John Cameron Mitchell, Mavis Staples ve ‘Veneno’da Sevinci Buluyor

Bakec

Member
John Cameron Mitchell, “Hedwig’den beri bu kadar iyi bir rolüm olmadı” dedi.

“Tiger King” şöhretinden Joe Exotic hakkında konuşuyordu ve onu oynama şansını, berbat bir seks sonrası Kansas’ta mahsur kalan cinsiyetçi Doğu Alman şarkıcıyı konu alan 1998 rock müzikali ve 2001 tarihli filmi “Hedwig and the Angry Inch” ile karşılaştırıyordu. işlemi değiştir.

Bu coşkulu ve şehvetli hikaye, Mitchell’in son zamanlarda kültürel temellerini detaylandırdığı için West Village kafesinin dışındaki insanların aval aval azar azar azar azar azar azar azar konuşmasıyla yankılanıyor.

Ay sonunda, o ve “Hedwig” ortak yaratıcısı Stephen Trask, Manhattan’daki Belediye Binası’ndaki “Aşkın Kökeni’ne Dönüş” bölümünde üç gece bir araya gelecek. Bir yığın sefahatle Yeni Yıl arınması olarak faturalandırılan gösteri, “Hedwig”in yapımıyla ilgili şarkı ve hikayeleri, ikilinin 20 yıl sonra ilk şarkısı ve Mitchell’in karantina albümünün bir parçası olan “Nation of One” gibi daha yeni malzemelerle birleştiriyor. Yeni Amerikan Rüyası. ”

Aynı zamanda Netflix’in “Tiger King”inde ölümsüzleştirilen eşcinsel, çok eşli, şu anda hapiste olan hayvanat bahçesi sahibi Joe Exotic’e övgü niteliğindeki “Call Me Joe”yu da içeriyor. .

Kefalı bir Mitchell, 2022’de Peacock’a çıkacak olan kurgusal bir dizi olan “Joe Exotic”te oynayacak. Kendisini “buna” indirgeyen daha az “göz alıcı kanca” ile tam kapsamlı bir tasvir olmasını istiyor. oradaki çılgın adam. ”

Mitchell, “Neredeyse Richard III’ü oynuyormuş gibi hissediyorum – açıkça aklını kaçırmış, ancak garip bir şekilde takdire şayan bir anti-kahraman” dedi.

İşte konuşmadan düzenlenmiş alıntılar.

1. “Veneno”

Televizyon son zamanlarda sallandı. En çok HBO Max’teki İspanyol dizisi “Veneno” beni etkiledi. “Veneno”, “zehir” anlamına gelir ve hayatı eşit derecede ilham verici ve uyarıcı olan efsanevi trans ünlü Cristina La Veneno hakkında harika, sadece dahice. basitçe en iyi 15 yıl içinde seri ve suçsuz. Bunu yapan Los Javis [ikisi Javier Ambrossi ve Javier Calvo] ile arkadaş oldum ve İspanya’da Aşkın Kökeni Turumuzu sunacaklar.

2. Silvio Rodriguez

Büyük Küba trovador Silvio Rodriguez’in şarkılarında marine ediyorum. Mexico City’de söylemek için İspanyolca bir şarkı arıyordum ve Meksikalı şarkıcı arkadaşım, “‘Ojalá’ adlı bu şarkıyı dinleyin” dedi ki bu çok etkileyiciydi. Ben de “Bu adam kim?” dedim. O gerçekten Latin Amerika dünyasında Dylan kadar önemli. Castro’nun devrimiyle bağlantılı, ancak görüş alanı daha geniş ve daha çok kalple ilgili. “New American Dream”de, Dünya’da mahsur kalmış bir dünya dışı yaratık hakkındaki “Casiopea” şarkısını yorumluyorum. ”

3. “Gnostik İnciller” tarafından Elaine Pagels

Bu benim için, İncil’e asla girmeyen Hıristiyan metinleri hakkında biçimlendirici bir metin. [Onun bursu] benimle eski bir queer Katolik olarak konuştu. Çok daha az kadın düşmanı bir kilise gördüm, androjenliğin insanlığın en yüksek seviyesi olduğu ve içindeki ilahiliği bulma fikri. Ve Platon’un “Sempozyumu” ile birlikte “Hedwig ve Kızgın İnç”e ilham verdi. ”

4. New Orleans’taki Evim

Covid bana New York ile tek eşli ilişkimi sorgulattı ve çok seyahat ettim. New Orleans beni geri çekmeye devam etti. Bu şehir iklim değişikliği, yoksulluk ve uyuşturucu altında inliyor ama aynı zamanda müzik, sanat, komşuluk kültürü ve kerevitle parlıyor. Orada, bir zamanlar Gnostisizm’i ele geçiren Aleister Crowley tarafından yönetilen Doğu Tapınakçıları Tarikatı’nın bir bölümünden bir ev satın aldım. Evdeki enerji güçlü ve topluluk yaratıcılığı için bir hedef oluşturmak için queer gösterişli hislerimizi ekliyoruz.

5. Bilim Kurgu Fantezi

Geçen yıl bir fırtına gibi davrandım, ama boş zamanımda gençliğime geri döndüm ve düzinelerce bilim kurgu fantastik kitabını yuttum. En sevdiğim yazarlar her zaman kadınlar olmuştur. Donanımla daha az ilgilenirler ve daha çok duygu ve temaya odaklanırlar. Çok küçükken Andre Norton favorimdi. Erkekler bir kadının kitabını okumadığı için bir erkek ismi aldı. Octavia Butler’ı hep duymuştum ama onu ancak son birkaç yılda okumaya başladım. Sıkıntı içinde topluluk yaratmak, Siyah olmak ve biraz da cinsiyete uymamakla ilgili.

6. Douglas Stuart’ın Romanları

Stuart’ın muhteşem Booker Ödülü sahibi “Shuggie Bain”in devamı niteliğindeki yaklaşan “Young Mungo”nun kadırgalarının derinliklerine daldım. “Mungo”, “Shuggie” ile benzer bir yoksulluk içinde olan 15 yaşındaki Glaswegian’ı takip ediyor. ” Stuart’ın acı veren empatisi ve yüce imgeleri, atalardan kalma bir römorkör gibi gerçekten kancayı taktı. Harika ve zor annem Joan Cameron, Glasgow’da büyüdü. Hem o hem de kız kardeşi tatlı Mary Teyze yakın zamanda öldü ve Stuart’ı okumak bana Ted Nash ile Wynton Marsalis ve Catherine Russell’ın annem olarak yer aldığı “You Can Go Now” adlı bir şarkı yaratmam için ilham verdi.

7. Maviş Zımba

Questlove’un “Summer of Soul. ”Mahalia Jackson ve Mavis Staples gözyaşlarına boğulduğunda Elimi Tut, Kıymetli Lord,” Cennete götürüldüm – kanatlı garsonların görev yaptığı havadar-peri büfesine değil, dik ve kanlı bir yolla ulaşılan dağın zirvesine. Şu anda büyük Hadyn Butler’ın Bayan Staples’ın vitray portresini sipariş ediyorum. Yürüdüğü toprağa tapıyorum.

8. Modern Peri Masalları

İkili olmamam – doğal bir durum için böylesine klinik bir kelime – son zamanlarda iki parlak kitapla karıştırıldı ve sarsıldı: Andrea Lawlor’un “Paul, Mortal Girl Formunu Alır” ve Luke Sutherland’ın “Venüs as a Boy”. İlki, vücudunu ve cinsiyetini istediği gibi değiştirebileceğini bulan bir femboy hakkında bir punk masalı. Bununla birlikte, “Venüs”ün kahramanı, vücudunu ve cinsiyetini istediği anda değiştirir. başka birinin olacaktır. İkisi de yalnız ve kahraman.

9. tarafından filmler Stephen Kış

Arkadaşım Stephen sonunda iki filminin Criterion Channel’a eklenmesiyle en cesur film yapımcılarımızdan biri olarak kabul edildi. Jonathan Caouette’in gerçeküstü otomatik dokümanı “Tarnation”ın yapımcılığını yaptı. ” Ama daha da önemlisi, iki seminal queer Black özelliği yarattı: “Chocolate Babies” (1996), AIDS’e her şekilde savaşan bir H. I. V. pozitif “terörist” çetesi hakkında; ve Yahudi film yapımcısı Shirley Clarke ile eşcinsel Siyah kabare sanatçısı ilham perisi Jason Holliday arasındaki karanlık simbiyotik ilişki hakkında “Jason and Shirley” (2015).

10. Kilitleme Podcast’leri

“Dolly Parton’s America”nın keyfini çıkarırken, Bryan Weller’ın ve Cynthia Erivo, Glenn Close ve Patti LuPone’un başrollerini paylaştığı müzikalim “Anthem: Homunculus”u ücretsiz bir podcast olarak yeniden yayınladım. Doğal olarak Laurie Anderson tarafından seslendirilen, beyin tümörünün duyarlı olduğunu bulan kanser tedavisini kitle fonlaması yapan bir adamı oynuyorum. Ayrıca, ağabeyim Colin MacKenzie Mitchell’in [yaklaşan] “The Laundronauts” için, başrolde merhum büyük Ed Asner’ın oynadığı, bir kabadayı tarafından çamaşır makinesine tıkılıp kaybolan bir çocuk hakkında seslendirme yaptım. Arkadaşları, Çamaşırhaneler, içeri girip onu kurtarmalı. Çoraplar, madeni paralar ve erkek çocuklar gibi tüm kayıp şeylerin gittiği, yıkayıcının ötesindeki toprak olan Ruhun Absentia’sını oynuyorum. Umutları, korkuları ve hayalleriyle birlikte. Kilitleme metaforları boldur.