ABD Haber Koleji Sıralaması Sonunda Ölecek mi?

Bakec

Member
Yale’in hukuk fakültesi, geçen hafta, US News & World Report tarafından her yıl yayınlanan etkili sıralamalara artık katılmayacağına dair çarpıcı bir duyuru yaptı. Müstakbel adaylar ve mezunlar tarafından sıralamalara atfedilen aşırı önem göz önüne alındığında, Yale’nin kararı meşru mesleğinde ve aslında tüm yüksek öğrenimde şok dalgaları yarattı. Yine de Harvard, Berkeley, Georgetown, Columbia, Stanford ve Michigan’daki hukuk okulları hızla aynı şeyi yaptı. Üyesi oldukları üniversiteler boykota katılacak mı? Diğer kolejler ve profesyonel okullar da aynısını yapacak mı? Bu, üniversite sıralamaları için sonun başlangıcı olabilir mi?

Ben süresi boyunca öyle umuyorum.

1983’te ortaya çıktıklarından bu yana, US News üniversite sıralamaları devasa bir canavara dönüştü. Metodolojinin tek tek okulların ayırt edici karakterini göz ardı ettiği ve kurumları öncelikleri ve ilkeleri terk etmeye ve onları bir çentik ya da yukarıya taşıyacak her türlü ince ayar lehine öncelikleri ve ilkeleri terk etmeye yönelttiğine dair gazeteciler, üniversite rektörleri ve ABD eğitim bakanı tarafından onlarca yıldır yapılan sert eleştirilere dayandılar. iki.

US News, doğrulanmamış verilere dayanan puanlama sisteminin oynanabileceğine dair tekrarlanan gösterileri umursamadı. Columbia Üniversitesi şişirilmiş istatistikler sundu ve 2022 “En İyi Ulusal Üniversiteler” listesinde ikinci sırayı aldı – bu fenomenin en son ve en görünür örneği.

Neredeyse tüm profesyonel eğitimciler sıralamaları küçümsese de, geçen haftadan önce sadece birkaç başına buyruk okul çekilmeye cesaret etmişti. US News, sıralama formülüne eklemek için kendi istatistiklerini bularak onları etkili bir şekilde cezalandırdı. Reed College (önceki başkanı olduğum) 1995’te çekildikten sonra, sıralaması en tepeden en alt çeyreğe doğru düştü. Açık raporlama tutarsızlıkları nedeniyle eleştirilen Columbia, en son sıralama için veri göndermemeyi seçti ve konumu 2. Sıradan 18. Sıraya düştü.

Reed College, entelektüel titizliğe olan şiddetli bağlılığının bir işareti olarak, asi duruşunu gururla giyerek düşüşünden sağ çıkmayı – aslında gelişmeyi – başardı. Columbia’nın son zamanlardaki düşüşünün etkisi henüz görülmedi. Ama iki öğrenci zaten başvurdu