‘Encanto’ ile Stephanie Beatriz Başka Bir Ses Buldu

Bakec

Member
Aktris Stephanie Beatriz, sekiz sezonun ardından hit komedi şovu olarak Eylül ayında “Brooklyn Nine-Nine”da sert bir dedektif olarak unutulmaz çıkış rolüne veda etti.

“Adım her zaman Rosa Diaz ile anılırsa mutlu olacağım. Bu bir onur,” dedi Beatriz hayranların en sevdiği karakter için.

Ancak 2021, 40 yaşındaki oyuncu için büyük ölçüde yeni bir başlangıç yılı oldu. Yazın başlarında, Lin-Manuel Miranda müzikali “In the Heights”ın film uyarlamasında salon hanımlarından biri olan Carla olarak göründü. ” O da ilk kez anne oldu.

Kız kardeşiyle birlikte bir Fisher-Price teyp kaydediciyle radyo programlarına ev sahipliği yapıyormuş gibi davrandıkları zamanlara kadar uzanan bir beceri olan seslendirme, aynı zamanda en son Netflix’in beğenilen sınırlı animasyon dizisi “Maya and the Three”deki çıkışının sabit bir yönünü temsil ediyor. . ”

Kendi kendini “Disney yetişkin” olarak ilan eden – bekarlığa veda partisi Disneyland’de düzenlendi – Beatriz, stüdyonun Kolombiya’da geçen 60. animasyon filmi “Encanto”nun Latin kahramanı Mirabel’i seslendirmek için rol aldığında çok sevindi. Büyüdüğü büyülü masalların mirasının bir parçası olmak (“Uyuyan Güzel” kişisel bir favori), babasının memleketiyle ilgili bir macerada onu hayrete düşürdü.

“Gerçek rüyan gerçekleştiğinde, bu çok tuhaf” dedi.

Beatriz, Disney filmi “Encanto. ” Kredi. . . Disney

Londra’dan telefonla, yanında yeni doğmuş bebeğiyle, aktris Mirabel’in sesini bulmayı tartıştı ve büyüdüğü en sevdiği animasyon şovlarını hatırlattı. İşte konuşmadan düzenlenmiş alıntılar.

Kolombiyalı bir baba ve Bolivyalı bir annenin çocuğu olarak Arjantin’de doğdunuz ve Teksas’ta büyüdünüz. Latin kimliğinizi nasıl anlıyorsunuz?

Kendimi Amerikalı bir Latino gibi hissediyorum, yani, Teksas’ta büyüdüğüm için Selena’ya [Quintanilla] ve country müziğe olan aşkım olan Latinidad’ımda özellikle Amerikan hissi veren şeylere tutunuyorum. Ama özellikle Bolivya ve Kolombiya hissi veren şeyler var ve 2 yaşımdan beri burada büyüyen bir göçmen olarak benim deneyimime çok benzeyen şeyler var. Mirabel hakkında en çok özdeşleştirdiğim şey onun ait olmama duygusu. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kendi kimliğimi yansıtıyor.

Gelişim yıllarınızda Amerikan medyasında temsil edildiğini hissettiniz mi?

Geçenlerde bir sürü medya röportajı yaptık ve John Leguizamo ile ben eşleştirildik. O benim için bir ikon ve televizyonda gördüğüm ilk Latinlerden biri. Onu tek kişilik şovlarından biri olan “Freak”in filme alınmış versiyonunda gördüm. Bu yapımda Diana Morales karakterini ilk kez “A Chorus Line” oyununda görmekten bahsediyor. Ve burada, bir oyunda başka bir Latini izlemekten ve bir sanatçı olmak istediğini anladığı an olduğuna karar vermekten bahseden bu Latin aktörü izliyorum. Benim için onu izlemek, benim de öyle olmak istediğimi fark ettiğim zamandı.

Beatriz, Mirabel için “Pek çok Disney kahramanının aksine, ona hikaye boyunca rehberlik edecek bir yardımcıya sahip değil” dedi. Kredi. . . The New York Times için Kalpesh Lathigra

“Encanto” için Mirabel’in sesini bulma ve yaratma sürecinden bahsedin. ”

Başlangıçta sesinin daha genç olması gerektiğini düşündüm ve daha yüksek bir sese yöneldim. Ama yönetmenler beni onun sesini daha olgun hale getirmeye itti. Ailesinde çok fazla yıldız olduğu için sık sık kendine nasıl bakmak zorunda olduğunu tartıştık. İhtiyaçlarının karşılandığından emin olmak ona bağlıdır ve bununla birlikte bir olgunluk düzeyi gelir. Aynı zamanda oyuncudur. Pek çok Disney kahramanının aksine, ona hikaye boyunca rehberlik edecek bir yardımcıya sahip değil. Mirabel bazen ailesinin yardımcısı ve terapistidir. Sürekli komedi kullanıyor. Görme veya sesli şakalar yapan başka bir karakter yoktu. Mirabel’di ve bu çok özgürleştirici ve eğlenceliydi.

“Bob’s Burgers” ve “BoJack Horseman” gibi popüler animasyon dizilerinde ses performansı alanında kariyer buldunuz. Bu işin en çok neyini seviyorsunuz?

Bu Kış İzlenecek Beş Film

<saat/>

Kart 1/5

1. “Köpeğin Gücü”: Benedict Cumberbatch, Jane Campion’un yeni psikodramasındaki performansıyla büyük övgüler alıyor. İşte aktörün kaynayan bir alfa erkek kovboy olması için gereken şey.

2. “Yukarı Bakma”: Meryl Streep, Adam McKay’in kıyamet hicivinde bencil bir alçak oynuyor. İlham almak için “Gerçek Ev Kadınları” serisine döndü.

3. “Kral Richard”: Biyografik filmde Venus ve Serena Williams’ın annesini oynayan Aunjanue Ellis, yardımcı rolü nasıl bir konuşmacıya dönüştürdüğünü paylaşıyor.

4. “Tik, Tik… Boom!”: Lin-Manuel Miranda’nın ilk yönetmenlik denemesi, “Rent. ” Bu kılavuz, birçok katmanını açmanıza yardımcı olabilir.

5. “Macbeth’in Trajedisi”: Joel Coen’in Shakespeare’in “Macbeth’indeki yeni yorumu da dahil olmak üzere birçok yeni film siyah beyaz olacak. ”

Ses çalışmaları, nasıl göründüğünüzün gerçekten önemli olmadığı, yani aniden bir tukan, prenses veya canavar olabileceğiniz tek yerlerden biridir. Yüzünüz en önemli kısım değil ve hayal gücünüzün sınırı yok. O kayıt kabinindeyken gözlerinizi kapatıyorsunuz ve animatörlerin ve yönetmenin liderliğini takip ediyorsunuz. Yaptığım şeyin büyük bir parçası olduğu ve bu küresel salgın sırasında son iki yılda yapmaya devam edebileceğim bir şey olduğu için çok şanslıyım.

Jorge R. Gutiérrez’in Mezoamerika setli animasyon destanı “Maya and the Three”de travmatik bir geçmişe sahip bir karakter olan Chimi’yi seslendirme konusunda sizi heyecanlandıran ne oldu?

Jorge çok veren bir yaratıcıdır. Onunla tekrar çalışmak için her an her şeyi bırakırdım. Chimi’de çok fazla acı var, bu beni hem “Maya” hem de “Encanto” için heyecanlandıran bir şey. ” İnsanlar, çocukların kendi duygularına erişme ve onları anlama yeteneklerini küçümsüyor. Onları küçümsediğimizde onlara çok kötülük yapıyoruz. Onları bu inanılmaz küçük beyinler olarak düşünmüyoruz. Her iki proje de kendi farklı yollarıyla bunu şu şekilde ele alıyor: Çocuklar çok yetişkin duygularını adlandırabilir, tartışabilir ve içinde hareket edebilir, çünkü bunlar günün sonunda sadece insani duygulardır.

Beatriz, sağ alt, “Brooklyn Nine-Nine. ” Kredi. . . John P. Fleenor/NBC

Disney klasiklerinin yanı sıra çocukken televizyonda hangi çizgi filmleri izlerdiniz?

Bir sürü şey izledim: “Animaniacs”, eski Road Runner ve Bugs Bunny çizgi filmleri. İyiyle kötünün sonsuz savaşı Tom ve Jerry’yi sevdim. Ayrıca, Mark Hamill’in Joker olarak oynadığı “Batman” animasyon dizisi. Çok akıllı ve yetişkindi. Bu benim okul sonrası bloğumdu. Ama sonra Teksas’ta sabahın erken saatlerinde televizyonda yayınlanan “Sailor Moon”dan da büyük ölçüde etkilendim. Ablam ve ben sabah 5 gibi okula hazırlanırdık. m. ve “Sailor Moon”u açardım. ”

“Encanto”nun ırksal olarak farklı bir Latino karakter kadrosuna sahip olduğu göz önüne alındığında, bu film hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum. “In the Heights” etrafında renkçilik tartışması ?

“Encanto”, Latinidad’ın tek yönlü görünmediği gerçeğini kutlamak için harika bir iş çıkarıyor. Latinler tek yönlü görünmüyor. Yaptığımız film gerçekten güçlüydü ve John Chu film için güzel bir vizyona sahipti, ancak “In the Heights”ın oyuncu kadrosunun Black Latino topluluğuna neden bir sorun verdiğini kesinlikle anlıyorum. Renkçilik gerçektir, koyu tenli Latinlere baş roller verilmez. Hikayelerinin ön planda olması çok önemli.