Türkiye depremi, Meksikalı kurtarma köpeği yorgunluktan öldü

Hasan

Global Mod
Mod
13 Şubat 2023 12:30

Edinilen bilgiye göre, adı Proteus olan hayvan en az iki kişinin kurtulmasına yardımcı oldu.

“Meksika Ordusu ve Hava Kuvvetleri mensupları, büyük yoldaşımız köpek Proteus’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor. Türkiye’deki kardeşlerimizin aranması ve kurtarılmasında Meksika heyetinin bir üyesi olarak görevinizi yerine getirdiniz. Kahramanca çalışmalarınız için teşekkür ederiz”, Meksika Ulusal Savunma Sekreterliği tarafından sosyal medyada yayınlanan mesaj bu.

TikTok’ta Sedena, Proteus’un insan arkadaşı Er Villeda’dan bir mesaj içeren bir övgü videosu yayınladı: “Sana seninle gurur duyduğumu söylemek istiyorum çünkü sen her zaman güçlü bir köpek oldun, çalışan bir köpek oldun. asla pes etmedim. şimdi sadece bana destek olduğun için teşekkür etmeliyim. ne yazık ki benimle eve gitmeyeceksin. seni her zaman hatırlayacağım. bir gün tekrar birlikte olacağız.”

@sedenamx Gracias #Proteo por tu eroica emek, görevi yerine getirin #perrito del #EjércitoMexicano #fuerzaturquia #sismo #esperanza ♬ orijinal sonido – SEDENAmx
Ayrıca Meksika Dış İlişkiler Bakanı Marcelo Ebrard köpeği hatırlamak istedi. Bunu da Twitter’dan bir mesajla yaptı: “Türkiye’deki Sedena kurtarma ekibinin bir üyesi olan Proteo’nun ölümü için üzgünüm. Meksika’nın ve insanımızın adını yükseltti.”

“Proteus köpeği Türkiye’deki kurtarma çalışmaları sırasında bitkin bir şekilde öldü. Görgü tanıklarına göre en az iki kişinin kurtulmasına yardımcı oldu. Düşünceler dünyadaki tüm kahramanlara” diye yazdı – her zaman Twitter’da – Eminullah FaysalUnitar’ın (Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü) BM koordinatörü.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

İlgili