Milano Menkul Kıymetler Borsası bugün, Piazza Affari düştü: Tim, ağdaki belirsizlikten dolayı kötü

Erdemitlee

Global Mod
Mod
Avrupa borsaları için haftanın açılışı, yatırımcıların küresel ekonominin gidişatına odaklanması ve yarın gelecek olan PMI endekslerini beklemesi. Faiz oranlarındaki olası artış piyasalar üzerindeki etkisini sürdürürken, devlet tahvili getirilerindeki gerilim hafifliyor.

Amsterdam’daki TTF’de sabit gazın fiyatı megavat saat başına yaklaşık 50 avro civarında seyrediyor. Petrolün değeri yükseldi, Brent ve Wti yaklaşık %1 arttı. Milano’da Ftse Mib %0.55 kayıpla 27.597.01’den kapandı. BTP’ler ve Alman Bund’ları arasındaki fark fazla hareket etmiyor ve her zaman 180 baz puanın altında seyrediyor. On yıllık tahvil getirisi de %4,3 civarında sabit kaldı.

Piazza Affari’nin ana listesinde Tim kötü bir performans gösterdi (% -2,71). Basında çıkan söylentilere göre, Kkr’den alınan bağlayıcı olmayan teklifle ilgili olarak ne yapılacağına karar vermek için çağrılan 24 Şubat Cuma günü yönetim kurulu toplantısına kadar şirketin ağ altyapısı için Cassa depositi e prestiti teklifiyle ilgili çeşitli belirsizlikler devam ediyor. . Bu arada, 2022 mali sonuçlarının açıklanmasının ardından Fitch analistleri, görünümde olası bir iyileşmeyi dışlamadan “BB-” notunu teyit ettiler.

Ayrıca, Linde’nin yerini almak üzere 27 Şubat Cumartesi gününden itibaren endekse girecek olan Banca Generali (%-2,47), Iveco (%-2,52), Banco Bpm (%-2,47) ve Unicredit (%-2,85) de düştü. Bunun yerine Saipem (%+3,23), Campari (%+0,57) ve Italgas (%+0,83) yükseldi. Enel ile aynı seviyede (%-0,06).

Elektrik devi, bağlı kuruluşu Enel Argentina’nın, grubun termoelektrik üretim şirketi Enel Generación Costanera’da elinde bulundurduğu %75,7 hissesinin satışı için anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu nedenle Enel, Central Dock Sud termoelektrik üretim şirketinde elinde bulunan %41.2’lik hisseyi 102 milyon dolara satacak. ()