Five people — Jenny, Bekira, Mark, Hanna, and Mary — raise their hands

Margie Omero : OK. Tony, how about you? You could design the economy.

Tony : Make it a little more fair between, say, a person that’s only getting $20,000 a year versus a person that’s making $100,000 a year.

Mary : How about a million? And never paying taxes. They are sending rockets out to space, when people are living on the street in every city in this country.

Margie Omero : So let me ask this question. What will the economy be like 10 years from now?

Tony : Compared to when I was a child, it’s just gotten progressively worse and worse and worse, and I think it will continue to get worse.

Hannah : I say the same. It’s hard to know, because it depends on what political parties are in charge over the next 10 years — and if the Earth is still standing. That’s also up in the air.

Margie Omero : So what would need to happen?

Angel : We need a woman president.

Mary : And we need a Senate that talks to each other and agrees and believes in the Constitution.

Mark : The change that needs to happen, it’s systemic. Just changing our party is not going to change it.

Jenny : I think lobby reform. If lobbyists didn’t have so much power over how our representatives voted for us, I think they could get back to voting for us.

Tony : Our voice needs to be heard.

Margie Omero : Do you feel like your voice is heard now?

Tony : No. And that’s the part that really irritates me. All my life, since I was 16 years old, I’ve been on my own and made my own way and paid taxes all my life, and it’s like, what do they keep doing with the taxes? You keep hearing about Social Security is going to go broke. Well, that’s money that we contributed in, and that was supposed to be for us when we retire. But they keep taking it, taking it and spending it any way they want. Do they come ask us? That money belongs to us, not to them. And here in Phoenix, Arizona, we’ve got more people on the street living out of cardboard boxes, having to stand in soup lines for hours just to get a meal.

Bekira : We haven’t talked about the drug crisis in this country. I’ve been clean for 16 years now. It starts when you’re young, sipping that first beer at the parties with your family, hitting cigarettes you stole out your mama’s purse, all that stuff builds your character. That’s why I didn’t finish college, and I owe student loans, and all this money. I can’t blame everything on the economy. I have to take some responsibility for what I did with my life. And until we do that and get a handle on that, then we’re going to be sitting here 10 years later talking about “woe is me,” the economy still messed up because the government is not giving us this and that.

Tony : I really don’t think politicians know what it’s like to not know where they’re going to get their next meal from, how they’re going to pay their next bill. I got an electric bill last month for $165. This month, my electric bill, $235. I didn’t change nothing. A lot of it doesn’t make any sense. I get $1,100 a month Social Security. My house payment is $1,450. That’s not counting all my other bills. I have to work 12, 16 hours a day, seven days a week to be able to just survive.

Mary : If the government contributed more toward school, college, the cost of school and the cost of health insurance, I think the economy would improve immensely. I mean, my daughter lives in Europe, and their taxes are higher, but their roadways are perfect. Her fiancé never paid one penny from kindergarten through college, and she has free health. They do pay like $50 a month, but she gets everything for free. And the government pays for that. They see where their taxes go. We don’t see where our taxes really go.

This 90-minute discussion, part of Times Opinion’s America in Focus series, was held over Zoom. The participants were selected by the moderator, Margie Omero, with guidance from Times Opinion. (Times Opinion paid her for the work; she does similar work for political candidates, parties and special interest groups.) The participants provided their ages, race or ethnicity, job background and income levels. As is customary with focus groups, their last names are not included.

Laura Reston is a senior staff editor in Opinion.

Adrian J. Rivera, an editorial assistant in Opinion, contributed to this article.

The Times is committed to publishing a diversity of letters to the editor. We’d like to hear what you think about this or any of our articles. Here are some tips . And here’s our email: [email protected] .

Follow The New York Times Opinion section on
Facebook , Twitter (@NYTopinion) and Instagram .