Unicredit Commerzbank hisse senedine abone oldu, genel pozisyon %21: son haberler

Erdemitlee

Global Mod
Mod
23 Eylül 2024 | 12.49

OKUMA: 2 dakika

UniCredit, Commerzbank'ta %10'dan fazla ve %29,9'a kadar hisse satın almak için düzenleyici başvuruda bulundu. Bu arada UniCredit bugün Commerzbank'ın sermayesinin yaklaşık %11,5'ine eşit hisseye ilişkin finansal araçlara abone oldu. Enstitünün kendisi bunu bir notta duyurdu.

''İlgili hisse takası (fiziki takas) – bir notta altı çizilmiştir – ancak ilgili izinlerin alınması şartıyla gerçekleşebilir. UniCredit'in genel pozisyonu, daha önce bildirilen yaklaşık %9'luk hissedarlık oranıyla birlikte yaklaşık %21'e ulaştı.. UniCredit'in ekonomik riskinin büyük bir kısmı, Commerzbank ile yapılan görüşmelerin sonucuna bağlı olarak, bu seviyede kalmak için tam esneklik sağlamak, hisseleri satmak, gerileme durumunda teminat sağlamak veya hisseyi daha da artırmak amacıyla riskten korunmaya tabidir. yönetim ve denetim kurulları ve daha genel olarak Almanya'daki tüm paydaşları''.

UniCredit, “Commerzbank'ta hem bağımsız bir senaryoda hem de UniCredit'te tüm Almanya'nın ve tüm paydaşlarının yararına elde edilebilecek önemli bir değer yaratma potansiyeli olduğuna inanıyor.” Ancak UniCredit'te olduğu gibi bu potansiyelin geliştirilmesi somut adımların atılmasını gerektiriyor. Avrupa Komisyonu'nun son raporunda vurgulananlar doğrultusunda UniCredit, Avrupa'daki güçlü bir bankacılık birliğinin tüm kıtanın ve ikincisi aracılığıyla her ülkenin ekonomik başarısında önemli bir rol oynayabileceği inancını paylaşıyor.''

Ayrıca, Alman bankacılık sisteminin büyümesi ve rekabet gücü, ''hem Alman ekonomisi hem de bir bütün olarak Avrupa için temel önemdedir.'' UniCredit, Avrupa'da faaliyet gösterdiği 12 pazarın her birinde sorumlu, kararlı ve ciddi bir piyasa operatörü olduğunu kanıtlamıştır. Grup, özellikle Almanya'yı referans alarak, yaklaşık 20 yıldır ülkede faaliyet göstermekte, çalışanlarına destek sağlamakta ve müşterilerine eksiksiz ve rekabetçi bir ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir. Bu işlem ve olası gelişmeler dikkatli bir değerlendirme gerektirse de, UniCredit yönetim ekibinin öncelikli odağı sürekli olarak UniCredit Kilitsiz'in uygulanması ve sürdürülebilir, kârlı büyüme ve hissedar dağıtım hedefleri üzerinde olmaya devam ediyor. UniCredit bundan yola çıkarak tüm paydaşları için maksimum değer elde edebileceğine inanmaya devam ediyor''.