Temizlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Felaket

New member
İnsanların yaptığı en büyük hata temizliği oda oda yapmalarıdır. Oda oda temizlik yapmak demek bir nevi bölge temizliği demektir. Bu da temizlikte zaman kaybına sebep olur ve temizlik yapanı yavaşlatır.

İnsanların yaptığı en büyük hata temizliği oda oda yapmalarıdır. Oda oda temizlik yapmak demek bir nevi bölge temizliği demektir. Bu da temizlikte zaman kaybına sebep olur ve temizlik yapanı yavaşlatır. Bazı insanlar dört saat boyunca sadece mutfak tezgahını silmekle uğraşırlar. Bırakın yan odaya geçmeyi ocağa bile ulaşamazlar ve temizlik o noktada tıkanır. Temizlik uzmanları bu konuda şunu söyler “Ya mutfağınıza 4 saat ayırırsınız ya da tüm evinizi 4 saat içinde baştan aşağıya temizlersiniz seçim sizin.”.

İşte bu noktada bazı adımların takip edilmesi gerekmektedir. İlk iş lavaboya, tuvalete, aynalara ve etraftaki zemin ve yüzeylere temizleyici sıkmaktır. Siz tezgahı temizlerken sıktığınız temizleyici madde sizin için zor olan işi halleder yani kirlerin direncini kırar. İkinci adım silmektir ve yüzeyine sıktığınız temizleyici deterjanı bir uçtan bir uca, aralıklara ve birikintilere kadar silin. Üçüncü adım tuvaletin üstesinden kolayca gelmektir. Bu adımda yapmanız gereken şey öncelikle klozetin içine temizlemektir ardından deposunu silmektir. Bu aşamada tek kullanımlık peçete ve bezlerin kullanılması hijyenik açıdan daha sağlıklı olacaktır. Dördüncü adım oldukça eğlenceli bir adımdır ve ışıklar ile oynamanızı sağlar. Evin içinde bulunan tüm ışık düğmelerini ve plakalarını temizleyici deterjan yardımıyla silin. Tek bir dokunuşla evin içinde mükemmel sonuçlar elde edeceğinizi garanti ediyor olmaktan mutluluk duyarız. Geldik beşinci süper adıma spot temizleme aşamasına. Bu aşama mutfağı kapsar ve set üstü ocağı, tezgahları, buzdolabının içini temizlemenizi gerektirir tabii ki bir ıslak mendil veya kağıt havlu yardımıyla. Lavaboları iyice parlatmayı unutmayın ki sizin de içinize sinsin. Şimdi altıncı adımdayız evi önce toparlayıp sonra süpürün. Aman evcil hayvanlarınızın tüylerine dikkat edin çünkü kıl toplamak sanılanın aksine oldukça zor bir iştir.

Son olarak temizlik kovanızı boşaltmayı faraşınızı yenilemeyi ve en son da kendinizi temizlemeyi unutmayın.