‘Ve Aynen Böyle’ Gösteri Bitti

Bakec

Member
Röportaj, “Ve Aynen Böyle”nin sezon finali için hafif spoiler içeriyor. …”

Carrie aramayı duydu. Miranda kalbini takip etti. Ve Charlotte sonunda bir kadın oldu. Mazel tov!

“Ve Aynen Böyle…” ilk sezonunun son bölümünü Perşembe günü HBO Max’te yayınladı. Bu yeni dizi, “Sex and the City”nin üç karakterini pandemi sonrası Manhattan’a getirdi ve onlara yeni arkadaşlar, yeni alışkanlıklar, yeni şapkalar kazandırdı. Orijinalinden daha az seks ve biraz daha fazla ölüm ve kayıp vardı.

Dizinin başındaki Michael Patrick King, yakın zamanda yaptığı bir video görüşmesinde, “İzleyicileri çok uğraştırdık” dedi. “Pek çok insan, oldukça agresif bir duygu duşuymuş gibi tepki verdi. Onlar için iyiydi, ama acıttı!”

Chris Noth’un Büyük’ü Peloton’un kışkırttığı bir kalp krizinden ölü bırakan açılış bölümünden, dizi tutkulu tepkiler aldı ve izleyiciler sosyal medyayı ilişkileri, kıyafetleri ve “komedi konseri” teriminin kullanımını incelemek için kullandı. Sezon galasından günler sonra ortaya çıkan Noth’a yönelik cinsel saldırı iddiaları, gösterinin alımını daha da karmaşıklaştırdı. (Oyuncu, finaldeki bir rüya sekansından çıkarıldı.) Sonraki her bölüm, tüm bunların ne anlama geldiğine dair yeni bir demet düşünce parçası üretiyor gibiydi.

Dizinin yazarlarından Julie Rottenberg, “Bu karakterlerle sanki gerçek insanlarmış gibi derinden ilgilendikleri, inanılmaz derecede ilgili bir hayran kitlesine sahip olmak, bunu başarması zor bir şey” dedi. “Yani tutkuyu ve hatta öfkeyi alıyoruz – bunu doğru bir şey yaptığımızın bir işareti olarak alıyoruz.”

Dizinin ikinci sezon için geri dönüp dönmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle, Carrie’nin alt kat komşusu veya Miranda’nın sosyal adalet taahhüdü veya Charlotte’un okul yönetim kurulu hakimiyeti arayışı hakkında devam eden sorularınız varsa, yanıtlanabilir veya verilmeyebilir.

Davis, Cathy Ang, solda ve Alexa Swinton ile. Sezonun sonunda, Charlotte hala evli olan tek ana karakterdir. Kredi… Craig Blankenhorn/HBO Max, Associated Press aracılığıyla

Ancak finalin yayınlanmasından birkaç gün önce King, son bölümün yazarları Rottenberg ve Elisa Zuritsky ile hafif spoiler, sabitlik, değişim, Steve için adalet ve ikinci bir sezon için umutlar hakkında bir video görüşmesine katıldı. . Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

Bu finalle neyi başarmak istediniz?

MICHAEL PATRICK KRAL
İnsanları ilk bölümde olmadıkları bir yere taşımak, bir yolculuğa çıkarmak. Carrie [Sarah Jessica Parker] için, onu karanlıktan yeni bir şey olasılığına götürmekti. Miranda [Cynthia Nixon] için, onu sadece bir şey değil, birçok şey olmasına izin verilen bir noktaya getiriyordu. Ve sonra Charlotte [Kristin Davis] için, sonunda onun çocuksu mükemmellik fikirlerini geride bırakmasını ve bir kız yerine bir kadın olmasını istedik.

Bilinçli olarak daha açık tonda mıydı? Kimse ölmez. Kalça ameliyatı olan kimse yok.

ELISA ZURITSKY
Bilinçli bir değişim algılamadım. Boyunca bir mizah ve hafiflik ilerlemesi olduğunu hissettim.

‘Seks ve Şehir’ Evreni

Genişleyen franchise, kadınların ekranda nasıl resmedildiğini kökten değiştirdi. Ve gösteri henüz bitmedi.

• A Yeni Seri :Carrie, Miranda ve Charlotte, HBO’da yayınlanan “And Just Like That”de birinci sınıf kablolu podyumda bir başka payanda için geri dönüyor.
  • Broadway Dışı: Yazdıklarıyla “Sex and the City” evrenini doğuran Candace Bushnell, hayatından yola çıkan tek kişilik şovunda başrolde.
  • Carrie’nin İzinden:“Sex and the City” Manhattan’ın baştan çıkarıcı bir vizyonunu çizerek birçok genç kadına şehre taşınmaları için ilham verdi.
  • Kökler: Gösterinin 2018’deki 20. yıldönümü için Bushnell, bir deneme koleksiyonunun nasıl çığır açan bir diziye dönüştüğünü paylaştı.
İlk bölümde öldürülen Chris Noth’s Big, aslında finalde bir rüya dizisinin parçası olarak ortaya çıktı. Bu hayalin ne kadarını kesip yeniden şekillendirdin?

KRAL
Rüya etrafındaki konuşma rüyayı alt üst edecekti. Bu finalde beş ay ya da 15 yıl önce olan bir olayla hiçbir ilgisi olmayan yedi muhteşem performans var. Ve açıkçası, sanatsal olarak, bir rüya her zaman şüphelidir. Düzenleme odasındayken, şuna geldi: Rüya gerçekten işe yarıyor mu? Ve finalin ne kadar harika ya da ne kadar ilginç olduğu hakkında olmayacak bir sonraki basın grubuna değer mi? Yani Carrie şimdi rüyada.

Bu sezon Big’in kalp krizi geçirmesiyle başladı. O karakteri neden öldürdün?

KRAL
Carrie’nin büyümesi. Ve radikal ve yeni bir şey yapmak. “Sex in the City”deki son seslendirme, Carrie’nin aralarındaki en önemli ilişkinin kendinizle olan ilişkiniz olduğunu söylemesidir. Yani, atlamadan gerçekten ilgilendiğim şey, Carrie’nin kendisiyle olan anlamlı ilişkisiydi. Ve sonra inanılmaz net bir adım: Carrie Bradshaw, yine 55 yaşında bekar. Ve “Sex in the City”nin yüzde 90’ı Big’siz Carrie Bradshaw’dı, ona sahip olmayı dilerdi. Bu yüzden, başka bir yere, ulaşılamaz bir yere gitmiş olacağı fikri çok gerçekçi geldi.

JULIE ROTTENBERG Gerçek şu ki, değişim olur. Bu sadece gerçek. Bu bana yapabileceğimiz en gerçek şey gibi geldi. Ne yazık ki bu yaşta olanlara tamamen organik geldi.

İlk bölüm yayınlandıktan sonra, Noth’a yönelik cinsel saldırı iddiaları su yüzüne çıktı. Bu, insanların diziyi alma şeklini değiştirdi mi?

KRAL
Kusura bakmayın ama Bay Büyük’ü finale koymamış olsaydım, bu röportajda onun neden dizide olmadığını anlatmak için daha fazla zaman harcamayacağım.

Sosyal medyada, insanların “Ve Aynen Böyle…” diye tanımladıklarını gördüm. “saatten nefret ediyorum.” Bu tepki sizi şaşırttı mı?

KRAL
Yaptıklarımızı seviyorum. Bir “nefret saati” mi? Bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum. “İzlemeyi” seven ve gelecek haftayı bekleyemeyeceklerini söyleyen bir grup insan bulabilirim ve kızlar geri döndüğü için çok heyecanlılar.

ZURITSKY Geçen gün, Beatles belgeseli “Get Back”in bir bölümünü izliyordum ve bir grup olarak gösteriyi düşünüyordum. Uzun yıllar sonra yeni bir albüm çıkarsak, ilk tepki genellikle şu olur: “Bir dakika, peki ya en sevdiğim şarkı? Bekle, bu kulağa farklı geliyor!” Rahatsız olabilir.

KRAL Seslendirmeyi çıkardık. Carrie, eski dizide bir genel bakışa sahipti. Her şeyi senin için özetledi. Bir yastık vardı. Seslendirmeyi alıp seyirciyi Carrie’nin yaşadığı bilinmezliğin ortasına attık. Belki de bu, insanların hissettiği sıkıntının bir kısmıdır, kimsenin onlar için bir şey özetleyememesidir.

Şov hakkında bir makale okudum orta yaşları gerçek bir serseri gibi göstermek . Bu mu?

ROTTENBERG
Tıpkı 20 yıl önce yaptığımız gibi, hep tecrübeden yola çıkarak yazdık. Yani her şey aslında olmuş bir şeydir. Ne yazık ki etrafımız boşanmış, ölen ya da kalça ameliyatı olmak zorunda kalan çiftlerle dolu. Hayattaki bu zorluklarla ilgiliyiz. Ve içlerinde her zaman komik bir şeyler buluruz. Bu karakterlere ve bu yaşta neler olacağına sadık kalmamız gerektiğini hissettik.

Tamamen öyle olduğunuzu hissettiniz mi? Steve için adil ? Çok sisli birine benziyordu.

ROTTENBERG
Ona işitme cihazı verme fikri, tıpkı yaptığımız diğer hikayeler gibi, gerçek hayattan çıktı. David Eigenberg [Steve’i oynayan aktör] işitme cihazı kullanıyor. Bunun bu yaşlı adam olayı olarak ele alınmasını gerçekten inanılmaz buluyorum. Sanki, hayır, bu gerçek. Mesela, bu gerçekten gerçek.

Bazı izleyiciler, gösterinin David Eigenberg’in (Nixon ile birlikte) oynadığı Steve’e karşı kaba olduğunu düşündü. Kredi… HBO Max, Associated Press aracılığıyla

Big’i öldürüp Steve’i terk etmekle ne alakası var, dizi karakterlerin bir evlilik içinde büyüyüp değişemeyeceğini mi gösteriyor?

ZURITSKY
Charlotte ve evliliğiyle, bu sezon onları birlikte bir zorluklar ağında takip etmedik ——

KRAL Bilerek. Tasarım gereği.

ZURITSKY Evliliği canlı ve iyi durumda ve başarılı görünüyor. Miranda ve Carrie ile orta yaş büyümesinin diğer yollarını keşfetme fırsatımız oldu.

KRALÜçümüz de çok uzun vadeli ilişkiler içindeyiz. Bağlı bir ilişki içinde kalırsanız, kişisel gelişim veya zorluk olmadığına inanmıyorum. Bu seriyi büyütmek için bir şeyleri değiştirmemiz gerekiyordu. İşin garibi, insanlar bunun hatırladıkları şov olmasını istiyor. Ve şimdi iki bekar kadın var!

Dört yeni karakter tanıttınız – Nya (Karen Pittman), Seema (Sarita Choudhury), Lisa (Nicole Ari Parker) ve Che (Sara Ramirez). Onları ana karakterler olarak hayal ettiniz. Oraya vardığını mı düşünüyorsun?

KRAL
Miranda’yı 20 yıldır tanıyorsunuz; Nya’yı 20 dakikadır tanıyorsun. Onları hayatları ve sorunları olan gerçek insanlar haline getirmek zorunda olduğumuz gündemimizin bir kanıtı. Her şey bir evrimdir. İsimlerini biliyorsunuz ve onlar hakkında biraz bilgi sahibisiniz ve onları 10 bölüm öncesine göre daha fazla tanıyorsunuz. Onlar var ve biz onları seviyoruz. Daha fazla zamanımız ve daha fazla bölümümüz olsaydı, kesinlikle daha fazla ortaya çıkarlardı.

ROTTENBERG Bu sınırlı süre içinde yedi topu nasıl oynayacağımızı bulmamız gerekiyordu.

ZURITSKYHepsi hakkında kesinlikle keşfedilecek daha çok şey var.

2. Sezon olsa onunla ne yapmak isterdiniz?

KRAL
“Sex in the City”nin her sezonuna hep aynı kuralla başladık: tekrar etmemek.

Yani Carrie diğer kalçayı yaptırmayacak mı?

KRAL
Her şeyden önce, bu doğuştan gelen bir doğum kusuruydu. Ama gerçek şu ki, tekrar etmemeye çalışıyoruz. Gidebileceğin bir altın madeni. İnsanları seviyoruz ve hepsi karmaşık. Bazıları diğerlerinden daha kusurlu. Bazıları, kusurları henüz ortaya çıkmadı. Peki nereye gidebileceğini kim bilebilir?

ZURITSKYMiranda, Steve’den kanepede ayrılırken şu cümleyi kullandı: “Daha fazla, daha fazlasını istiyorum. Daha fazla seks, daha fazla enerji, daha fazla her şey, daha fazla, daha fazla, daha fazla.” Şovdan isteyeceğim şey bu.