Bir Vaxx Karşıtı Covidden Öldü. empati kuruyormusun

Bakec

Member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Çin’in Olimpiyat Charade’ini

FDA Kararında Neden İzlemem

(m’tagx1090708) ‘

Giacomo Gambineri

Düzenleyiciye:

(m Doğ. React When an Anti-Vaxxer Dies of Covid?,” James Martin (Opinion konuk makalesi, 1 Şubat):

Vax karşıtı hareketten oldukça rahatsızım, ancak ölümler tarafından haklı çıkmaktan ziyade aşı olmamayı tercih edenlerden, derin üzüntü, çünkü basitçe, insanların ölmesine gerek yoktu.

Hepimiz bu virüsün yarattığı ölüm ve sefalet hacminden etkilendik. Pek çok insan merhamet yorgunluğuyla sertleşir. Kişisel öfkem, kişisel siyasi çıkarları için savunulan, samimiyetsiz söylemleriyle duruma olumsuz katkıda bulunan siyasi şahsiyetlere yöneliktir.

Ülke olarak yaşadığımız kayıplar trajiktir. İşin en üzücü yanı, böyle olmak zorunda olmamasıydı. Bilimi inkar ederek ya da “zorbalığa karşı özgürlük”ü savunmak için yanlış yönlendirilmiş girişimlerde bulunarak virüsün etkisini büyütenlere yazıklar olsun. Toplum olarak gerçekten bundan daha iyi olmalıyız.

Robin Cronin
Tumwater, Wash.

Editöre:

Rev. İyi!” biri Covid ile ilgili bir aşı karşıtının ölümünü duyduğunda. Kendiliğinden tepkinin empati ve merhamet kaybından kaynaklandığı sonucuna varmıştır.

Bir karşı argüman sunabilir miyim? Çoğumuz hayatlarımıza, çocuklarımızın hayatlarına veya ailenin geçimini sağlayanlar alınırsa ailenin refahına yönelik bu görünmez tehditten korkarız.

Milyonlarca ölü. Hastaneler bomboştu. Hayatlar ve geçim kaynakları kıvrıldı. Gizlenen, moral bozucu korku.

Dolayısıyla, bu korkunun kaynağı ortadan kaldırıldığında rahatlama hissedilebilir. Aşısızlar virüsü yayabilir ve yayabilir. Tifo Mary hikayesi yeniden başlıyor.

Gergin bir kahkaha fışkırabilir – bir çoğaltıcının ortadan kaldırıldığına veya onun ben olmadığıma dair bir rahatlama. Kaba, merhametsiz, bencil? Belki, ama aynı zamanda insanca anlaşılabilir.

David Efron
Scottsdale, Ariz.

Editöre:

56 yıllık eşini kaybeden Covidli bir din adamı olarak Aylar önce, James Martin’in mükemmel konuk makalesinde adı geçen duyguların tamamını itiraf ediyorum. Kuşkusuz, bunlar öfkeyi ve böbürlenmeyi içerir. Beni kendimden kurtaran, böyle sapık ruhların sevdiklerinin ve arkadaşlarının kendilerinin aşı olmaları için harekete geçmeleri için yaptığım basit duadır.

Covid’e karşı savaşın bu geç saatinde bile aşılara karşı direnç seviyesi göz önüne alındığında, belki de bu, iyi meslektaşımın araştırma sorusuna vermem gereken en iyi yanıt.

Stan Hastey
West Palm Beach, Fla.

Editöre: ) Bir düşünce deneyi olarak, Rus ruleti oynayan bir adamın kendini kafasından vurduğunu hayal edin. Onu tanımadığınızı ve kişisel bir kederinizin olmadığını varsayarsak, cevabınız muhtemelen “Peki, ne bekliyordu?” Bu övünme ya da schadenfreude değil. Kişi, kötü kişisel seçimlere sempati duymadan herhangi bir gereksiz ölüm için üzülebilir.

Max Alexander
Roma

Editöre:

James Martin’in parçasına belki ihtiyaç duyulmamalıydı, ama sevindim yazıldı. Pandemi boyunca, bir yanda “o” insanlara bir şey olacağını ummakla, diğer yandan, Hristiyan tepkim olması gerektiğini düşündüğüm şey arasında mücadele ettim: onları affetmek ve sağlıkları, ruhları için umut etmek ve dua etmek. ve aydınlanma. Peder Martin’in yazısı, kişinin gitmesi gereken yolu, ana yolu doğruluyor, o yanlış yola sapmış kişiler beni çok çıldırtsa da.

Randy Dary
Lakeview, Ore.

Editöre:

Bulduğumu kelimelere dökmek benim için zor James Martin’in makalesi. Başka bir kişinin sorumsuz ve pervasız davranışı bir başkasının sağlığını ve refahını etkilediğinde, birini “tercihinden” sorumlu tutmamanın hiçbir mazereti, özürü, mantığı yoktur . Özellikle, bu seçim, yıkıcı bir hastalığın yayılmasını önlemek için “doğru” olanı yapmakla karşı karşıya kaldığında.

“Seçimleri” için acı çekip çekmemeleri umurumda değil. Güçlendirici de dahil olmak üzere tamamen aşılandım ve yakın zamanda 80 yaşındaki babamla birlikte Omicron ile enfekte oldum. Cidden bunu herhangi biri için isteyeceğimi mi düşünüyorsun? Yine de bana bu hediyeyi veren kişi ne beni, ne babamı ne de virüse maruz kalan herhangi birini umursamadı.

Beni veya ailemi isteyerek riske atan herkese karşı sıfır empatim var.

Paul Burton
Seattle

Editöre:

James Martin’in belagatli John insancıl meditasyon geleneğindedir. Şahsen, bir aşı şüphecisinin Covid’e yenik düştüğünü öğrendiğimde, böbürlenmek için bir dürtü hissetmiyorum. “Herhangi bir insanın ölümü beni küçültür” ve yalanlara ve yanlış bilgilere sarılıp inatla sarılmak dışında engellenebilecek bir ruhun kaybı için ağlıyorum.

Bu insanların çoğu sadece aşıları inkar etmekle kalmadı, aynı zamanda son nefeslerine kadar Covid’den muzdarip olduklarına inanmayı da reddetti. Böyle bir ölüm bir trajedidir. Daha da büyük bir trajedi, aynı yolu izlemenin maliyetini öğrenmek yerine, şüpheci arkadaşlarını mezara kadar takip etmeyi seçen, onu görmezden gelmeyi seçecek çok sayıda insandır.

Preston Neal Jones
Hollywood, California

Editöre:

Bu parçayı yazdırdığınız için teşekkür ederiz. Özellikle bu kutuplaşmış zamanlarda nazik olmamız gerektiğinin iyi bir hatırlatıcısı.

Lois Brinkman
Ann Arbor, Mich.

(

İzle) (Chamesx’te Neden Olimpik Cha’m’s 10907

Lois Brinkman

Editöre:

Pekin Kış Olimpiyatlarını izlemeyeceğim ve TV reklamları için para ödeyen kötü şirketlere patronluk taslamayacağım.

Çin, televizyon izleyicilerine sıcak, misafirperver, sevimli bir yalan sunarken özgürlük ve bağımsızlık aramaya cüret eden sayısız Uygur’a işkence ediyor ve hapse atıyor, o kadar cahil ve umursamaz ki buna alışıyorlar.

Bunu vicdani bir tavır alma zamanı değil, para kazanma fırsatı olarak gören şirketlere yazıklar olsun.

Bu olimpiyatları izlemek, Çin’de devam eden Uygur soykırımına göz yumma konusunda beni suç ortağı hissettirirdi. yapmayacağım. yapamam.

Michael Maurer
Long Branch, NJ

‘FDA’nın Akıl almaz Kararı’

• Re “ABD’li yetkililer Omicron’da çalışmayan tedavileri sınırlandırıyor, ancak doktorlar alternatiflerin az olduğunu söylüyor” (Coronavirus güncellemeleri, nytimes.com, 24 Ocak):

The Food and Drug Yönetim, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıldan fazla bir süredir güvenle kullanılan iki Covid-19 monoklonal antikor tedavisinin yetkisini kaldırarak ve Omicron’a karşı azaltılmış etkinlikleri nedeniyle sayısız hayat kurtararak hem doktorlara güvensizliğini hem de zararlı federal düzenlemelere yönelik hevesini gösterdi.

FDA, güvenli tedavileri yasaklayarak doktorları hasta hastaları tedavi etmekle federal yasaları çiğnemek arasında seçim yapmaya zorluyor. Bazı tedavilerin Omicron’a karşı iyi sonuç verme olasılığı daha düşük olsa da, hastaları hiç tedavi almaya zorlamak nasıl tercih edilir? Sağlıkla ilgili kararları doktorlar ve hastalar vermeli, Washington bürokratları değil.

FDA’nın başka seçenekleri vardı. Eli Lilly ve Regeneron’un tedavilerini tamamen durdurmak yerine, onları Omicron olmayan Covid için onaylamalı ve doktorların etiket dışı reçete yazmasına izin vermeliydi.

Biden yönetimi, orijinal Warp Speed ekibinin yapacağı gibi terapötiklere öncelik vermiş olsaydı, izin verilen tedavilerde bu kadar eksiklik olmazdı.

Biz Trump yönetiminde bürokratik bürokrasiyi azaltırken, Başkan Biden bunu ikiye katlıyor. Ülke çapındaki hastalar ve Teksas’taki seçmenlerim acı çekecek ve bazıları FDA’nın

bu mantıksız kararının sonucu olarak ölebilir Trump yönetimi sırasında Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı personeli ve Teksas Yasama Meclisi üyesidir.