Kartal, Amarena ayısı ve yavruları bir duvar resminde bir arada

Hasan

Global Mod
Mod

Cansano’da (L’Aquila) Amarena ayısının anısı

L’Aquila bölgesinde komşu belediyelerde ve Abruzzo, Lazio ve Molise Milli Parkı içindeki yürüyüşleriyle tanınan Amarena ayısı, 31 Ağustos gecesi San Benedetto dei Marsi’de öldürüldü. Ölümünün tüfekle vurulan iç kanamadan kaynaklandığı belirlendi.

Müşteriler Sanatsal çalışmanın finansörleri ve anne ayı ile yavrularının hüzünlü hikayesinden etkilenen Cansano’dan (L’Aquila) Pietro ve Aldo Colantonio kardeşler vardı. Onları sembolik olarak yeniden bir arada gören duvar resmi birkaç gün içinde oluşturuldu ve plantigrade’nin öldürülmesinden bir ay sonra tamamlandı; Abruzzo’nun gerçek ifadesini anma girişimleri devam ediyor.

Sanatçı Nicola Di Totto, Cansano’da yaratılan duvar resmine “İnanıyorsan…” adını verdi., çalışmasının “Amarena’nın anısına basit bir mesajla, dolaylı bir soru şeklinde bir başlıkla düşünmeye davet olduğunu açıklıyor: Eğer inanıyorsan…”. Nicola Di Totto, Facebook’taki bir gönderisinde şöyle devam ediyor: “Dünyayı değiştirebileceğinize inanıyorsanız, bunu nasıl yaparsınız? – Resim yaparken ben de bunu düşündüm ve hepinizden bunu istiyorum. Bu zor, ben Biliyorum ama imkansız değil.” Ve sonuç olarak, “Bana bu duvarı verdikleri ve sepetin parasını ödedikleri için Colantonio ailesine teşekkür ederim”.

Cansano belediye başkanı adınaTopluluk adına sanatçıyı ve müşterilerini tebrik eden Luca Malvestuto, “Sanat ve kültür sergileri her zaman takdire şayandır ancak bu kadar iyi yapıldığında ve anlam dolu olduğunda, daha da hoş karşılanır ve keyifli olurlar” dedi.

“Ve sonra, bir zamanlar neredeyse görünmez olan bu duvarda, Amarena yavrularıyla birlikte beliriyor: bir an için kasabamızın taş evlerinin arasında canlanmış gibi görünüyor. Cansano için ne güzel bir hediye”, düşüncesi yine sosyal medya aracılığıyla , bir sakinin.