Mediobanca, Yönetim Kurulu listesi açıklandı

Erdemitlee

Global Mod
Mod
Mediobanca’nın 2024-26 mali yılı direktör pozisyonu için yönetim kurulu aday listesi, üst yönetimin yenilenmesi nedeniyle bugün sunuldu. Liste 20 Eylül’de kamuoyuna açıklandı. Delfin dahil diğer listelerin sunumu için 3 Ekim’e kadar süreniz var.

Yönetim kurulunun yenilenmesine yönelik oyunda Edizione ve Unipol gibi önemli hissedarların hamlelerine bakıyoruz. Piazzetta Cuccia’nın yüzde 2,2 hissesine sahip olan Benetton grubunun holding şirketi için, görüşülen mali kaynakların açıkladığı gibi masadaki tüm seçeneklerin değerlendirileceği yönetim kurulu toplantısı bekleniyor. Ancak yönetim kurulu toplantısı için henüz bir tarih yok. Nisan 2022’deki toplantıda Generali’nin yönetim kurulunun yenilenmesinde Edizione, Delfin ve Caltagirone’nin yanında yer aldı. Unipol ile ilgili olarak görüşülen diğer kaynaklar, paktın kararlarına uyumun öngörülebilir olduğunu gözlemledi.

Ancak, son tarih olan 3 Ekim’e tam bir hafta kala, ortak bir yönetim kurulu listesi üzerinde anlaşma sağlanamamasının ardından gözler Delfin’in sunacağı listede kalmaya devam ediyor. Leonardo Del Vecchio’nun mirasçılarının kasasındaki talimat, beş ismin yer aldığı bir listenin sunulması yönünde. Yedi meclis üyesinden oluşan liste seçeneğinden ‘daha yumuşak’ kabul edilen bir çizgi.