Kendinizi Kandırmayın. Cumhuriyetçiler Hala Trump’ın Gazabından Korkuyor.

Bakec

Member
Başkanlık seçiminin çalınmadığını çok iyi bilen ve Donald Trump’ın ısrarının tehlikesinin farkında olan Cumhuriyetçi politikacılar, aksi halde dillerini ısırdıklarında kendilerine bir hizmet yaptıklarını söylüyorlar.

Düşünceleri şuna benzer: Eğer doğruyu söylerler ve kralı lanetlerlerse, büyük yalana gerçekten inanan, Trump’a gerçekten saygı duyan diğer daha küçük Cumhuriyetçiler karşısında kaybederler ve yerlerine geçerler. ve ülkeyi, içinden hiç çıkarılamayacak kadar parlak bir çılgınlık çukuruna kim çekecekti. Bizi kurtarıyorlar.

Anlaşılır bir hesap, ustaca bir rasyonalizasyon. Aynı zamanda, onları öğütüp ezdikçe mantığı kaybolan ahlaki bir teslimiyettir.

Mitch McConnell’in geçen hafta Axios muhabiri Jonathan Swan ile sahnede yaptığı röportajı izlediniz veya okudunuz mu? O nasıl bir korku gösterisiydi. Atmosferi kastetmiyorum: McConnell asla kıvranmadı, asla bağırmadı, asla ter dökmedi. Swan da öyle değildi.

Ben onun özünü kastediyorum. Mesaj. Swan, dikkat çekici bir şekilde, Trump’ın 6 Ocak ayaklanmalarındaki rolü nedeniyle ikinci
suçlamasından sonra McConnell’in doğruyu söylediğini belirtti. Kralı lanetledi. McConnell, Senato zemininde alışılmadık şekilde heyecan verici açıklamalarda bulundu ve Trump’ı “utanç verici bir görev ihmali” nedeniyle azarladı ve onu “günün olaylarını kışkırtmaktan pratik ve ahlaki olarak sorumlu” tuttu.

Ve haftalar sonra, McConnell geri adım attı ve Cumhuriyetçi Parti’nin 2024’te başkan adayı olursa Trump’ı destekleyeceğini açıkça belirtti. Swan da bunu açıkça belirtti.

Ve McConnell güldü. Partimin adayını destekleme yükümlülüğüm olduğunu düşünüyorum ve yapacağım” dedi. Bununla ilgili herhangi bir nitelik koymadı. Limit yok. Bu mantığa göre, parti bir atı aday gösterirse, McConnell hayır demez. Sadece komşu olacak.

Şu anda yaptığı herhangi bir ses kadar onurlu bir ses olurdu.

McConnell’in unvanı Senato azınlık lideridir. Bu son söz bir şaka. Temsilciler Meclisi’nin azınlık lideri Kevin McCarthy gibi o da liderlik yapmıyor. Takip ediyor – ve mantıksız yönlere doğru çekiliyor.

Vergiler konusundaki konumunuzu uyarlamak veya ticaretle ilgili ifadelerinizi seçmenlerinizin değişen duygularına göre ayarlamak bir şeydir. Bu demokrasinin bir parçası. Sözde bir otokratı şımartmak ve yataklık etmek ve destekçilerinin mevcut başkanın gayri meşru olduğu yönündeki çığlıklarını hoş görmek başka bir şey. Bu demokrasiyi besler.

Ve gerçek bir vatanseverin sorması gereken nokta bu: Çizgide biraz iyilik yapmak için affedilebilir bir uzlaşma mı yapıyorum? Yoksa kayboldum mu?

Bloomberg gazetecisi Joshua Green’in Pensilvanya’da Cumhuriyetçilerin açık Senato koltuğu için adaylığı için Mehmet Öz’e karşı yarışan David McCormick hakkındaki son profilini okurken bunu düşündüm. Oz’la olduğu gibi McCormick’le de zaman geçirdim ve onu her zaman mantıklı, duyarlı ve zeki buldum. En azından Trump-y değildi ve olmak için herhangi bir istek göstermedi.

Ama sonra, sanırım, siyasi manzarayı daha yakından inceledi ve kendi hesaplarını yapmaya başladı.

Green’in yazdığı gibi, Pennsylvania ön seçimleri, başlangıçta McConnell ve diğer önde gelen Cumhuriyetçiler tarafından desteklenen, Trump’ın partileri üzerindeki etkisinin azalmakta olduğu ve onların devam etmekte olduğu fikrine yalan söyledi. Bunun yerine Green, “Herkes eski başkanın onay mührü için yaygara koparıyor” diye açıkladı.

Neden? Green, eyaletteki Cumhuriyetçi birincil seçmenlerin yüzde 82’sinin Trump hakkında olumlu görüşe sahip olduğunu ve yüzde 70’inin 2020 seçimlerinin ondan çalındığını düşündüğünü gösteren bir Cumhuriyetçi danışmandan özel bir anket yaptı.

McCormick’in kampanyası, Stephen Miller da dahil olmak üzere eski Trump yardımcılarını kullanıyor. McCormick, sahasına Trump’ın dokunuşlarını serpiştiriyor. Oz ile Trump’ın lehine mızrak dövüşü yaptı ve Green, bir röportajda, seçimlerin çalındığı inancına katılıp katılmadığı konusunda ona baskı yaptığında, sallandı, ördü, sardı, yalpaladı ve seçmenleri tanımanın ve onlara hitap etmenin öneminden bahsetti. sonuca olan inanç eksikliği.

Hayır. Yanlış. Seçmenler, sivil yaşam ve demokrasinin bağlı olduğu sözleşmeyi ihlal eden bir tür sihirli düşünceye giriştiğinde, bununla yüzleşirsiniz. Onları aydınlatırsın. “Amacını anlıyorum” veya “Bakış açısına saygı duyuyorum” gibi küstahça bir versiyonu mırıldanmıyorsun.

Görünüşe göre McConnell’in işi bu.

McCormick, Green’e asla cevap vermedi. Ve sonra yine de Trump’ın onayını alamadı. Oz, bazı haberlere göre, kısmen ünlü biri olduğu ve Melania Trump’ın onu sevdiği için bu piç ödülünün olduğunu iddia etti. Bu son cümle, benim gibi büyük ulusumuzdaki siyaset konusunda sizi de depresyona sokuyor mu?

Umut ve kahramanlar arıyorum ve acı bir şekilde yetersiz kalıyorum.

‘Gerçekten kopuk’

Senatörler Lisa Murkowski, sol ve Susan Collins. Kredi… The New York Times için TJ Kirkpatrick

Susan Collins, Lisa Murkowski ve Mitt Romney: Kayıp Cumhuriyetçi kahramanlar yine onlar mı?

Onlar, Capitol Hill’deki yanmış dünya partizanlığının üzerine çıkan ve Yargıç Ketanji Brown Jackson’ın Yüksek Mahkeme’yi onaylaması için oy kullanan yegane üç Cumhuriyetçi senatör. Doğru, tutarlı bir şekilde böyle bir düşünce bağımsızlığıyla hareket etmediler; Oyların ilkeden ziyade parti sadakatinden motive olduğu çok sayıda geçmiş örnek var.

Ama aynı şey onların Senato’daki Demokrat meslektaşları için de söylenebilir ve özellikle bu huysuz ve öfkeli zamanlarda, mümkün olduğunda rahat bir nefes alıp gerektiği yerde kredi vermeye inanıyorum. Ayrıca Collins ve Murkowski’nin söylediklerine dikkat çekmek istiyorum. Oyları kadar sözleri de önemli.

Collins yaptığı resmi bir açıklamada, “İdeolojik yelpazenin neresinde olursanız olun, son Yargıtay onay oturumlarından birkaçını izleyen herkes sürecin bozulduğu sonucuna varacaktır” dedi. Jackson. Amerikalılara, 1986’da Başkan Ronald Reagan tarafından aday gösterilen Adalet Antonin Scalia’nın 98’e 0 oyla onaylandığını hatırlattı. 1993’te Başkan Bill Clinton tarafından aday gösterilen Adalet Ruth Bader Ginsburg’un oyu 96’ya 3 oldu.

Yargıç Jackson’ın oyu 53’e 47 idi.

Murkowski, 53 kişi arasında olma kararının kısmen “reddedilmesine” bağlı olduğunu söyledi Her iki tarafta da, her geçen yıl daha da kötüleşen ve gerçeklikten daha da kopan, Yüksek Mahkeme adayları için inceleme sürecinin yıpratıcı siyasallaşmasından.”

“Gerçekten kopuk” — bu, daha önce bahsettiğim ankete katılan Pensilvanyalıların çoğu için uygun bir tanım. Ama o zaman, siyaset sahnesindeki diğer pek çok şeyin eşit derecede uygun bir tanımıdır.

Cümlelerin Aşkına

Kredi… Alamy

Tom Cotton, Ted Cruz ile eşit düzeyde bir düzyazı hediyesi değil, ancak çok da geride değil. Dana Milbank, The Washington Post’ta, Cotton’u eleştirenlerden biri hakkında, Yargıç Jackson’dan Nazi sempatizanı olarak bahsettikten sonra onu “küçük kurtçuklarla dolu bir adam” olarak nitelendirdi: “Sahte haber! Pamuk düşebilir, ancak 6 fit-5’te küçük değil. Ayrıca, kurtçuklar tipik olarak ölü şeylerle beslenir ve Pamuk, sert olmasına rağmen şu anda ölmemiştir. Adam devam etmeyi seviyor ama o leş değil.” (Bunu aday gösterdiği için Rutherford, NJ’den Lois DiTommaso’ya teşekkürler.)

The Post’a bağlı kalarak, işte kitap eleştirmeni Ron Charles, Emily Dickinson’ın şiirinden salgına atıfta bulunan ünlü bir dizeyi karıştırıyor: “’ Kitap gibi bir fırkateyn yok’, ki bu iyi bir şey çünkü iki firkateyn yıldır evde mahsur kaldım.” (Lu-Ann Farrar, Lexington, Ky.)

Ve işte Sarah Palin’in Alaska’daki siyasi geri dönüş girişimi hakkında Matt Bai: temel kablonun parlak ışıkları.” (Joanne Parrilli, Reno, Nev.)

Atlantik’te David Sims, film yönetmeni Michael Bay’in “çılgın, maksimalist tarzını” tarttı, “Fazlasıyla dolduramayacağı bir olay örgüsüyle hiç karşılaşmamış ve ‘Ambulans’, bir aksiyon destanının alev alev bir türdakıdır.” (Simeon Stolzberg, North Adams, Mass. ve Beverly Quist, Utica, NY)

The Wall Street Journal’da Andrew Beaton, yakın zamanda çok sevilen bir dondurmalı sandviçin neden artık satılık olmadığının gizemini inceledi. Augusta, Ga’daki Masters golf turnuvası: “Dudakları o kadar dar olan bir kulüpte, mimikleri geveze gibi gösteriyor, ortadan kaybolmasının net bir açıklaması yok.” (John Jacoby, Cambridge, Mass.)

The Times’da John McWhorter, atıfta bulunduğu kıtanın büyüklüğü ve çeşitliliği göz önüne alındığında, “Afrika”nın belirsizliği ile ilgili anlamlı bir meseleyi ele aldı: ‘Anna Karenina’ okurken ve Avrupa miraslarını kutladıklarını söylerken bere takan, kilt giyen, bira bardağı içen ve İsveç köftesi yiyen insanların fikri kadar tuhaf olan jenerik bir Afrikalılık fikri. (Linda Watt, Weaverville, NC ve Alan Stamm, Birmingham, Mich., diğerleri arasında)

Ve Molly Young, Douglas Stuart’ın yeni romanı “Young Mungo” hakkındaki incelemesini değerli paragraflar ve cümlelerle doldurdu. onun. “Bir eleştirmen, yalnızca marjinalliğini yeniden üreterek bütün bir kitap incelemesi oluşturabilir” diye başladı. “Okumak sıkıcı ama doğru, EKG çıktısı gibi olurdu.” Daha sonra şunları ekledi: “Bir parfüm yaratıcısı, Thatcher dönemi sonrası Glasgow’un koku verici manzarasını şişelemek isterse, gerekli tüm malzemeler Stuart’ın sosis yağı, meyveli müstahkem şarap, güvercin pislikleri ve mağazadan satın alınan saç ağartıcı tanımlarında bulunabilir. ” Ve sonuç olarak, “Young Mungo’da” çılgınca bir büyüklük, bayat kesintiler ve bir TV seslendirmesinin açıklayıcı düzlüğü ile anları olduğunu yazdı. Yine de, bu tarz bir romanda ölçüsüzlük suçlaması yapmak, bir operayı ‘çok gürültülü’ olmakla suçlamak gibi geliyor. Hacim noktanın bir parçasıdır. Bazen irkilirsin. Çoğu zaman kıvanç duyarsın.” (Allan Tarlow, West Hollywood, Calif.)

The Times’tan veya “For the Love of Cümleler” bölümünde bahsedilecek diğer yayınlardan en son yazılan yazıların favori parçalarını aday göstermek için lütfen bana e-posta gönderin buraya ve lütfen adınızı ve ikamet yerinizi ekleyin.

Kişisel Bir Not Üzerine

Kredi … Frank Bruni

Chapel Hill, NC’ye hiç adım atmamıştım, Geçen yıl mayıs ayının ortasında satın almak için başarılı teklifimi verdiğimde şimdi ev sahibiyim. Bu satın alma işlemini Haziran başında tamamladığımda – e-posta ve dijital belgeler aracılığıyla – bu işe hiç adım atmamıştım.

Her şey aceleydi, her şey riskliydi, çünkü bu ülkenin en sıcak konut piyasalarındaki emlak işlemleri, akıllı telefon turlarının kıyasıya bir çılgınlığıydı, beklenmedik durumlardan vazgeçildi ve gerçek bir inanç sıçraması yaşandı. (Birçok işarete göre hala öyleler.) Sonunda benimkini güvenceye almadan önce dört ev için teklifte bulundum ve kaybettim. Peki ya mutfak sobasının üzerindeki süs davlumbazı, komisyoncunun aldığı görüntüye göre, dünyanın en büyük ve en gereksiz ışıltılı tagine’sinin yırtık ve başka bir amaca yönelik kapağı gibi görünüyorsa? Ya da çimlere meydan okuyan, çakmaktaşı arka bahçe, en düzensiz şekilde saçsız bir adamın pul pul saç derisini akla getirdiyse? Başımın üstünde bir çatıya ihtiyacım vardı, kapanmaya ihtiyacım vardı ve biraz üst toprak ve tohumun neler yapabileceğini görecektim.

Yakın zamanda The Boston Globe editörüne yazdığım ve arkadaşım Andrew Ginsburg’un yazdığı bir mektupla yaşadığım panik aklıma geldi. Bu, potansiyel ev alıcılarının, rekabette üstünlük sağlamaya çalışırken, satıcılara kur yaptıkları şarkı türlerine dair çok komik bir riff. Bu mektuplardan birini samimi bir itiraf olarak yeniden tasavvur ediyor.

“Eşim ve ben, en az yüzde 30 aşırı değerli olduğuna inandığımız bir ev için istediğiniz fiyatın yüzde 20 üzerinde teklif vermemize izin verdiğiniz için teşekkür etmek istiyoruz” diye yazdı ve daha sonra ekledi, “Hayal ediyoruz. oturma odasındaki iğrenç aydınlatma armatürünü değiştirmeyi ve 6 fit 3 inçte, yukarı her çıktığımda anormal derecede alçak tavanın altına eğilmeyi dört gözle bekliyorum.”

Birçok armatürü değiştirdim. Boyadım ve yatak odamda cüretkar bir koyu mavi ve yemek odasında cüretkar bir parlak turuncu ile gittim. Bu seçimler, kısmen, evimin önünden ilk kez geçtiğimde yaşadığım endişeleri yansıtıyordu ve şunu merak ediyordum: Ne yaptım ben? Şüphelerimi koyu renklerin altına gömdüm.

Ve yolun bir yerinde bu şüpheler ortadan kalktı. Evimi sevmeye geldim. Bu onun gerçek sevecenliğine işaret eder: Her kusurunun bir erdemi vardır, tıpkı birçok penceresinin hemen arkasında güzel ağaçları olan bir güneş odası gibi.

Ama benim takdirim aynı zamanda amaçlı bir kararı, kasıtlı bir yönelimi de yansıtıyor. Bir ev, bir iş, bir arkadaş, bir hayatla, hoşlanmadığınız şeyler üzerinde durabilir veya bunlardan herhangi birine veya tümüne sahip olduğunuz şanslı gerçeğinden başlayarak, iyi kısımların, nimetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Minnettarlığa odaklanabilirsiniz — bir noktaya kadar. O tagine kapağı, sizi temin ederim, ödünç alınmış bir zamanda.