Alec Baldwin, ‘Rust’ Filminde Ölümcül Ateş Etmekten Sorumlu Olmadığını Söyledi

Bakec

Member
Aktör Alec Baldwin, New Mexico’da çekilen bir Western setinde bir görüntü yönetmeninin ölümcül şekilde vurulmasından sorumlu olmadığını şiddetle ısrar etti ve başka bir kişinin yanlışlıkla silaha gerçek mermi yerleştirdiğini iddia etti. bir sahneyi prova ederken kavrayışı.

Bay Baldwin, Perşembe gecesi yayınlanan bir televizyon röportajında, “Birisi bir silaha canlı bir kurşun sıktı, mülkte olmaması gereken bir kurşun” dedi. “Olanlardan biri sorumlu ve kim olduğunu söyleyemem ama ben olmadığımı biliyorum. ”

Bay Baldwin, George Stephanopoulos ile yaptığı duygusal bir ABC News röportajında, Bay Baldwin’in Ekim ayında olanlar hakkında ilk kez halka açık bir açıklama yaptığı ilk kez bu yorumları yaptı. Aktörün bölümle ilgili açıklaması, ekip üyeleri ve tedarikçileri ve düşük bütçeli yapımda ateşli silahların korunmasından kimin sorumlu olduğu sorusu üzerinde daha fazla inceleme yapabilir.

Çarşamba günü alıntıların yer aldığı röportajda, Bay Baldwin ayrıca, “Rust” setinde pratik yaptığı silahın tetiğine canlı atış yaptığında tetiğini çekmediğini söyledi.

“Asla kimseye silah doğrultup onlara tetiği çekmem – asla” dedi Bay Baldwin.

Ölümcül atış 21 Ekim’de Santa Fe, N. M. yakınlarında, kilise olarak tasarlanmış bir film setinde gerçekleşti. Bay Baldwin, aniden ateşlendiğinde, kendisine hiçbir canlı mermi içermediği söylenen eski moda bir tabanca çizme pratiği yapıyordu ve filmin görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i 42, öldürdü ve yönetmeni Joel Souza, 48’i yaraladı.

Öldürülen görüntü yönetmeni Halyna Hutchins, Ekim ayında Burbank, Calif’te bir mum ışığı nöbetinde yas tutuldu. Kredi. . . Chris Pizzello/Associated Press

Sn. Baldwin, olanlar karşısında şaşkına döndüğünü ve silahın ateşlenmesinden en az 45 dakika sonra, canlı bir mermi içerebileceğini anlamadan önce geçtiğini söyledi.

Bay Baldwin, “Orada şok içinde yatarken 60 saniye boyunca onun üzerinde dikildim” dedi.

Oyuncu, silahın çekicini kurmadığını, çekebildiği kadar geri çektiğini ve onu tetikleyebilecek bir harekete geçmesine izin verdiğini de sözlerine ekledi. “Çekici bıraktım – bang, silah patlıyor. ”

Müfettişler, Bay Baldwin’in pratik yaptığı silaha canlı merminin nasıl girdiğini, sette onu inceleyen ekip üyelerinin neden fark etmediğini ve silahın neden ateş aldığını belirlemeye çalışıyorlar.

Sn. Baldwin’in tetiği çekmediği iddiası, silah ateşlendiğinde kilise setinin içinde Bay Baldwin’in yanında duran filmin yönetmen yardımcısı Dave Halls’ın avukatı tarafından desteklendi.

Avukat Lisa Torraco, ABC News’in Perşembe günü yayınlanan “Günaydın Amerika” programına Bay Halls’un kendisine “Baldwin’in parmağını namluya paralel olarak tetik korumasının dışında tuttuğu süre boyunca” dediğini söyledi. Bay Halls’un kendisine “1. Günden beri bunun bir tekleme olduğunu düşündüğünü” söylediğini söyledi. ”

Vurulduktan sonra yoğun eleştirilere maruz kalan Bay Baldwin, zaten dedektifler tarafından sorgulandı ve soruşturmada işbirliği yapıyor. Silahlı saldırıyla ilgili olarak hiç kimse suçlanmadı ve yetkililer herhangi bir kişiyi suçlamadı.

ABC röportajında Bay Baldwin, “Çevrimiçi sayısız insanın ‘Seni aptal, asla birine silah doğrultma’ diyen var” dedi. “Eh, boş olduğu söylenmedikçe ve yapacağımız çekim için açıyı size söyleyen görüntü yönetmeni değilse. ”

Bazı silah uzmanları, tek etkili bir tabanca olan tabancanın, tabancanın çekicini geri çekip tamamen kurmadan önce serbest bırakmış olsaydı, Bay Baldwin tetiği çekmeden boşalmış olabileceğini söyledi. Ancak bunun canlı mermiyi ateşlemek için yeterli güç oluşturup oluşturmayacağını sorguladılar.

“Rust” üzerinde çalışmayan bir film endüstrisi zırhcısı olan Clay Van Sickle, silahların genellikle yalnızca biri tetiği çektiğinde patladığını söyledi. “O silah korkunç bir bakıma muhtaç durumda değilse,” dedi, “o silahın patlamasının başka bir yolu yok. ”

Dedektifler canlı raundun kaynağını bulmaya çalışırken, odak noktası yapım için boşluklar ve sahte mermiler sağlayan Seth Kenney oldu.

Salı günü dosyalanan mahkeme belgelerine göre, dedektifler Bay Kenney’nin gerçek mermilerin yanı sıra boş mermiler ve aptallar gönderip göndermediğini belirlemeye çalışıyorlar ve Albuquerque, PDQ Arm & Prop’daki işini aradılar.

Bay Kenney bir röportajda, herhangi bir canlı turun kaynağı olmadığından emin olduğunu söyledi.

Günaydın Amerika’ya “PDQ’dan veya şahsen benden gelmeleri mümkün değil” dedi. ”

Bir dizi filmde çalışmış ve onlara danışmış bir silah uzmanı olan Thell Reed, mahkeme belgelerine göre, dedektiflere Bay Kenney’e başka bir filmde eğitim alması için canlı mermi sağladığını söyledi. “Rust” zırh ustası Hannah Gutierrez-Reed’in babası olan Bay Reed, “Rust”ta bulunan canlı mermilerle eşleşebileceklerini öne sürdü. ”

Filmin aksesuar ustası Sarah Zachry, mahkeme belgelerine göre müfettişlere, setteki mühimmatın “çeşitli kaynaklardan” geldiğini söyledi – Bay Kenney’den, ayrıca Bayan Gutierrez-Reed’den geldiği söylendi. bazılarını önceki bir prodüksiyondan ve yalnızca “Billy Ray” olarak tanımlanan bir kişiden getirdiler. ”

Ölümcül atıştan bu yana, silah patladığında odada bulunan iki ekip üyesi ayrı davalar açarak filmin yapımcıları Bay Baldwin’i ve Bay Halls ve Bayan Gutierrez-Reed de dahil olmak üzere diğer ekip üyelerini sanık olarak adlandırdı.

Her iki dava da Bay Baldwin’in, güvenli olup olmadığını görmek için silahı bizzat kontrol etmesi gerektiğini söylüyor. Röportajda Bay Baldwin, vurulma günü davacılardan birinin omzuna dokunduğunu ve olanlardan sorumlu olmadığını söyledi.

Bay Baldwin hangi davacı olduğunu söylemeyi reddetti. Dava açan ekip üyelerinden Serge Svetnoy, ABC’ye bunu Bay Baldwin’e söylediğini ancak daha sonra fikrini değiştirdiğini söyledi.

Oyuncu, trajedinin silahı verdikten ve silahın güvenli olduğu söylendikten sonra meydana geldiğinde ve Bayan Hutchins’in kendisine silahı nasıl konumlandıracağını kendisinin söylediğinde ısrar etti. Hem o hem de Bayan Hutchins, silahın ele alınmasının güvenli olduğunu varsaydıklarını söyledi.

Bay Baldwin, “Silahı bana tutmamı söylediği yerde tutuyorum,” dedi. “Bir daha içinde silah olan bir film yapacağımı hayal edemiyorum. ”

Matt Stevens raporlamaya katkıda bulundu.